Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « Mruk Petersa - podziel się doświadczeniem.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Mruk Petersa - podziel się doświadczeniem.  (Przeczytany 50138 razy)
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #15 : Lipiec 07, 2004, 19:56:46 »

napisz kiedy go kupiłeś, czym go karmisz, jakie akwa itd
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #16 : Lipiec 07, 2004, 23:11:50 »


O basta! Mam 7 mruków. Dwa najmniejsze kupione zostały niedawno (2 tygodnie). Były już takie mizerne, ale myślałem, że się odchowają. Chyba nie jedzą. Karmione są wszystkim co żywe. Pozostałe jedzą i wyglądają na zdrowo odpasione.

Jednego spisuję już na straty, ale o drugiego mogę powalczyć. Co proponujecie jako dodatek do wody. Jakąś witaminkę, czy co? Jak leczyć takie niejadki???
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #17 : Sierpień 19, 2004, 16:50:13 »


Trochę się u mnie zmieniło od ostatniego razu. Mam obecnie cztery Mruki, gdyż osobniki z ostatniej kupionej partii, cierpiały na jakąś afrykańską chorobę. Nie jadły, nie piły, kiwały się zamiast pływać. Pozostałe cztery sztuki mają się wręcz wyśmienicie. W obserwacjach nocnych bardzo przydaje się noktowizor, który podłączony do video, pozwala na nagrywanie super filmów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tą tematyką zapraszam do dyskusji.

PS. Czy ktoś z Was wędkuje i może wyjaśnić mi fenomen lepszego brania ryb po burzy!?!
Zapisane

HEY
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #18 : Wrzesień 03, 2004, 13:29:12 »

Witam.
Ciesze się że maluchy mają sie dobrze, oby tak dalej.
Kiedyś to się wędkowało  :twisted:
Może spadek ciśnienia, wilgotność powietrza i tym samym multum latającego pokarmu pływającego na wodzie  Cool
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 03, 2004, 13:38:22 »

1. Jeśli ciśnienie, to w jaki sposób działa ono na ryby? Czy pobudza do żerowania, czy tylko jakoś ogłupia?
2. Jeśli „multum pokarmu pływającego na wodzie”, to czym wytłumaczyć zwiększoną aktywność ryb dennych?
3. Czy może ryby chcąc wyrównać różnicę ciśnienia po przejściu frontu atmosferycznego, podpływają do powierzchni wody?
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #20 : Październik 18, 2004, 16:37:13 »

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z właśnie założoną stroną o MRUKACH. Powstała ona w celu zjednoczenia wysiłku wszystkich hodowców tej afrykańskiej rybki, wymianie doświadczeń i cennych wskazówek. Serdecznie zapraszam do współtworzenia tej strony!

www.republika.pl/mruk_petersa/

Ps. Na stronie opisuję sposób wyłapania sygnałów elektrycznych wysyłanych przez Mruka!!!
Zapisane

HEY
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #21 : Październik 18, 2004, 19:34:46 »

Nareszcie porządna strona o jakimś gatunku ryby, choć pominięto kwestię rozmnażania (zapewnie niemożliwe w warunkach sztucznych). Oby więcej takich stron było.
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #22 : Październik 18, 2004, 20:01:25 »

Ślimaku, braliście pod uwage możliwość, że ryby miały nicienie? Mój sp. Mruczek tez miał podobne problemy kiedy przywiozłam go ze sklepu, kołysała sie na boki, kolory zbledły (przerażenie, zagrożenie) nie jadł, nie wypływał zza korzenia, trwało to ponad 4 dni, ustąpiło po podaniu dawki ochotek, uprzednio spreparowanych w lekarstwie (dostałam taką tabletke od paleciarza, nazwy już nie pamiętam Sad )
Wstrzykiwałam mu to centralnie pod "nos". Polepszyło sie, kolory powróciły, rybek zaczął wypływać z kryjówki, nawet gonić reszte towarzystwa, miał wilczy apetyt.

P.S Można podawać malutkie, uprzednio sparzone (żeby zabić) dżdżownice, mój przepadał. Ale tylko kilka i bardzo żadko :!:
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #23 : Październik 19, 2004, 10:26:16 »

Cytat: mdramski
Nareszcie porządna strona o jakimś gatunku ryby, choć pominięto kwestię rozmnażania (zapewnie niemożliwe w warunkach sztucznych). Oby więcej takich stron było.


Dzięki za miłe słowo, choć nie potwierdzone w księdze gości  :oops:  Co do rozmnażania to rzeczywiście trudny wątek, gdyż brak na ten temat jakichkolwiek wzmianek. Osobiście też nie mam sukcesów na tym polu – ale ciągle walczę.

Cytat: Harpia
Ślimaku, braliście pod uwage możliwość, że ryby miały nicienie? Mój sp. Mruczek tez miał podobne problemy kiedy przywiozłam go ze sklepu, kołysała sie na boki, kolory zbledły (przerażenie, zagrożenie) nie jadł, nie wypływał zza korzenia, trwało to ponad 4 dni, ustąpiło po podaniu dawki ochotek, uprzednio spreparowanych w lekarstwie (dostałam taką tabletke od paleciarza, nazwy już nie pamiętam  )
Wstrzykiwałam mu to centralnie pod "nos". Polepszyło sie, kolory powróciły, rybek zaczął wypływać z kryjówki, nawet gonić reszte towarzystwa, miał wilczy apetyt.

P.S Można podawać malutkie, uprzednio sparzone (żeby zabić) dżdżownice, mój przepadał. Ale tylko kilka i bardzo żadko


Kurcz Harpia królestwo za nazwę takiej tabletki! Co do nicieni to sekcja niczego nie wykazała, ale dopuszczam pewien margines błędu. A to o dżdżownicach chyba wciągnę do następnej wersji strony. Jeśli będziesz chciała umieszczę też źródło informacji (czyli Ciebie :wink: ). To jest właśnie to! Zapraszam do współpracy. Może w niedalekiej przyszłości ruszy projekt pt. „Rozmnóż Mruka” z centralą w Warszawie. Ochotnicy otrzymaliby po parze rybek i w określonych warunkach podejmowali próbę rozmnożenia.
Zapisane

HEY
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #24 : Październik 19, 2004, 22:06:13 »

A ja mam takie pytanko odnośnie bardzo podobnej ryby. Mianowicie chodzi mi o mruka nilowego. Czy to jest ta sama ryba co mruk Petersa ? Widziałem właśnie coś takiego u mnie w zoologicznym i za bardzo nie pasuje mi kolorystyka.

I jeszcze jedno - chciałem sobie posłuchać Twoich mruków, a tu informacja, że pliku nie ma  :?
Zapisane
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #25 : Październik 20, 2004, 07:38:27 »

Rzeczywiście był problem z dźwiękiem, ale w nowej wersji 2.05 można już wszystko. Co do mruka nilowego to spotyka się też pod tą nazwą mruka petersa, ale może to być też inny gatunek z rodziny mrukowatych. Jak wyglądał dokładniej proszę. Pyszczek jest ważny i usytuowanie trąbki.
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #26 : Listopad 04, 2004, 19:58:28 »

Zapraszam wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu na stronie:
www.republika.pl/mruk_petersa/


Na stronie także bogaty zbiór publikacji na temat mrukowatych, elektrolokacji i wiele innych.
www.republika.pl/mruk_petersa_pdf/
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #27 : Listopad 12, 2004, 10:29:06 »

Jeżeli z jakichś przyczyn film komuś nie odpalił, to teraz można go ściągnąć w pliku rar!
Zapraszam też do współtworzenia mojego serwisu. Jeżeli chcielibyście napisać jakiś artykuł na temat jakiejś rybki to śmiało. Link do mojej strony niedługo powinien pojawić się na stronie http://www.oceanarium.org.pl/index.htm Zapewniam dużą oglądalność!

Artykuły i inne info o waszych pupilach przesyłajcie na adres tomasz.domagala@gazeta.pl
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #28 : Listopad 21, 2004, 13:20:11 »

Wszystkich miłośników Trąbonosa zapraszam do lektury artykułu „Gnathonemus petersii – elektryczna ryba rodem z Afryki.” Na stronie Fundacji Oceanarium Warszawskiego w dziale edukacja  :arrow:  Czy znasz te zwierzęta.

http://www.oceanarium.org.pl/edukacja.htm

Pozdrawiam.
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #29 : Grudzień 03, 2004, 23:39:20 »


Już niebawem powstanie film będący rozwinięciem moich badań nad Mrukami. Film wykonany zostanie techniką noktowizyjną, co stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję obserwowania zachowania tej ryby w całkowitych ciemnościach. Rozmiar filmu nie pozwoli na pewno umieścić go na stronie. Dla pasjonatów przewiduję jednak pewne rozwiązanie tj. pocztę konwencjonalną.

W niedalekiej przyszłości zapraszam również na wykład prof. Tadeusza Kalety (SGGW w Warszawie) dotyczący między innymi ryb elektrycznych, na którym wygłoszę prelekcję oraz wyświetlony zostanie wyżej wspomniany film.

Datę prelekcji podam w najbliższym czasie.

Pozdrawiam, Tomek.

PS. Zapraszam także do współtworzenia mojego serwisu www.republika.pl/mruk_petersa/ , jeżeli świerzbi was pióro, to nie wahajcie się ani chwili dłużej. Nadesłane materiały zostaną opublikowane na mojej stronie. Oferuję dużą oglądalność!!!
Zapisane

HEY
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: