Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « Mruk Petersa - podziel się doświadczeniem.
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mruk Petersa - podziel się doświadczeniem.  (Przeczytany 50078 razy)
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #30 : Grudzień 12, 2004, 18:32:15 »

Już dziś można ściągnąć zwiastun filmu „Gnathonemus petersii – nocne żerowanie”, który będzie miał swoją premierę na seminarium dotyczącym elektrolokacji na warszawskim SGGW na początku 2005 r.

link do filmu  :arrow:  http://www.republika.pl/mruk_petersa/
Z niecierpliwością czkam na waszą recenzję.

piszcie na adres  :arrow:  slimaczysko@simplusnet.pl

Pozdrawiam.
Zapisane

HEY
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #31 : Grudzień 12, 2004, 19:10:21 »

Hmm nie moge otworzyć tego filmiku, zapisac moge, ale potem nie otwiera, bez żadnych informacji jakby nie istniało Sad
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #32 : Grudzień 12, 2004, 19:10:27 »

Strona o podanym adresie nie istnieje - taki komunikat podczas prób ściągnięcia filmiku Sad

ok, pod IE coś ruszyło. Zoptymalizuj tą stronę, bo niektórzy nie używają produktów Microsoftu Smiley
Zapisane
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #33 : Grudzień 12, 2004, 23:05:03 »

A z usług jakich produktów korzystacie?
Zapisane

HEY
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #34 : Grudzień 12, 2004, 23:10:45 »

Większość ludzi na pewno IE i Microsoft. Ja po prostu mam zboczenie zawodowe - jestem informatykiem Smiley
Zapisane
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #35 : Grudzień 12, 2004, 23:57:30 »

Różne są zboczenie, ale podobno wszystkie przyjemne.  Cool
Zapisane

HEY
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #36 : Grudzień 13, 2004, 01:06:16 »

Filmik kapitalny Smiley Fajna jest ta żaba. Kiedy zobaczymy całość ? Pozdrawiam.
Zapisane
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #37 : Grudzień 13, 2004, 07:46:22 »

Cały film trwa blisko 15 min. Z tego powodu zajmuje sporo miejsca, bo trochę ponad 200MB i jest niemożliwością dla mnie zamieścić go w całości na stronie.

Być może za jakiś czas film pojawi się na stronie FOW http://www.oceanarium.org.pl/edukacja.htm , ale też chyba nie w całości (a może jednak, kto to wie).

Mogę go jednak udostępnić drogą poczty konwencjonalnej. Wszelkie dane pocztowe proszę już raczej kierować na priva.

Pozdrawiam.
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #38 : Grudzień 15, 2004, 18:57:59 »

Cytat: mdramski
Filmik kapitalny Smiley Fajna jest ta żaba. Kiedy zobaczymy całość ? Pozdrawiam.


Właśnie, jeśli chodzi o żabę. Kto potrafi rozpoznać ten gatunek?

Pytanie numer dwa: Przy jak niskim pH na Anubiasach pojawiają się plamy, które następnie rozszerzają się, aż roślina obumiera?

Jakie macie rady odnośnie dobrostanu anubiasów.
Zapisane

HEY
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #39 : Styczeń 25, 2005, 12:03:37 »

Kto? Gdzie? Kiedy?

Napiszcie jakich przedstawicieli z rodziny mrukowatych widzieliście w sklepach zoologicznych.
Zapisane

HEY
kolo_jestem
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #40 : Styczeń 22, 2006, 23:30:19 »

nie wiem czy to jest jeszcze aktualne ale znalazłem ciekawa stronke na temat mruków http://www.republika.pl/mruk_petersa/elektryczna_natura.html
Zapisane
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #41 : Styczeń 22, 2006, 23:36:03 »

http://republika.pl/mruk_petersa/

Dzięki za uznanie. Dawno jej nie odnawiałem, ale praca magisterska idzie pełną parą!
Zapisane

HEY
Redi
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #42 : Luty 17, 2007, 08:20:17 »

Witam wszystkich, akwarysta jestem od dawna, ale dopiero 2 miesiace temu pozbylem sie Clersa i zakupiłem te niesamowite rybki, mowa rzecz jasna o mrukach nilowych, w zyciu nie spotkalem sie z takimi rybkami, jestem na prawde zdumiony ich inteligencja... owszem czytalem ze to jedyna rybka, ktorej relatywna waga mozgu w stosunku do wagi ciala, przerasta ludzki stosunek wagi mozgu do wagi ciala, ale na prawde nie przypuszczalbym az takiej inteligencji... wrecz zaczelem sie zastanawiac czy nie posiadaja jakiegos zalazka swiadomosci Tongue nie raz widzialem jak bawia sie niebieska kuleczka ktora przez przypadek kiedys wtracil do akwarium moj kot ;] a z nim takze lubia sie bawic podplywajac do szyby i plywajac do gory i w dol, wiekszosc czasu przebywaja raczej w strefie przydennej, smiesznie pobieraja pozywienie ;] noskiem podwazaja rozkruszona tabletke (karmie je rybnymi tabletkami dla raka)podrzucaja ja w gore i lapia w pyszczek, zupelnie jakby sie bawily pozywieniem... rybki sa kojaco slotkie, kazdy z domownikow lubi czasem posiedziec sobie przy akwarium i popatrzec co tez one znowu kombinuja, sa nerwowe jednak bardzo grzeczne, nie rozkopuja roslinek, nie krzywdza innych rybek, czesto jednak staraja sie zachecic je do zabawy :] posiadaja zadka zdolnosc plywania do tylu Tongue lybia nowe akcesoria w akwarium, po zakupie nowych przedmiotow zawsze musza go dokladnie z kazdej strony obadac... zdziwilo mnie takze to ze jakiekolwiek smieci z akwarium, resztki pokarmu czy roslin i odchody sa zepchniete w jedna kupke i to w cale nie przy filtrze (pewnosci niemam ze to one ale raczej takiej sytuacji w akwarium nigdy nie mialem) , mruki nie lubia jarzacego ostrego swiatla, wola mrok lub lekkie niebieskie swiatlo, na prawde wspaniale rybki, wszystkim polecam te czarne delfinki ;]
Zapisane
Remi Akwafan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


I love Fish!


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 09, 2008, 15:04:39 »

Trąbonos Gnathonemus Petersi jest to najbardziej znany przedstawiciel rodziny mrukowatych. Używa się go jako bioindykatora wody pitnej w stacjach przy ujęciach wodnych. Wytwarza słabe impulsy elektryczne. Wobec innych ryb jest pokojowo usposobione. W akwarium wymaga miękkiego podłoża i licznych kryjówek.

Długość : do 30cm. Woda: Temperatura: 24-30st. C, ph 5,0-8,0, twardość. 4-30st. n. Pokarm: różnorodny żywy. Występowanie: zachodnia Afryka - delta Nigru.
Zapisane
Ślimak
Nowy
*
Wiadomości: 45


WWW
« Odpowiedz #44 : Wrzesień 30, 2010, 19:13:08 »

Witam wszystkich. Ponieważ od kilku lat nie odświeżałem mojego tematu, chciałbym tylko powiedzieć, że moje Mruki nadal żyją i mają się dobrze.

Ślimak
Zapisane

HEY
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: