Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: co się stało z narybkiem????  (Przeczytany 9171 razy)
vailet
Nowy
*
Wiadomości: 30


« : Marzec 25, 2004, 08:10:07 »

:shock:  :? Witajcie!
Od miesiąca moja gupiczka była w ciąży (była bardzo gruba) i przedwczoraj rano zauważyłam, że jest chuda, ale narybku nie ma??? Co się z nim stało??? Czy to możliwe, że go tak szybko zjadła, a ja tego nie zauważyłam? Małe miały gdzie się schować mam sporo roślin i mech jawajski jak również kamień z norką.
W akwa mam jeszcze mieczyki, molinezje, neonki, kiryska i żałobniczkę
Pozdrawiam
Zapisane
xmen
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2004, 08:44:09 »

prawdopodobnie nie tylko samiczka przyczyniła się do zjedzenia młodych, zapewne pomogły jej mieczyki i molinezje.

niestety tak bywa z żyworódkami. Musisz czekać na kolejną ciąże.  Wtedy mozesz np. wyłowić samiczke do innego zbiornika który także będzie posiadał kryjówki (sama samiczka nie powinna zjeść wszystkich młodych).
Zapisane

Malawi - to jest to Cheesy
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2004, 09:18:33 »

Tak, na pewno to sprawka również współmieszkańców akwarium... Niestety tak jest, że czasem maluszków nie dą się uratować, bo urodzą się kiedy nie widziamy Sad  Sad
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #3 : Marzec 25, 2004, 09:18:46 »

stawiam się na rodziców, molinezje, mieczyka i załobniczki. Gdy gupiki u mnie rodziły sie to załobniczki trzymały się blisko samicy czekając na małe ..  Tongue

a może samiczka była tylko przekarmiona ...
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #4 : Marzec 25, 2004, 09:28:43 »

Niestety tak bywa... :| Ale możesz mieć jeszcze nadzieję, że jakiś maluszek sie gdzieś sprytnie ukrył i być może niedługo go znajdziesz np przy robieniu porządków w akwa albo sam wypłynie(ja ostatnio mam do tego szczęście :mrgreen: )
Najgorsze jest jak maluchy włażą pod żwir......dużo nie może potem wypłynąć i się dusi Sad  Ale małe rybki wbrew pozorom są straszne  spryciachy Cheesy Więc a nuż się jakiś znajdzie :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
vailet
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #5 : Marzec 25, 2004, 09:29:59 »

Przekarmiona napewno nie była. Dzień przed była bardzo spokojna i opierała się brzuchem o dno i kamień, a wokoło niej pływały wszystkie gupiki.
Szkoda, że nie zdążyłam zobaczyć małych, nawet nie wiem czy było ich dużo???
Ale jeszcze jedna samiczka jest w ciąży :D , tylko tym razem ją oddzielę
Poradźcie tylko w jakim momencie ją przenieść, żeby za długo nie siedziała w "klatce"
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2004, 09:44:17 »

Jak już będziesz widzieć, że jest bardzo gruba, pływa za nią chmara samców, tak że nie może sie od nich odgonić lub siedzi gdzieś z boku i dyszy, to znaczy że najwyższa pora przewieźć rybcię na porodówkę Cheesy
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2004, 14:27:08 »

Jeśli chcesz do rozmnażania gupików podejść że tak powiem "profesjonalnie" to zapisz datę w kalendarzu. Chodzi o dzien kiedy zauważyłaś że samica jest już chuda. Potem odlicz 4 tyg Smiley i umieść ją w kotniku dla rybek żyworodnych, nic więcej jak czekać na młode gupiczątka Smiley


W moim akwa średnia życia młodo naodzonego gupiczka trwała około 1,1 min Wink gdyż mieczyk odkrył swoje talenty łowieckie. Dodam że był to piewrwszy poród rasowej samiczki który przeznaczyłem na straty , po to by wiedzieć kiedy będą następne, na które się przygotuję (pierwszy poród zazwyczaj jest marny około 10 młodych i to w dobrych warunkach ) Pozdr. I powodzenia
Zapisane

112,25
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2004, 14:40:47 »

Tak :oops: to zjedzenia narybku przyczyniła się na pewno matka mieczyki jak i molonezje jeśli chcesz sukcesywnie je rozmnożyć musisz odłowić matkę gdy tylko bedzie sie spodziewać młodych do innego zbiornika (kotnik) :wink:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 25, 2004, 20:46:06 »

Ale żeście sie tu naprodukowali Tongue, ale to dobrze  Cheesy
Pozdrawiam !!!!!!!!!
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #10 : Marzec 25, 2004, 21:38:27 »

Cytat: Tramal
gdyż mieczyk odkrył swoje talenty łowieckie


ho ho ho, dzielna Fika Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #11 : Marzec 26, 2004, 21:05:23 »

Ano właśnie Fika Smiley pewnie gdzieś w ewolucji tego mieczyka przewijały się jakieś pra piranie Wink Pozdr.
Zapisane

112,25
Hammer
Zainteresowany
**
Wiadomości: 75


« Odpowiedz #12 : Marzec 29, 2004, 15:52:11 »

Z doświadczenia wiem że narybek gupików, jest strasznie głupi....bo np. w tych samych warunkach i tej samej ilości młodych, narybek mieczyka ratuje się rpzynajmniej w 20%, one są po prostu bystrzejsze, a gupiki nie giną tylko z własnej głupoty i powolności, wyciągnij swójh filtr i zajrzyj do niego, tam ich będzie masa.......powsysanych do filtra, co jakims cudem moim mieczykom a nawet molinezjom sie nie zdarza......
Zapisane
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #13 : Marzec 30, 2004, 22:08:00 »

Jak dla mnie to odchowanie narybku bez odłowienia jest NIEMOŻLIWE. ok 70% zjadanych jest w pierwszych minutach życia a reszta... Rekordowo u mni8e 3 małe gupiki wytrzymały dwa tygodnie zanim je zezarł inne. A najlepsze jest to że siedziałęm se przed akwa, żarłem zupkę i obserwuje se małego gupika. A tu nagle prętnik podpływa i odgryzł POŁOWE gupika (drugą zjadała inna ryba)... Zupy już nie zjadłem...
Zapisane

JIN5
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55



WWW
« Odpowiedz #14 : Listopad 04, 2004, 21:17:09 »

Następny razem jak zauwqżysz juz ze jest gryba to przeluż do inneg zbiornika ja albo zainwestuj w kotnik:)
Zapisane

60 l. 57 Głupiczków, Labeo i 2 Kirysy  30l. 25 młodych Molinezji, 6 Neonów


WWW.NFSUCENTER.TK i WWW.FORUMAQUA.IR.PL
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: