Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465411 razy)
misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #570 : Październik 04, 2009, 17:59:58 »

witam jestem nowy w akwarystyce(okolo miesiaca)tyd temu kupilem 2 molki i....sie romnozyly Smiley
nie bardzo wiem co z nimi zrobic wiec prosze o pomoc...tylko bez gl..pich zartow na ten temat naprawde bym chcial je jakos wychowac.kupilem koszyk zeby je oddzielic i takie tam...
kilka juz zdechlo a kilka zostalo zjedzonych zanim zdarzylem je wylowic Sad
mam nadzieje ze reszta przezyje i bedzie chowac dobrze... Cheesy






mam;
60l akwa
6 neonkow
2 moli
2 glupiki
1 glonojada
2 ale nie pamietam nazwy tez zajmuja sie czyszczeniem ale dna i sa w jasne kropki takie smieszne z wasami






jak tu dodac zdjecie?Huh
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 18:01:41 wysłane przez misiek085 » Zapisane

powrót do akwarystyki
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #571 : Październik 04, 2009, 18:11:50 »

Jak chcesz sie zajmowac molinezjami to najwyzszy czas zakupic comanjmiej 100l zbiornik.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #572 : Październik 04, 2009, 19:16:05 »

ale w sklepie powiedzieli ze 60l w zupelnosci wystarczy,wiec pomyslaem ze oki
poza tym nie myslalem ze bede mial wiecej niz 2.
Zapisane

powrót do akwarystyki
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #573 : Październik 04, 2009, 19:18:49 »

Gupiki, molinezje i mieczyki to sa zyworódki. One sie beda rozmnazac do oporu.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
andaxD
Zainteresowany
**
Wiadomości: 68


WWW
« Odpowiedz #574 : Październik 08, 2009, 18:17:18 »

witam jestem nowy w akwarystyce(okolo miesiaca)tyd temu kupilem 2 molki i....sie romnozyly Smiley
nie bardzo wiem co z nimi zrobic wiec prosze o pomoc...tylko bez gl..pich zartow na ten temat naprawde bym chcial je jakos wychowac.kupilem koszyk zeby je oddzielic i takie tam...
kilka juz zdechlo a kilka zostalo zjedzonych zanim zdarzylem je wylowic Sad
mam nadzieje ze reszta przezyje i bedzie chowac dobrze... Cheesy






mam;
60l akwa
6 neonkow
2 moli
2 glupiki
1 glonojada
2 ale nie pamietam nazwy tez zajmuja sie czyszczeniem ale dna i sa w jasne kropki takie smieszne z wasami






jak tu dodac zdjecie?Huh

nic nie dodawaj    usuń moli, one potrzebuję więcej miejsca do pływania.
Zapisane
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #575 : Październik 08, 2009, 19:28:51 »

ale w sklepie powiedzieli ze 60l w zupelnosci wystarczy,wiec pomyslaem ze oki
poza tym nie myslalem ze bede mial wiecej niz 2.



Molinezje faktycznie potrzebują troche większego litrażu. W 60 litrach z żyworódek to raczej tylko gupiki, chociaż nie jestem przekonany co do platek, czy taka pojemność akwarium jest dla nich odpowiednia...

Nie tylko gupiki. Jest trochę więcej żyworódek nadających się do 60l. Np: Girardinus metallicus, Heterandria formosa, Girardinus falcatus oraz inne. Pozostałe do doczytania: http://pl.wikipedia.org/ hasło "żyworódka"
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 12:23:14 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
kamil6121997
akwarysta
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 76


« Odpowiedz #576 : Październik 09, 2009, 13:25:35 »

wie ktoś coś o ciąży molinezji czarnej jak dowiedzieć się czy jest ciężarna 
Zapisane
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #577 : Październik 09, 2009, 14:44:12 »

ale w sklepie powiedzieli ze 60l w zupelnosci wystarczy,wiec pomyslaem ze oki
poza tym nie myslalem ze bede mial wiecej niz 2.



Molinezje faktycznie potrzebują troche większego litrażu. W 60 litrach z żyworódek to raczej tylko gupiki, chociaż nie jestem przekonany co do platek, czy taka pojemność akwarium jest dla nich odpowiednia...

Nie tylko gupiki. Jest trochę więcej żyworódek nadających się do 60l. Np: Girardinus metallicus, Heterandria formosa, Girardinus falcatus oraz inne. Pozostałe do doczytania: http://pl.wikipedia.org/ hasło "żyworódka"




tylko licz się z tym, że te rybki, które dopisałeś do mojego posta, żadko są dostępne w sklepie. W pobliżu mojej miejscowości są cztery sklepy akwarystyczne i w żadnym z nich nie ma chodź jednego gatunku rybki, który dopisałeś...
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #578 : Październik 09, 2009, 15:05:05 »

blom88 w sklepach mało kiedy jest coś ciekawszego niż gupiki, molinezje, platki, mieczyki.
Drobniczka która wymieniłem jest spotykana ostatnio coraz częscięj no a pozostałe ryby tez nie sa problemem do zdobycia: http://www.water-art.pl/index2.php?mod=page&id=21
Pisałeś o żyworódkach, że chyba tylko gupiki się nadają. Jak widzisz nie tylko.
EOT.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
elnino9
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #579 : Październik 17, 2009, 19:51:07 »

kupilem z 2 tyg temu molinezje i ma ona dosyc spory bruszek od tygodnia samiec ugania sie za nia jak glupi :)a wczoraj miala takie bardzo dziwne zachowanie mianowicie podlatywala do powierzchni i uderzala ogonem o tafle wody co to moze oznaczac?
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #580 : Październik 17, 2009, 19:55:34 »

Ej jak rozpoznać samca mieczyka od samicy ? Moje molki złote lubią larwy ochotek Good !
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #581 : Październik 17, 2009, 20:14:11 »

Ej jak rozpoznać samca mieczyka od samicy ? Moje molki złote lubią larwy ochotek Good !

A google nie działa? wystarczy wpisać dymorfizm płciowy mieczyka i gotowe a chociażby wystarczy przeczytać kilka wątków w tym temacie i już.

samiec ma gonopodium a samica nie.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #582 : Październik 18, 2009, 12:31:48 »

Mam pytanko ponieważ mam molinezje bez samca a samica jest bardzo gruba niw wiem co robić Angry HELP Embarrassed
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #583 : Październik 18, 2009, 12:45:48 »

Skad ja masz i od kiedy ?
Czy to dorosla osobniczka ?
Jak i czym karmisz ?
Zapisane
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #584 : Październik 18, 2009, 13:00:14 »

mam ją od 3-miesięcy raz już rodziła jest dorosła karmię ją Tetra Betta(tetra) i FD mixpur (sera) kupiłem ją w sklepie zologicznym.
Zapisane
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: