Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 469171 razy)
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #585 : Październik 18, 2009, 13:09:14 »

a masz rowniez mieczyki badz platki ?
albo przekarmiona albo chorobsko .
Zapisane
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #586 : Październik 18, 2009, 13:22:48 »

mam mieczyki i to piękne  ,  przekarmiona raczej nie choroba może ale minutę temu zobaczyłem w akwarium małą malinezję ma około tydzień co jest bardzo dziwne.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #587 : Październik 18, 2009, 13:28:06 »

Wiec tata jest mieczyk  Good !
Zapisane
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #588 : Październik 18, 2009, 13:35:49 »

to dobrze ??
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #589 : Październik 18, 2009, 13:54:54 »

Widocznie mieczyki i molki się krzyżują  Good ! Cheesy
Zapisane
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #590 : Październik 18, 2009, 14:03:34 »

to te molinezje jakieś pomarańczowe będą chyba???
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #591 : Październik 18, 2009, 14:06:47 »

jakas mieszanka
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #592 : Październik 18, 2009, 14:16:44 »

Szymon P . Skad masz pewnosc ,ze to co zobaczyles to molinezja ? -moze mieczyk ? i skad wiesz ,ze ma tydzien ?
Zapisane
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #593 : Październik 18, 2009, 18:50:52 »

na pewno jest to molinezja jest cała czarna a ma tydzień bo jest całkiem spora:
Zapisane
szymonP
Nowy
*
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #594 : Październik 18, 2009, 20:17:36 »

to na pewno molinezja Roll Eyes
Zapisane
elnino9
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #595 : Październik 18, 2009, 20:34:25 »

kupilem z 2 tyg temu molinezje i ma ona dosyc spory bruszek od tygodnia samiec ugania sie za nia jak glupi :)a wczoraj miala takie bardzo dziwne zachowanie mianowicie podlatywala do powierzchni i uderzala ogonem o tafle wody co to moze oznaczac?
Zapisane
Scholastyka21
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #596 : Październik 18, 2009, 21:30:41 »

Witajcie, posiadam 25l akwarium, mam w nim dwie sztuczne roślinki kamieniaste podłoże, filtr i dwa "domki" w akwarium mam dwa gupiki (samce) mieczyka i taką czarną rybkę wielkości mieczyka, nie pamiętam nazwy ale podobna do molinezji. Kupiłam je kilka tygodni temu, jestem początkująca więc nie spodziewałam sie totalnie i nie zorientowałam się że mieczyk jest w ciązy, dzis spojrzałam do akwarium by nakarmic rybki a tam pływa sobie ok 10 malutkich mieczyków (mam nadzieję ze dobrze je rozpoznałam, ponieważ samica wczesniej miała duzy brzuch a teraz ma mały) rybki są małe ok 5mm i delikatnie pomarańczowe z czarnymi ogonami,i nie mam pojęcia co dalej. Narazie jedyne działania które podjęłam to odłowienie mieczyka i tej czarnej rybki do sużego przezroczystego pojemnika.a zostawiłam mlode mieczyki i gupiki w ogólnym. Czy tak może być?? młode mieczyki plus dwa samce gupika? Tak w ogóle to ta czarne rybka jest bardzo agresywna i podgryzła gupikowi ogon. Zastanawiam się nad oddaniem tych większych ryb i zostawieniem tylko młodych i gupików. Jest niedziela, wszystkie zoologi zamknięte dlatego prosze o poradę co powinnam zrobić. Nie stać mnie na kupno kolejnego akwa a chciałabym zostawić młode i ja sie troche wdrożę w temat to może zacząc je nawet chodować, z te więsze wybki oddac so sklepu ze wzgledu na dobro mniejszych/
Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #597 : Październik 18, 2009, 21:41:36 »

"Większe rybki" oddaj do sklepu jak najszybciej, czyli jutro jeśli przeżyją noc w tym pojemniku. A może poprostu wpuść je na noc do akwarium, niech zjedzą te maluchy, bo zatrzymac ich również nie możesz- masz za małe akwa na mieczyki. Ewentualnie oddaj maluchy jutro razem z tymi większymi rybkami. Możesz zostawić jedynie gupiki.

ps. Do gupików dokup jeszcze kilka sztuk, żeby nie czuły się samotnie, albo jeszcze kilka samców, albo co najmniej 4-5 samic, jeśli będziesz gdzie miała w przyszłości oddawać nadmiar rybek.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 21:43:46 wysłane przez lwica79 » Zapisane

Scholastyka21
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #598 : Październik 18, 2009, 21:55:52 »

lwica79 trochę mnie zmartwiłaś swoja odpowiedzią :/
większe rybki na pewno spróbuje jutro oddac,
a z tymi maluchami naprawdę nic siię nie da zrobić? nie moge ich zatrzymać?
a jesli jedengo malucha mieczyka przełoże do kuli z roślinka i kamieniami to myslisz ze mi przezyje i dorośnie(i wtedy spowrotem do dużego akwa)

pozdrawiam
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #599 : Październik 18, 2009, 22:11:00 »

Przede wszystkim 25l nie można określić jako "duże akwa" - jeśli to masz na myśli. 25l to najmniejsze możliwe akwarium dla rybek. O kuli lepiej zapomnij i już więcej nie wspominaj bo wszędzie na forum trąbi się o tym, że nadaje się ona wyłącznie do sztucznych rybek (ale jesteś nowa na forum,mogłaś nie wiedzieć- teraz już wiesz Smiley ) .
Co do małego mieczyka- po pierwsze był by diabelnie nieszczęśliwy w pojedynkę bo to rybka stadna. Po drugie -akwaria za małe dla danych rybek powodują zachamowanie ich wzrostu, nieprawidłowy rozwuj, częstsze choroby, śmierć, więc nie polecam. A swoje 25l możesz naprawdę ślicznie urządzić (dać prawdziwe roślinki) ,wybrać odpowiednie rybki, jeśli nie chcesz gupiczków, albo inne ciekawe stworzonka dołożyć. Pozdrawiam Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: