Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 469133 razy)
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #525 : Lipiec 31, 2009, 12:16:49 »

Sagitaria to było do mnie?Sory ale piszesz że czarne samice mieczyka są bezpłodne a czerwone mieczyki z czarnymi płetwami są nazywane berlinkami to jak mam to rozumieć Huh
Ogólnie wiedzę o mieczykach masz tylko że przeplecioną trochę takimi nieprawdziwymi informacjami bo z resztą tego co piszesz to zgadzam się w 100%.Ja jeszcze dodam że istnieje faktycznie  u czarnych mieczyków problem z guzkamii,w literaturze piszą że to nowotwory,poz tym też miałem rybę z taką dolegliwością.Rybie dotkniętą tym nowotworem wcześniej czy później obumierają płetwy i wkrótce po tym pada.
Nazwy odmian mieczyków z reguły bywaja regionalne. U nas mieczyk czerwony z czarnymi plamami to "pulfra", czerwony z czarnymi płetwami to "berlinek"- bradzo ładna forma z tzw. "krytym okiem'. Wogóle to bardzo obecnie trudno zdobyć ładne mieczyki. \Wszystko jakies niewyrośnięte, skarlałe, bez wyrażnej barwy.Był okres, kiedy mieczyki wyszły "z mody", nie prowadzono wlaściwej hodowli, poszło na żywiol i tak juz jest. Zresztą i dawniej, aby zdobyc wartosciową sztuke należało miec kontakt z odpowiednim hodowcą, ale bylo to do zdobycia.Na giełdzie akwarystycznej/dużej/ jestem co tydzień i od przeszło roku nie spotkałem mieczyków godnych uwagi. Platki jeszcze "jak cie mogę", mieczy niestety nie. Zresztą, może mój gust jest wypaczony, bo pamiętam miecze potęznie zbudowane, których samice rzucały po 100 szt. mlodych.Od długiego czasu nie widze podstawowej formy mieczyka tzw. zielonego/podstawa do uzyskania zdrowych czarnych mieczy/.
Zapisane
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #526 : Lipiec 31, 2009, 19:07:17 »

Tu się zgodzę że coraz mniej jest prawdziwych mieczyków,to efekt krzyżowania ich ze zmiennikami plamistymi oraz wielobarwnymi. Wielu hodowców usprawiedliwia to tym iż gdyby nie owe krzyżowanie to nie powstałoby tak wiele pięknych odmian.Po czesci to prawda ale uważam osobiście że z samych mieczyków też można było wyodrębnić różne barwy i stworzyć piękne odmiany nie używając do tego platek.Trwałoby to dłużej ale mielibyśmy za to czyste zdrowe miecze z prawidłową budową.
Niestety z czystego lenistwa osób zajmujących się tymi rybami powstały hybrydy których pełno w naszych sklepach i aż wstyd nazywać to mieczykami  Sad
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #527 : Lipiec 31, 2009, 20:05:50 »

Niestetym trudno się nie zgodzić z wami. Musiałem cały Gdańsk odwiedzić, żeby kupić w miarę jakieś sensowne mieczyki na początek hodowli. W końcu jakoś się udało, mam kilka odmian z różnych żródeł i powoli hodowlę zaczynam. Ryby są karmione tylko naturalnymi pokarmami, bedę selekcjonował młode i najlepsze, największe osobniki bede zostawiał do dalszej hodowli. Mam nadzieję, że mi się uda Smiley W sklepach niby dużo mieczyków, ale ich jakość + ta cena... kto widział, żeby 5cm zwykły mieczyk kosztował 21zł?

Platki to bez problemu zdobyłem stado zarodowe, wszędzie są w miarę dobrej jakości Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
akjak
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #528 : Sierpień 01, 2009, 11:44:06 »

Witam parę postów wstecz jest napisane że mieczyki berlinki są mało dostępne. Z tą wiadomością nie zgodzę się. Mam samicę mieczyka odmiany berlinka potomstwo po niej jest koloru czarnego,a płetwy jasno czerwone lub wychodzą koloru przód czerwony,a tył czarny.   
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #529 : Sierpień 01, 2009, 16:02:06 »

Chciałam się zapytać kiedy młode mieczyki moge wpuścić do aqwa największa ryba jaka tam jest to gurami dwuplamisty
Zapisane

Smiley XD :****
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #530 : Sierpień 02, 2009, 17:13:17 »

Najlepszy moment to taki gdy młode mieczyki nie zmieszczą się do paszczy większym rybom...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #531 : Sierpień 03, 2009, 09:32:57 »

aha. No to mysle że około za tydzień lub 2  Cheesy Cheesy
Zapisane

Smiley XD :****
Herodotus
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #532 : Sierpień 03, 2009, 14:21:00 »

Pewnie nie znasz parametrów wody, ale chyba musi być strasznie źle że nawet gupiki sie nie rozmnażają.... To jest wręcz niewiarygodne.... Przecież samiec gupika+ samiczka gupika=na 100% młode gupiki Grin

No chyba, że zakupione rybki pochodzą z hodowli naszych żółtoskórych kolegów z dalekiego wschodu... z tego co wiem - a różne wersje sie pojawiają - to zdarza się, że rybki te bywają bezpłodne... ja tak miałem z gupikami... a już myślałem, że jestem jedynym hodowcą, któremu te rybki sie nie rozmnażają...
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #533 : Sierpień 03, 2009, 16:42:31 »

mi też się nie rozmnażały Cheesy Cheesy Cheesy.Ale miałam złą wode
Zapisane

Smiley XD :****
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #534 : Sierpień 03, 2009, 16:52:10 »

Witam parę postów wstecz jest napisane że mieczyki berlinki są mało dostępne. Z tą wiadomością nie zgodzę się. Mam samicę mieczyka odmiany berlinka potomstwo po niej jest koloru czarnego,a płetwy jasno czerwone lub wychodzą koloru przód czerwony,a tył czarny.  U nas berlinek to czerwony mieczonosz z czarnymi płetwami. Twój berlinek to u nas pulfra. 
Zapisane
Przemek06
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #535 : Sierpień 17, 2009, 10:24:22 »

mam pytanie..... Mam 4 kotne samice mieczyka i nie duży kotnik i chciałbym włożyć do niego jakieś roślinki żeby jak sie pare młodych urodzi mogły sie w nich schować przed innymi mieczykami.... a takich roślin nie mam bo najlepiej by sie przydały rogatki.... a z duzego ogólnego szkoda mi wycinać liści. Więc czy moge np wsadzic pare gałązek np pietruszki??? bo kolega miał i to zdało egzamin ale nie wiem czyto jest zdrowe dla ryb...Huh Cheesy
Zapisane
Assasin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 289



« Odpowiedz #536 : Sierpień 17, 2009, 18:15:44 »

liscie pietruszki zgniją w wodzie.
Zapisane


ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: 
http://konradsz13.blog.onet.pl
rafaiki
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #537 : Sierpień 18, 2009, 20:52:42 »

prosze o pomoc . mam mieczyka kotneg i niewiem kiedy mam jego przełozyć do kotnika . jak mam to rozpoznać zgóry dziękuje
Zapisane
Assasin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 289



« Odpowiedz #538 : Sierpień 19, 2009, 21:37:43 »

Samica musi być gruba i biała kropka z tyłu.
Zapisane


ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: 
http://konradsz13.blog.onet.pl
rafaiki
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #539 : Sierpień 20, 2009, 21:03:00 »

dziękuje za pomoc Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: