Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20
  Drukuj  
Autor Wątek: Microrasbora Galaxy-Co i jak?  (Przeczytany 102339 razy)
seba75
Gość
« Odpowiedz #120 : Styczeń 03, 2008, 18:44:12 »

zaczolem pisac o materiale bo dla mnie siatka to tylko siatka ale PGR wkrecil siatke wiec siatka ehhh Undecided czytajcie uwaznie...
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #121 : Styczeń 06, 2008, 20:19:43 »

nie uwierzycie, historia lepsza od wiadra na odpadki Emi z plywajacym tam gupikiem Wink

29 grudnia zlikwidowalem praktycznie baniak z microrasborami, moja stara 96l. wyciagnalem filtr, grzalke, zostawilem tylko 20% wody i czesc roslin- mchy, kabomby, troche nurzancow... roslinki mialy czekac na swoje miejsce w nowym akwa i byc miejcem zycia swidekow ktore mialy w chwili motywacji byc wylapane i przeniesione...
nawet swiatla nie bylo przez ten tydzien, na poczatku w doadatku byl straszny mlyn jak wyciagalem czesc zwiru zeby go wykorzystac w 50l ktore wlasnie jest w trakcie aranzacji...
teraz wlasnie chcialem zabrac sie za wyciaganie slimakow.... wlaczam swiatlo....
A W BANIAKU PLYWA NARYBEK MICRORASBOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
naliczylem 5 sztuk Wink zyja pewnie dzieki plaktonowi(niewiadomego pochodzenia) , ktory tez przyuwazylem w baniaku Cheesy ale numer Cheesy zaraz zabieram sie za odpalanie baniaka Wink trzeba zamontowac filtr, grzalke i dolewac wody Cheesy cale szc zescie,ze mam pelne wiadro odstanej wody Cheesy miala byc podmianka w 74l ale to poczeka Wink trzymajta ludzie kciuki!!
p.s. niestety nie moge zrobic odmulania... wtedy usunalbym plankton z wody :/ a syfu co niemiara na dnie Cheesy
                                                                                                                         
wypatrzylem okolo 15 sztuk narybku i mnustow roznego planktonu Wink proba wlaczenia ogrzewania i filtra spelzla na niczym... na dnie i roslinach jest zbyt wiele mulu, a nie che wykonczyc rybciow Wink musza probowac zyc jak zyja Wink jak akwarium sie napelni woda to wtedy podejme probe Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 21:03:58 wysłane przez PGR » Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #122 : Styczeń 06, 2008, 21:59:33 »

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

bez komentarza  Shocked

zazdroszczę!


Moje rybcie się ganiaja, zalecają i moze juz sie tra, bo wpływaja w rosliny, i ostatnio samiec latał koło samicy. Ale narybku nie widzę, przynajmniej na razie.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #123 : Styczeń 06, 2008, 22:12:59 »

polecam jedno, jesli Ci sie ganiaja to zalatw duzo mchu, wrzuc go do akwarium, karm rybki jak szalony, po4 dniach przeloz je do innego baniaka, nie wierze zeby nie objawil sie narybek Wink bo mam watpliwosci czy w ogolnym cos ci sie uchowa... niestety narybek jest jeszcze bardziej anemiczny niz ktos tu pisal Wink amemia to zbyt gwaltowne slowo Cheesy
ja sie tylko modle,zeby przezyly... maja baaardzo spartanskie warunki Wink
i mam szczere nadzieje,ze sie pomylilem i nie udalo mi sie dokladnie samic i samcow podzielic,ze nie stracilem wszystkich plemnikow Wink jak tylko odchowa sie troche narybek to juz planuje wielkie rozmnazanie Wink
Zapisane

seba75
Gość
« Odpowiedz #124 : Styczeń 07, 2008, 02:19:28 »

hehehe a ja sie tu produkuje z jakims materilem
gratulacje  Cheesy Cheesy Cheesy rozmnazaj, bede jednym z pierwszych klientow  Grin
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #125 : Styczeń 07, 2008, 10:41:34 »

heheh Wink za 3 miesiace beda juz na pewno slicznie wybarwione Wink na razie chyba tylko plywaja dzieki ruchom czasteczek wody Wink temperament odwrotny do doroslych osobnikow Wink zobaczymy ile z tego przezyje Wink kupie dzis jakies pokarmy dla nich, jesli beda jadly to przeniose je do normalnego akwa Wink ile ich jest? juz zglupialem Wink ale nie licze na wiecej niz 20 sztuk Wink to byloby zbyt piekne Wink

no i tu nasuwa sie kolejne ciekawe zachowanie- jesli to co widzialem to wszelki narybek to te glupole nie siedza kompletnie w zaroslach tylko unosza sie w toni, tam, gdzie jest pusciutko Smiley i nawet pukanie w szybe ich nie rusza Wink
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #126 : Styczeń 07, 2008, 12:06:10 »

Hehehe PGR - przebiłeś stokrotnie moje wiadro! Gratuluję!  Good !
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #127 : Styczeń 07, 2008, 12:12:31 »

Hehehe PGR - przebiłeś stokrotnie moje wiadro! Gratuluję!  Good !

heheeh... dzieki Cheesy wlasnie podalem probe karmienia malenstw, z racji,ze nie widac pecherzyka z zasobami naturalnymi Wink gdy podalem odrobine rozrartego drobno oczlika zwiekszyly swoja aktywnosc- czyli poruszaly sie z predkoscia jednego centymetra na sekunde... jednak ewedentnie im nie smakowal...  Huh proba z gotowanym zoltkiem rowniez sie nie powiodla. efekt:1) rybki nienakarmione co wiaze sie z niemozliwoscia ich przeniesienia 2) znow upuscic trza bylo pol wiadra wody,zeby pzbyc sie papu...
wniosek z poranka dnia dzisiejszego- lenistwo poplaca czasem Wink
OT: dzis przyuwazylem jedna z samiczek gupika ktore sie pasa w 50l i czekaja na oddanie do zoologa ma kregoslup niczym angielski sredniowieczny lucznik- oto efekty spolkowania rodzenstwa...
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #128 : Styczeń 07, 2008, 19:10:07 »

Będzie dobrze.
Pankton zawsze jest i będzie w akwarium z podłożem i zielskiem.Nigdy kilkaset sztuk tak się nie wychowa ale jest świetnym i starym sposobem na takie prętniki karłowate i trójbarwne.Te próby z jajkiem i planktonem to choć nie jedzą spowodują mały rozwój bakterii,( no chyba że wsypie się konkretne ilośći to akurat będzie odwrotnie) na nich pierwotniaki no i razbora. A może są już wielkości takiej że artemię połkną ?
Warto sprawdzić, w końcu artemia raz kupiona i obowiazkowo trzymana w zamrażalniku a nie w lodówce zachowuje żywotność przynajmniej na dwa lata.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #129 : Styczeń 07, 2008, 20:02:07 »

armtemii niestety nie mam... ale plywaja jakies cholerstwa po akrawium a narybek w ogole nie jest nim zainteresowany Wink sa malusienkie, oceniam na 3mm... zamowilem na allegro nicienie micro- na razie beda ciagnac na tym co maja w baniaku- jutro kupie moze artemie mrozona z katrinexu i sprobujemy Wink poki co dolalem 2 wiadra wody i jedno upuscilem Wink dodarkowo w koncu juz jest fitr i grzalka Wink temp 22 stopnie- inne parametry nieznane,ale nie moga byc najgorsze jak narybek zyje Wink
mysle,ze w ciagu tyugodnia zaczna wreszcie normalnie zerowac... jest troche ponad 20, przezyly egipskie ciemnosci, chlody islandii i 15 litrow wody to chyba juz dalej beda zyc Wink
tyko ciekawi mnie ile samic w jednym czasie zlozylo ikre... jesli zazwyczaj jedno tarlo to okolo 30szt. ikry... a to co sie dzialo w baniaku... dziwne,ze neritiny (nie wiem skad je mam, i czy na ewno neritiny) nie pozdychaly w tych warunkach Wink
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #130 : Styczeń 07, 2008, 20:31:04 »

No tak sobie przypomniałem że np. Ichtyotropic sprzedaje też mrożoną wrotkę.Wrotka czerwona czy morska czy jakoś tak. To oczywiście zwykły słonowodny "Brachionus" i jakby takie coś było akurat możliwe do nabycia to warto sprawdzić.
No jesli TEGO już nie ruszą to znaczy że narybek reaguje tylko na ruchy żywego planktonu we wczesnym stadium rozwoju.
Ja tam jednak myslę że dociągną na akwaplanktonie do larw artemii.
A może zwyczajnie są nażarte tym cholerstwem i nie zwracają uwagi na dodawany pokarm.
W każdym razie, powodzenia.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #131 : Styczeń 07, 2008, 22:19:45 »

Jarecki zawsze poradzi Cheesy no jutro zajrze do jedynego zoologicznego w poblizu gdzie maja cos wiecej niz mrozone ochotki (a do sklepu i tak 20km Wink ) i zobacze co tam maja, wrotki, artemie... nie wiem co jeszcze Wink no i moze bosmiden?? hehehe... jak co to kiryski, neonki i gupole beda to zajadac Wink
mozliwe,ze albo sa nazarte albo jeszcze ciagna za woreczku ale nic tam nie widze Wink
zobaczymy jutro Wink
Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #132 : Styczeń 07, 2008, 23:15:39 »

PGR - gratuluję z całego serca Grin
Śledzę tą Twoją przygodę i trzymam kciuki Grin

Sprawdza się to, co nie raz zostało już powiedziane "cierpliwość popłaca"  Grin

Życzę dalszych sukcesów papa
Ania
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #133 : Styczeń 07, 2008, 23:18:33 »

PGR - gratuluję z całego serca Grin
Śledzę tą Twoją przygodę i trzymam kciuki Grin

Sprawdza się to, co nie raz zostało już powiedziane "cierpliwość popłaca"  Grin

Życzę dalszych sukcesów papa
Ania

haha... dzieki Cheesy najlepsze ze to byl wypadek przy pracy Wink beda dalsze sukcesy Wink juz je widze Cheesy jeszcze przed wakacjami zaleje Was microrasborami Cheesy
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #134 : Styczeń 08, 2008, 08:12:01 »

Mnie nie trzeba, bo mam swoje Cheesy albo.. hmm nowa krew by sie przydała  Marzyciel
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20
  Drukuj  
 
Skocz do: