Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468125 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #180 : Kwiecień 25, 2008, 20:32:28 »

w 14l. to one nigdy nie urosną.
Zapisane

Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #181 : Kwiecień 25, 2008, 20:37:42 »

one poprostu skarłowaciały..tymbardziej ze to 14l i w dodatku masz tam jeszcze gupiki
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #182 : Kwiecień 26, 2008, 03:14:33 »

Dzięki za odpowiedź.
Zdjęcie dodam, gdy tylko będę je posiadać.
Mam pytanie. Dlaczego moje molinezje (1 miesiąc) mają tylko
1 cm? .. One prawie w ogóle nie urosły odkąd się urodziły.
Dlaczego tak się dzieje? Są umieszczone w akwa 14 l. z gupikami.
Gupiki mają 4 miechy, 3 miechy, 2 miechy i 2 tygodnie.
Czy coś jest nie tak, czy powinnam je przełożyć do innego aqa?
I czy możliwe, ze pierwszy narybek molinezji jest dość nieliczny
i słaby. Czy możliwe, że to przez to, że to pierwsze rybki mojej
molinezji (1 rok) z 10 zostały 3?
Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzieki

akwarium w sam raz na Wigilie... nic tylko wrzucic kostke rosolowa, grzanki i grzalke 2500W.... polecam przelozyc najstarszy narybek gupikow do ogolnego, karmic ryby oczlikiem (czy jest lepsza  mrozona dla  narybu? nie zauwwazylem) i postarac sie o wiekszy baniak na narybek... Smiley  PGR pozdrawia!
Zapisane

arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #183 : Kwiecień 26, 2008, 08:06:52 »

spox jeszcze nie skarłowaciały- spokojnie ci jeszcze urosną,  miesiąc to krótki czas -pomyśl o przeprowadce do większego lokum Smiley
Zapisane
krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #184 : Kwiecień 26, 2008, 09:32:26 »

Gupiki jeszcze troszke za małe żeby do ogólniaka przeżucić, bo je bardzo akary poturbują, już raz tak miałam,
więc odpada.. Ale o większym akwa to ja myślę, już od dawna, więc wszystkie rybki będą w 350l, a molinezje
i gupiki do 90l. Niedługo będą miały dużo miejsca...
Moja molinezja (1 rok) jest jakaś troszkę gruba, a z odbytu wystaje jej jakaś biała "rurka"...
Co to jest? Czy ona jest w ciąży?
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #185 : Kwiecień 26, 2008, 22:54:03 »

Gupiki jeszcze troszke za małe żeby do ogólniaka przeżucić, bo je bardzo akary poturbują, już raz tak miałam,
więc odpada.. Ale o większym akwa to ja myślę, już od dawna, więc wszystkie rybki będą w 350l, a molinezje
i gupiki do 90l. Niedługo będą miały dużo miejsca...
Moja molinezja (1 rok) jest jakaś troszkę gruba, a z odbytu wystaje jej jakaś biała "rurka"...
Co to jest? Czy ona jest w ciąży?


albo ciaza albo nicienie i ryba zdechnie Wink hehehe...ale  jak sie nie wije to spoko Wink ewentualnie mogla jej odbytnica wypasc Wink .... mam chamski humorek Wink najpewniej to juz powoli ten czas Wink
moze po prostu bedzie mniejszy miot i temu brzuch nie ejst tak wielki Smiley
Zapisane

krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #186 : Kwiecień 30, 2008, 09:32:13 »

To się nie wije. Ma duży brzuch, bo jak tak patrzę na nią to widzę, że jest dwa razy grubsza niż była dotąd... Grin
Hyhy... Wydaje mi się, że będą maluchy, bo "Pan molinezja" cały czas ją gania i dziobie w brzuch... Good !
Pozderki papa
Dzięki za odpowiedź Marzyciel
Zapisane
jankos
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #187 : Maj 12, 2008, 15:35:35 »

Dobra passa trwa - urodziły mi się molinezje Cool Na razie małe siedzą w ogólnym, zostawiać je tam? Czy odłowić do innego zbiornika?
Będę zmuszony zmienić dzisiaj filtr, podpowiedzcie jak to zrobić by nie zachwiać równowagi bakteryjnej?
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #188 : Maj 13, 2008, 06:54:19 »

filtr myjesz czy zmieniasz zupełnie na nowy?? jeśli zmieniasz na nowy to możesz wylać lub wlać do nowego część zawartości starego, ale wydaje mi sie że, nowy filtr sam sie szybciutko zaaklimatyzuje - wkońcu wszystkie mikroorganizmy żyjące w filtrze żyją też w wodzie - więc po chwili zamieszkają w filtrze. a jaki filtr zakładasz??  ja mam filtr z pojemnikiem na węgiel aktywowany i jakieś kamyczki:) a pod tym podwieszona jest dodatkowo gąbka , do dyszy dołączyłem ostatnio deszczownie- pracuje dużo ciszej i nie wyrywa roślin - jestem zadowolony z mojego zestawu:)Smiley
Zapisane
jankos
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #189 : Maj 23, 2008, 16:04:16 »

filtr myjesz czy zmieniasz zupełnie na nowy?? jeśli zmieniasz na nowy to możesz wylać lub wlać do nowego część zawartości starego, ale wydaje mi sie że, nowy filtr sam sie szybciutko zaaklimatyzuje - wkońcu wszystkie mikroorganizmy żyjące w filtrze żyją też w wodzie - więc po chwili zamieszkają w filtrze. a jaki filtr zakładasz??  ja mam filtr z pojemnikiem na węgiel aktywowany i jakieś kamyczki:) a pod tym podwieszona jest dodatkowo gąbka , do dyszy dołączyłem ostatnio deszczownie- pracuje dużo ciszej i nie wyrywa roślin - jestem zadowolony z mojego zestawu:)Smiley

Myję. I nie wiem jak go zmieniać (niektórzy mówią, że w wodzie akwariowej ale jak?) by mi młode nie padały.
Zapisane
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #190 : Maj 24, 2008, 16:23:07 »

witam, mam mała zagwostke, otóż zmieniałam dzisiaj wodę w kuli w której jest tylko jedna samica mieczyka parę kamieni i muszla, wyłowiłam rybkę, patrze na dno a tam dwa maciupkie mieczyki, jak to możliwe? dodam tylko ze tego mieczyka mam od niecałego roku, i nie miał on kontaktu z innymi rybkami. Dla mnie jest to niepojęte. Przy okazji proszę o rade jak pielęgnować maluchy co dawać do jedzenia, bo jestem w tym temacie całkowicie zielona. Z góry dziękuje za pomoc.
Zapisane
jacekpiwo
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 155


120l 20l + 20l(obecnie tarliskowe)


« Odpowiedz #191 : Maj 24, 2008, 17:54:34 »

witam, mam mała zagwostke, otóż zmieniałam dzisiaj wodę w kuli w której jest tylko jedna samica mieczyka parę kamieni i muszla, wyłowiłam rybkę, patrze na dno a tam dwa maciupkie mieczyki, jak to możliwe? dodam tylko ze tego mieczyka mam od niecałego roku, i nie miał on kontaktu z innymi rybkami. Dla mnie jest to niepojęte. Przy okazji proszę o rade jak pielęgnować maluchy co dawać do jedzenia, bo jestem w tym temacie całkowicie zielona. Z góry dziękuje za pomoc.

1. nie kulom
2. muszle zatwardzają wodę
3. mieczyk na pewno karłowaty
4. nie wymienia sie całej wody tylko ja podmienia
5. mieczyki to nie obojniaki on potrzebuje partnera

ps jaka jest duża ta kula
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #192 : Maj 24, 2008, 18:36:15 »

Obojetnie jaka by duza ta kula nie była to nie ma praw w niej być zadnej ryby!
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #193 : Maj 24, 2008, 19:09:03 »

Spraw sobie koniecznie większe akwarium Good !, bo twoje rybki będą karłowate Sad
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
pestula
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #194 : Maj 24, 2008, 22:52:16 »

Kula jest moze na 2,5 l mieczyk 6 cm a jesli chodzi o muszle to nie sa znad baltyku, ale mniejsza o to, nei jestem znawca akwarystyki ale jak mialam akwarium z filtrami, termometrami innymi takimi to ryby nie chcialy sie trzymac, ta jest w kuli i tak jak jej poprzednica trzyma sie dosc dobrze. Prosilam o pomoc w opiece nad malymi rybkami bo naprawde nei mam pojecia jak o nie dbac, wiem tylko tyle ze trzeba je zabrac od samicy, tyle juz zrobilam. Jacekpiwo wiem ze mieczyki to nie obojnaki, dlatego bardzo zdziwilam sie widzac male i wlasnie dlatego napisalam.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: