Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468434 razy)
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #510 : Lipiec 20, 2009, 20:36:44 »

Nazewnictwo popularne to bardzo czesto nazwy regionalne.Mieczyki czerwone z czarnymi plamami nazywamy u nas "pulfry", mieczyki czerwone z czarnymi płetwami "berlinki".Caly czas pisze o mieczykach, nie o platkach.Berlinki /czerwone z czarnymi płetwami/ mozna uzyskac z pary czerwonego mieczonosza z platka czerwoną z czarnymi płetwami.Należy pamiętac o selekcjonowaniu narybku i racjonalnym doborze par.Nie dopuszczać do rozrodu zbyt młodych samic gdyż często karłowacieją.Starannie dobierac samca - dobre jest po dobrym.Dorodny samiec mieczonosz to krępy, wysoki, dobrze wybarwiony'ważne/Spotykana odmiana "simpson"/długopłetwa/ ma gonopodium przerosnięte - nigdy nie zapłodni samicy. Simpson z krótkim gonopodium jest zdolny do rozrodu. Jeżeli przystępujemy do racjonalnej hodowli żyworódek to należy miec pewność, że kojarzymy samicę dziewicę. Jeżeli takiej nie mamy to z samicy, która u nas urodzi pozostawiamy samiczki i troskliwie chronimy je przed kawalerami/osobny zbiornik/W dobryuch warunkach i dobrym żywieniu uzyskamy po 6-8 miesiącach dorodne panny, ktore wydajemy za odpowiedniego kawalera. Uzyskany narybek selekcjonujemy pod wzgledem budowy, barwy. Zabawa jest przednia, ale konieczne jest mieć kilka zbiorników, prowadzenie notatek ,dokladna selekcja bez sentymentów - zbiormik ze skalarami pomoże nam bardzo sprawnie pozbyć sie odrzuconego narybku - z każdego miotu pozostawiamy kilka nadorodniejszych rybek.
Zapisane
kogucio
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #511 : Lipiec 27, 2009, 20:12:11 »

Witam!!!
Chciałbym się zapytać, jeżeli moja molinezja balonowa ma na odbycie dużą plamę, a na niej jeszcze białą kropkę, która ma około 2 mm na długość to czy ta molinezja jest kotna. Jeśli tak to kiedy mógłbym się spodziewać młodych i czy nie lepiej już ją odłożyć do kotnika? Smiley
Pozdrawiam.
Zapisane
macius96
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


Pangio kuhlii


« Odpowiedz #512 : Lipiec 29, 2009, 10:14:57 »

Ja mam molinezje 4 złote, 2 w plamki i 6 czarnych w 70 litrowym akwarium do tego stadko brzanek rożowych, 5 gupików 6 kirysów 2 glonojady  i 3 gurami i chodzi o to żesamce molinezji latają za samicami już jakieś pół roku i nic nie wychodzi Dlaczego?
Zapisane

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
Paulo Coelho
macius96
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


Pangio kuhlii


« Odpowiedz #513 : Lipiec 29, 2009, 10:24:13 »

U mnie samce moli pływają już od roku za samicami i nic się nie rodzi jestem bardzo oddany swojemu akwarium i codzienie przynajmniej pare razy na dzień po pół godziny to bym coś zauważył ale nic. Sad
Zapisane

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
Paulo Coelho
wiwi00
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #514 : Lipiec 29, 2009, 10:49:23 »

U mnie samce moli pływają już od roku za samicami i nic się nie rodzi jestem bardzo oddany swojemu akwarium i codzienie przynajmniej pare razy na dzień po pół godziny to bym coś zauważył ale nic. Sad

poprostu może masz złe parametry wody i tyle. Zrób testy to się przekonasz. A po za tym temperatura wody w akwarium powinna wynosić minimum 24*C.
Zapisane

120l
3x neon Innesa
3x neon diamentowy
3x neon platynowy
3x mieczyk czerwony
9x molinezja "Black Molly"
2x glonojad syjamski
1x glonojad(zbrojnik)
2x krewetka Amano
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #515 : Lipiec 29, 2009, 16:01:22 »

A wiesz na pewno czy masz samce i samice  Huh Huh
Zapisane

Smiley XD :****
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #516 : Lipiec 29, 2009, 17:35:38 »

Jako że hodowałem mieczyki i dość dużo czytałem na ich temat artykułów oraz książek to wtrące swoje 5 gr. żeby obalić parę bzdur które tu czytam:
1.Samice mieczyka czarne bezpłodne? Shocked
większej bzdury to już dawno nie czytałem,rodzą normalnie jak każdy mieczyk innej barwy,owszem nie poleca się kojarzenia czarnych mieczyków ze sobą ale to ze względu na dziedziczny nowotwór występujący u tej odmiany którego przyczyną jest "namnażanie się czarnych komórek barwnikowych"-cytat z książki "Moje hobby AKWARIUM" autorstwa Grzegorza Soczka i KrzysztofaTeisseyre.Aby temu zapobiec poleca się mieszać mieczyki czarne z innymi odmianami u których nie występuje czarna barwa.
2.Mieczyk berliński wyginął?WOW,to ja nie tak 4 lata temu miałem rzadką odmianę i się rozmnażał a w Gliwicach mają najlepsze sklepy zoologiczne bo średnio raz w miesiącu widuje tą odmianę rzekomo nieistniejącą w którymś z nich Shocked
3.Mieczyki o czarnych bądź szarych płetwach(barwa reszty ciała nie ma znaczenia)to mieczyki wagtail a nazwę tą mają od hodowcy który tą odmianę otrzymał,natomiast czarno upstrzone to berlińskie,jak można podważać wiedzę która jest dostępna niemal w każdej książce o tematyce ryb akwariowych.Dodam że jest jeszcze jedna odmiana u której mogą występować barwy czarna i czerwona a mianowicie jest to odmiana o nazwie tuxedo,cechą tej odmiany jest czarna barwa na bokach tej ryby.

Tak na koniec to proponuje oderwac się na chwilę od kompa i przeczytać parę książek bo w necie każdy może pisać co chce,a nawet zakładać własne strony internetowe z błędnymi informacjami.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #517 : Lipiec 29, 2009, 18:20:52 »

Dostępność zależy od rejonów, sprowadzilem ostatnio berliny z południa, podobno mają ich tam trochę Smiley Na północy polski nie kupisz berlinskiego normalnie w zoologu, tutaj jak już są mieczyki to tylko czerwone ew. wagtaile. Berlińskie zdarzają się raz na ruski rok, czasem ktoś wtedy pozbywa się ryb to i przy odrobinie szcześcia berlin się trafi Wink W innych miejscowościach co z tego wiem, nie jest tak trudno. Ale w trójmieście parę lat temu normalnie można było kupić berliny w każdym, obecnie już nie.

Z resztą z tobą się zgadzam Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #518 : Lipiec 29, 2009, 19:33:13 »

Okazuje się, że czytać, to wcale nie znaczy rozumieć. Zresztą jest cała nauka o nierozumieniu czytanego tekstu. Dlatego nie należy mieć za złe komus, kto jest dotknięty takim problemem.
Zapisane
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #519 : Lipiec 30, 2009, 10:13:40 »

Sagitaria to było do mnie?Sory ale piszesz że czarne samice mieczyka są bezpłodne a czerwone mieczyki z czarnymi płetwami są nazywane berlinkami to jak mam to rozumieć Huh
Ogólnie wiedzę o mieczykach masz tylko że przeplecioną trochę takimi nieprawdziwymi informacjami bo z resztą tego co piszesz to zgadzam się w 100%.Ja jeszcze dodam że istnieje faktycznie  u czarnych mieczyków problem z guzkamii,w literaturze piszą że to nowotwory,poz tym też miałem rybę z taką dolegliwością.Rybie dotkniętą tym nowotworem wcześniej czy później obumierają płetwy i wkrótce po tym pada.
Zapisane
andaxD
Zainteresowany
**
Wiadomości: 68


WWW
« Odpowiedz #520 : Lipiec 30, 2009, 11:23:27 »

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow.Glownie zajmuje sie hodowla mieczykow i molinezji , ale udalo mi sie takze wyhodowac skalary , glonojady,pielegnice,gupiki,brzanki. Jesli macie jakies pytania to bardzo chetnie na nie odpowiem.Pozdrawiam

mam akwarium 25l. ale planuje kupić ok 50l.      chciała bym chodować molinezje, tylko nie wiem jak zacząć. Czy Molinezje potrzebują żywe roślinki??? proszę chociaż o podstawowe informacje, z góry dziękuje.
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #521 : Lipiec 30, 2009, 11:46:40 »

Molinezje sa na duze na 50l. W takim zbiorniku mozesz miec gupiki, jesli koniecznie chcesz zyworódki. Roslinki to wazny element filtracji, a nie tylko fun dla rybek czy hodowcy. Jesli chcesz zbiornik bez roslin to musz w inny sposób likwidowac NOx i fosforany.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
andaxD
Zainteresowany
**
Wiadomości: 68


WWW
« Odpowiedz #522 : Lipiec 30, 2009, 13:09:09 »

dzięki
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #523 : Lipiec 30, 2009, 20:04:25 »

Hejka mam pare pytań . Bo gdzieś przeczytałam że jak samica jest pierwszy raz w ciąży to może urodzić drugi raz bo jedno zapłodnienie starczy na pare razy i chce się spytać
1. Czy to prawda?
2.Jeśli tak to kiedy samica może urodzić drug raz?
Bo moja samica była w ciąży gdzieś od `14 czerwca a urodziła 17 lipca.
Bo przed pierwszą ciążą nie miała czarnej plamki
a teraz po ciąży znowu ma czyli może być w ciąży znowu?
Zapisane

Smiley XD :****
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #524 : Lipiec 30, 2009, 20:50:47 »

Zazwyczaj samice rodzą co 4tygodni ale to nie regóła,najlepiej gdyby udało ci się samej dostrzec pierwszy i drugi poród, następne powinny być mniej więcej w takich samych odstępach czasu.
Zapisane
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: