Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465464 razy)
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #435 : Maj 27, 2009, 18:33:13 »

no to Ci się chyba źle wydaje.

4 molinezje + 2 glonojady na akwa ~50l i filtr do 190l + napowietrzacz do 160l + kurtyna 45 cm zasypana lekko kamieniami z żwirku, który mam na dnie.

a rybki zachowują się jak ślepe Sad
Jeszcze jedem dreczyciel stworzen !
Kupilem pojemnik ze sprzetem,nalalem wody, wpuscilem ryby nie majac pojecia czego potrzebuja i zerowe pojecie o akwarystyce  Wściekły Wściekły Wściekły
Molinezja ryba stadna wymagajaca akwarium min 80 L, rozmnazajaca sie w zastraszajacym tepie.
2 glonojady z pewnoscia zbrojniki niebieskie - tez wymagajace duzo wiekszego baniaka.
Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #436 : Maj 27, 2009, 18:45:48 »

rozumiem, że nawiązujesz do siebie.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #437 : Maj 27, 2009, 19:46:35 »

rozumiem, że nawiązujesz do siebie.

Wrecz przeciwnie, to bylo o Tobie i do Ciebie !
 zanim wezmiesz zywe stworzenie pod opieke przed tem dowiedz sie jakie warunki musisz mu zapewnic by mu nie szkodzic tak jak robisz to w tej chwili
wystarczy poczytac Twoje posty http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24414.0
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 19:49:17 wysłane przez gina2006 » Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #438 : Maj 27, 2009, 20:15:14 »

Mało wiesz, dużo gadasz.
A swoje domysły pozostaw samemu sobie.

Przyznaję, nie jestem znawcą. Nie przemyślałem też dobrze konstrukcji bimbrowni, przez którą wydarzyło się wiele nieciekawych sytuacji, ale to nie powód, żeby wysuwać tak daleko idące wnioski. Rzuciłeś się na mnie jakbym zabił Twoje rybki przez swoją niewiedzę. Nie wiesz nic o mojej wiedzy na temat akwarium, więc nie nazywaj mnie po swojemu, starając się przy tym w pewien sposób mnie upokorzyć. Kończę ten temat, bo to nie miejsce na takie spory. Jeśli chcesz mi coś powiedzieć, masz wiadomości prywatne, nie zaśmiecaj łaskawie tematu własnymi wywodami.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 20:23:34 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #439 : Maj 27, 2009, 21:12:54 »

A skąd wiesz, że mało wie?
Dobrze mówi i to nie żadne wywody. Ty też zaśmiecasz forum, pisząc o zatruciu rybek w dwóch wątkach.
Twoje posty mówią same za siebie, nie masz doświadczenia, skutki tego odczułeś, piesz o tym na forum, więc jest jasne, że jeśli nie pokazujesz pokory to dostaniesz kuksańca Wink bo serce nam się kraje - miłośnikom rybek.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #440 : Maj 27, 2009, 21:19:40 »

skad wiem? stad, że pisze jakby znal mnie i byl przy tym wszystkim.

Pisze w dwóch na dwa rozne sposoby, ktore czytaja rozni ludzie.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #441 : Maj 27, 2009, 21:26:42 »

Ale to samo. Pytałeś o samicę i wyszedł temat z truciem i ślepnięciem ryb a osobno jest o tym samym temat pijane ryby...

Gina jest kobietą, więc znała/widziała itd.

Nie wiem skąd przypuszczenia, że inni ludzie czytają ten wątek...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #442 : Maj 27, 2009, 21:41:38 »

vasu.

po pierwsze nie pisz posta pod postem

po drugie nie nadwyrężaj naszej cierpliwości rozpisując się wszędzie o swoich problemach tylko wyciągaj wnioski z rad które otrzymujesz. i nie mówię tu tylko o twoich problemach z klejem ale także o samej obsadzie w takim litrażu

po trzecie trochę pokory.
Zapisane

zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #443 : Maj 31, 2009, 09:40:20 »

witam wszystkich, jestem nowa i mam nadzieje ze po przeczytaniu ostatnich postow nie bedzie to wrozylo zle dla mnie Smiley Wink, no coz do tematu, tydzien temu kupilam mieczyka (mam akwarium od miesiaca) i to juz w ciazy- tak mi powiedziano. nie wiem czy juz mam ja odseparowac, poniewaz zaczyna sie dziwnie zchowywac np: po dnie plynie do tylu i czesto jest b. spokojna- co wy na to?
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #444 : Maj 31, 2009, 09:46:13 »

witam wszystkich, jestem nowa i mam nadzieje ze po przeczytaniu ostatnich postow nie bedzie to wrozylo zle dla mnie Smiley Wink, no coz do tematu, tydzien temu kupilam mieczyka (mam akwarium od miesiaca) i to juz w ciazy- tak mi powiedziano. nie wiem czy juz mam ja odseparowac, poniewaz zaczyna sie dziwnie zchowywac np: po dnie plynie do tylu i czesto jest b. spokojna- co wy na to?
Jesli chcesz uzyskac pomoc musisz podac wiecej wiadomosci: jakie masz akwarium (litraz), sprzet w nim, rosliny, ozdoby, jaka obsade czy mierzysz parametry wody - jesli tak to podaj wyniki ?
Zapisane

zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #445 : Maj 31, 2009, 09:59:47 »

akwarium 100l ,filtr do 200l 7 roslin dosc duzych(nie pytajcie jak sie nazywaja bo nie mam zielonego pojecia), 3 ozdoby po 7-8 cm, 35 rybek, temp. 24- 29°, NO2 -0,2mg/l , ph 6.5 -8
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #446 : Maj 31, 2009, 11:18:17 »

akwarium 100l ,filtr do 200l 7 roslin dosc duzych(nie pytajcie jak sie nazywaja bo nie mam zielonego pojecia), 3 ozdoby po 7-8 cm, 35 rybek ?, temp. 24- 29°, NO2 -0,2mg/l , ph 6.5 -8
Jakich rybek i w jakiej ilosci kazdy gatunek ?
i czy mieczyk(owa  Wink ) jest w grupie mieczykow czy samotnie ?
Podane ph ma bardzo duza rozpietosc, mozesz dokladniej ?
Zapisane

zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #447 : Maj 31, 2009, 12:24:08 »

w tym momencie ph jest 7, mieczykow mam dwie kopie, skalara (malutki ,bojownik i dwie kobietki dla niego) 9 neonow 10 gupikow( 5 /5), 2 zmienniaki plamiste 4 molinezje (dwie balonowe) , w tym momencie odseparowalismy ja i jest b. spokojne boje sie ze padnie, nie wiem co robic czy wypuscic czy trzymac ja tam.
Zapisane
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #448 : Czerwiec 01, 2009, 21:13:43 »

Witam.
Od dłuzszego czasu hoduje mieczyki i to z powodzeniem, bo udało mi się juz je rozmnożyć wiele razy, odmiana głównie czerwona i biała...
I mam takie pytanie do tych osób, które również hodują te same rybki:
Otóż roślinność w moim akwarium wygląda bardzo ubogo, jesli chodzi o jakość, bo o ilość to jest w normie Wink
mam zasadzone kryptokoryny dwie odmiany no o tatarak trawiasty << roślinka podobna do trawy wodnej>> jednak ona coś ostatnio mi kiepsko rośnie ;/ i chciałbym zakupic sobie jakieś inne roślinki. Jakie byscie proponowali roślinki dla mieczyków??? Najlepiej jakieś łatwe w hodowli no i takie żeby nie były od razu zjedzone przez moje rybki Smiley
Zastanawiałem się nam moczarką, ale czy to dobry pomysł?
Zapisane
zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #449 : Czerwiec 01, 2009, 23:50:29 »

no i nikt mi nie odpowiedzial ... ale mam drugie pytanko- dlaczego samica mieczyka zabija mi neonki??? jest najedzona i juz 3 mi zmiotla
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: