Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468259 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #195 : Maj 24, 2008, 22:56:40 »

Zabrałs je od samicy i gdzie je teraz trzymasz? Mieczyk w 2,5l Huh Shocked Sad Angry Dla miecza to nawet 60l jest za male a co dopiero KULA 2,5l! Kula nie jest dla żadnej ryby! Moj rada jest taka. Kup akwa 60l. Nie jest to drogi wydatek a mieczyk bedzie czuc sie tam o niebo lepiej! Masz teraz małe wiec co zamierzasz z nimi zrobic? hodowac to wszystko w 2,5l?? Piszesz ze mialas akwa z filtrami termometrmi i innymi takimi. Wiec co tam w tej kuli jest? W 2,5l to nie zmiescisz ani grzalki ani filtra! Kurcze no dziewczyno proszę Cie kup jakis wiekszy zbiornik!
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 22:58:37 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #196 : Maj 24, 2008, 23:09:11 »

W kuli mogą ci sie rybki podusić b za mało będą miały tlenu a w ogóle w kuli 2,5L to nic sie nie da trzymać chyba narybek w liczbie  1 ja ma kule 12L i tak ma narybek na tydzień a później do ogólnego lub d sprzedania lub oddania kup większe akwa zainwestuj ja zobaczysz ryby ci sie odwdzięczą szkoda ryb i twoich nerwów patrząc jak rybka po rybce umiera proszę zastanów sie nad większym zbiornikiem P.S W moje kulce jest grzałka 10W i filtr elit mini  a narybek jest tam na okres ochronny tak aby podrosły na tydzień lub 2 moja kula ma 32 cm średnicy
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 23:11:30 wysłane przez driwer88 » Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #197 : Maj 24, 2008, 23:20:58 »

widze ze pomocy na tym forum nei znajde, pytalam tylko jak zadbac o maluchy, wiem ze bede musiala przytargac swoje strare duze akwarium zeby sie nei zadusily, wy sie dalej przechwalajcie jakie to macie okazy i wielkosci akwariow, mi nie o to chodzilo zworcilam sie jedynie z prosba o pomoc. Podziekowalabym ale nawet nei wiem za co, zero pomocy. A skad se male wziely dalej nei wiem.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #198 : Maj 24, 2008, 23:22:50 »

nei jestem znawca akwarystyki.
I wlasnie teraz mozesz to zmienic. Mozesz dowiedziec sie wielu swietnych rzeczy. Zadajesz pytania my na nie odpowiadamy. I nasze odpowiedzi sa po to by pomoc i Tobie i Twoim rybkom Wink. Wiec na parawde wez sobie do serca nasze rady i zapewnij swym zwierzakom odpowiednie warunki Wink. Duzo pytaj i stosuj sie do rad innych akwarystow a na pewno na tym nie stracisz Wink. Przemysl kupno tego 60l baniaczka a jesli masz warunki i fundusze to nawet wiekszego Wink.
A jak chciałabys dbac o maluchyw KULI 2,5L? Przeciez z czasem jesli nie zdechna to podrosna i po prostu nie zmieszcza sie w 2,5l!
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 23:24:27 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #199 : Maj 24, 2008, 23:32:49 »

Jak na razie nei dowiedzialam sie nic z tego o co pytalam, mam swiadomosc ze teraz bede musiala miec wieksze akwarium, nei wiem dokladnie czy kula ma 2,5 i nei pisalam czegos takeigo ze chce wszystkie trzymac w tej kuli. Pare lat temu mialam spore akwarium, gdzie mialam ryby jednego gatunku, nie zyly tam dlugo, przestalam sie tym zajmowac, bo tracilam tylko nerwy przez to, pozniej sprawilam sobie kule i mialam jedna rybke ktora zyla 2 i pol roku bez filtrow termometrow i innych tym podobnych rzeczy, teraz mam tego mieczyka ponad rok i nagle pojawily sie male nei wiedziec skad, nei wiem jak o nei dbac, wiem tylko tyle ze musze przytargac wiekszy zbiornik i tak jak to juz zrobilam zabrac je od samicy, jesli chodzi o to gdzie teraz sa, powiem tylko tyle ze nei sa w szklance wody. Sa w innej kuli podobnych rozmiarow
PS. Do piwnicy po akwarium nie bede biegala po nocy, wybaczcie ze moje zaangażowanie jest tak niewielkie Wink
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 23:36:45 wysłane przez pestula » Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #200 : Maj 24, 2008, 23:35:13 »

To w koncu ile czasu masz tego miecza? Terz piszesz ze pond rok a we wczesniejszym poscie ze nie caly rok?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #201 : Maj 24, 2008, 23:40:09 »

nie zapisałam w kalendarzu daty zakupu, wiec nie pamietam, ale jesli jest to ma jakos pomoc w odpowiedzi na moje pytania to postaram sie ustalic dokladny termin.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #202 : Maj 24, 2008, 23:44:01 »

nie zapisałam w kalendarzu daty zakupu, wiec nie pamietam, ale jesli jest to ma jakos pomoc w odpowiedzi na moje pytania to postaram sie ustalic dokladny termin.
Tak pomoże bo skoro nie pamietasz kiedy to moze sie okazac ze masz go nie ponad rok i nie prawie rok a  ze 4 tygodnie. I wtedy spraw będzie juz jasna Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #203 : Maj 24, 2008, 23:52:09 »

Żeby byla jasność nie mam jej od 4 tygodni (wtedy nie mialabym nawet prawa byc zdziwiona ze sa male), to napewno, a po chwili zastanowienia moge napisac ze kupowalam ja w maju badz czerwcu zeszlego roku, i tego tez jestem pewna.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #204 : Maj 24, 2008, 23:58:50 »

A jestes pewna ze sa to maciupkie mieczyki? Nie dawalas swej rybki komus na przechowanie lub czy wykluczasz by ktos Ci podrzucil te male? A moze z mieczami jest tak jak z gupikami ze potrafia magazynowac sperme i z jednego zaplodnienia potrafia rodzic kilka razy?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #205 : Maj 25, 2008, 00:06:31 »

Rybka stoi caly czas na swoim miejscu, nie byla oddawana nikomu, mozliwosc podrzucenia rowniez odrzucam, nei wiem jak wczesneij ale u mnie nie miala potomstwa, wiec musialaby trzymac od czasu zakupu. Jesli chodzi o pytanie czy to sa malutkie mieczyki to tak, malutkie czerwone rybki z czarnymi maciupkimi oczkami, jak na moj malo akwarystyczny gust to sa male mieczyki Wink
Zapisane
mewiik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 123



« Odpowiedz #206 : Maj 25, 2008, 00:18:50 »

Ja bym się tak strasznie dziwił. Samice mieczyków potrafią przechowywać spermę w swoich drogach rodnych i zużywać ją do zapładniania kom. jajowych przez długi okres. Możliwe że po Twoim zakupie, rok temu, samica rodziła już pare razy, ale zjadała młode i nie widziałeś ich. Tym razem ci się udało i masz rybcie Wink
Pozdrawiam
Zapisane

Akwarium 200l, obsada:
6x Cleithracara maronii, 2x Poecilia sphenops, 5x Corydoras paleatus, 2x Ancistrus dolichopterus, 2x Acanthopsis choirorhynchus;
Akwarium 45l, obsada:
47x Poecilia sphenops (mini), 3x Caridina babaulti;
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #207 : Maj 25, 2008, 00:25:35 »

Jestem w malym szoku ze az tak dlugo moga trzymac nasienie, dzieki wielkie za uswiadomienie, bo juz nei wiedzialam co sie dzieje Smiley Napisz jeszcze prosze czym moge maluchy karmic, bylabym bardzo wdzieczna za pomoc
Zapisane
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #208 : Maj 25, 2008, 11:31:38 »

Najlepiej pójdź do sklepu zoologicznego i poproś o pokarm MIKROVIT BASIC firmy tropical. Świetnie nadaje się do karmienia narybku mieczyka. Jeżeli z jakiegoś powodu nie mozesz kupić pokarmu, wtedy również mozesz karmić mieczyki sporządzoną zawiesiną którą sporządza się z ugotowanego na twardo zółtka jaja i odrobiny wody. Malymi ilościami wprowadzasz zawiesinę do akwarium gdzie znajdują się małe mieczyki. np za pomocą strzykawki.  Tylko musisz uważać zeby nie przesadzić z dawkowaniem, bo od zółtka bardzo woda mętnieje.
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #209 : Maj 25, 2008, 17:15:56 »

Spokojnie możesz karmić drobno roztarym normalnym pokarmem. Młode żyworódki nie są specjalnie wymagające jeśli chodzi o pożywienie.

Koleżanki i koledzy forumowicze - proszę was, aby poza upominaniem kogoś że ma za małe akwarium napisać jednak coś na temat a nie powtarzać się ciągle w kółko o tym samym (jeśli nie masz nic merytorycznego do napisania może lepiej się powstrzymać od odpowiadania)

Zapisane

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: