Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Neonki chore czy normalne ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Neonki chore czy normalne ?  (Przeczytany 9874 razy)
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 25, 2007, 18:09:56 »

 Cry
Jak leczyć  Huh   Sad
Teraz mam jakąś czarną serie ciągle jakaś ryba mi choruje  Cry
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 26, 2007, 11:04:12 »

A poszukać sobie na forum o ospie to az tak trudne zadanie Huh
Zapisane

papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 26, 2007, 14:11:26 »

Ok nie mam żadnych preparatów.Przeławiam neonki do 10l.Daje tam temp. 28-30.I dodałem małą łyżeczke soli.

Zobaczymy co bedzie.Mam na dzieje, ze obejdzie się bez ofiar.A moja samica danio też się ociera często o róźne przedmioty ale nie ma żadnych kropek ani nic  Sad
Zapisane

parad0x
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 26, 2007, 14:35:17 »

Moje rybki miały kiedyś ospę! Preparaty sztuczne są bardzo skuteczne, ale podobno rakotwórcze. Najlepiej chyba będzie jak postarasz się to zrobić w naturalny sposób!
Co do rozmnażania zniechęciłem się, gdy zacząłem czytać, jakie to trudne hehe
Mam pytanie troszkę odbiegające od tematu. Jeśli bym chciał zrobić generalny remont (przemeblowanie) w moim baniaczku to najlepiej odłowić rybki do innego zbiornika czy może zrobić najpierw jedna stronę potem druga? Czy jest to wielki stres?
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 26, 2007, 14:57:20 »

Ja bym ryby wyłowił.
A moje neonki wszystkie siedzą przy dnie  Cry
Ale naszczęscie nikt sie jeszcze bokim nie kładzie.I mam nadzieję że wyjdą z tego  Roll Eyes
Zapisane

parad0x
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #20 : Wrzesień 26, 2007, 17:59:29 »

A moje neonki wszystkie siedzą przy dnie  Cry
Pewnie uciekają od światła, co? Moje to niektóre były takie słabe ze już się ruszać nie umiały, tylko skrzelami i tak pływały jak prąd w akwarium! Coś strasznego taki widok! Lepiej lec do zoologicznego po cos na ospę!
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 26, 2007, 19:13:46 »

Nie to pewnie był szok z przeniesieniem do innego akwa.Teraz sobie pływają.Jeszcze się trzymają w końcu 2 dzień choroby.
Zapisane

parad0x
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #22 : Wrzesień 26, 2007, 22:01:31 »

Poczytaj troszke o zachowniu rybek podczas ospy. Napewno to ospe maja? Pamietam że moje nie bardzo pływały kryły sie od światła. Miejmy nadzieje że, to jednak nie jest OSPA!
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 27, 2007, 11:37:08 »

Pamietam że moje nie bardzo pływały kryły sie od światła.
U mnie w tym 10l akwa nie mają się gdzie chować od światła.Tylko za kamienie, no i pływają tam choć i tam jest światło(tylko mniej).
Często też się ocierają o kamienie(czasami nawet o siebie) i czytałem że to właśnie jest typowe zachowanie podczas ospy.
Tylko problem w tym że coś się z grzałką stało i dogrzewa tylko do 25 stopni Sad.A jest na fulla   Shocked
Dawniej na fulla to darła ponad 30(więcej nie sprawdzałem)
Zapisane

parad0x
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 27, 2007, 13:41:55 »

Mmmm… może sobie nalej bardzo gorącej wody do butelki i wsadź do tego małego akwarium lub postaw. Wydaje mi się ze temperatura powinna się podnieść.

Ja miałem do tego stopnia ze na tafli woda była jakaś dziwna jak by coś pływało. Po jakimś czasie osiadło na przedniej szybie było długości 1 mm grubości włosa i białe. Na szczęście w baniaczku nie było wtedy rybek i te pałeczki normalnie żyły! Podniosłem temperaturę do 30 stopni i powoli znikło! Podobno te bakterie jak nie ma ryb to giną, bo nie maja się na kim żywic. Teraz wszystko jest dobrze!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 13:49:07 wysłane przez parad0x » Zapisane
Paskuder
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21

Faustus - najlepsze piwo pod słońcem!


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 27, 2007, 13:48:05 »

A maja takie malutkie biale cetki czy z tych bialych plamek wystaja biale klaczki? Bo to moze tez byc plesniawka. A jak sie ocieraja o zwirek i kamienie to rownie dobrze moze je atakowac jakis pasozyt. Ja sie tam za bardzo nie znam ale najlepiej wrzuc zdjecie i niech sie madrzejsi wypowiedza bo najgorzej jest leczyc na chorobsko ktore jest zle zdiagnozowane... Odkaz akwa, najlepiej daj kilka kropli stezonego nadmanganianu potasu az woda zrobi sie leciutko rozowa ale nie za duzo bo ci rybcie beda wyskakiwac. Mozesz kupic w chemicznym albo poszukaj gdzies indziej. W sklepie zoo tez sa odkazalniki ale to tak naprawde wlasnie nadmanganian tylko w bardzo niskim stezeniu a placisz jak za woly. Koniecznie wtedy podnies tem.
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 27, 2007, 15:41:20 »

W sklepie zoo tez sa odkazalniki ale to tak naprawde wlasnie nadmanganian tylko w bardzo niskim stezeniu a placisz jak za woly.
Faktycznie w bardzo małym stężeniu  Undecided W większości to zieleń malachitowa i błękit metylenowy, formaldehyd i inne różne badziewia.
Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 27, 2007, 16:28:29 »

Ja miałem do tego stopnia ze na tafli woda była jakaś dziwna jak by coś pływało. Po jakimś czasie osiadło na przedniej szybie było długości 1 mm grubości włosa i białe.

Co Ci osiadło ? Co miałes do tego stopnia - przepraszam, ale mam wrażenie że czytam o lądowaniu kosmitów ...

Podobno te bakterie jak nie ma ryb to giną, bo nie maja się na kim żywic.

Kulorzęsek to nie bakteria ...

Papio jak przeniosłeś zarażone to w głównym zbiorniku nadal masz ospę.

Proszę czytajcie dokładnie a nie robicie na oślep, tu przeczytacie jedno zdanie, tam drugie a potem wychodzą historie o kosmitach ...
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 27, 2007, 18:28:22 »

No wiem narazie nie ma oznak.Tylko to że sie danio ociera.Ale ryby bo to raz się ocierają, mogą przecież bez przyczyny.
Zapisane

parad0x
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #29 : Wrzesień 27, 2007, 20:53:03 »

Co Ci osiadło ? Co miałes do tego stopnia - przepraszam, ale mam wrażenie że czytam o lądowaniu kosmitów ...
Pałeczki orzeski początkowo pływaja po powieszchni a nastepnie opadaja! "kulorzęsek jest w formie pływek na powierzchni wody lub w postaci cyst na dnie zbiornika"
Kulorzęsek to nie bakteria ...
Przepraszam już się poprwaiwam nie bakterie a:
Orzęski (Ciliata) - typ organizmów z królestwa Protista, tradycyjnie zaliczany do protistów zwierzęcych.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: