Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 138
  Drukuj  
Autor Wątek: Budujemy BIMBROWNIĘ ;)  (Przeczytany 594505 razy)
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« : Maj 16, 2004, 23:47:29 »

Oki będą prztrzebne następujące elemety:

* 2 plastikowe butle (A i B) po wodzie mineralnej z kapslami A' i B'(polecam standardowe bo są szczelniejsze)

* jakieś 2m (miem przesada ale lepiej więcej Wink ) wężyka do pompki (brzęczka)

* pusry wkład po długopisie żelowym (można próbować bez) pocięty na 2 około 4cm  i jedna z 6cm rureczki (takie by dało się na nie naciągnąć szczelnie wężyk)

* mała tuka silikony akwarystycznego lub poxipol (można i to i to Wink )

Traz do pracy:

1. wypalamy gwoźdiem lub gorącą igłą dziurki w kapslach w Kapslu A' jedną w środku, w kapslu B' 2 tak by zmieśliły się w nich ryreczki.
2. przekładamy rureczki ta by na zewnątrz wystawały około 2cm z tym że kapslu B' będzie rurka krutsza i dłuższa która także ma wystawać do wewnątrz. Wklejami je poxipolem lub silikonem (lub samym poxipolem a potem doszczelniamu silikonem nie żałując jednego i drugiego (uważać by nie zapaćkać gwintu kapsla)
3. po wyschnięciu Kapsek A' nakręcamy na butle A i naciągami na rurkę wężyk około 20cm tak by sięgał do drughiej butli i tam łączył się z dłuższą rurką. kolejny wężyk mocujemu do tejże dłuższej tak by nalazł sie w połowie wnętrza butelki lob nawet głębiej. Od ostaniej rurki Kapsla B' z butli B idzie wężyk do akwa z CO2
i gotowe
teraz zacier ale to może już ktoś inny Wink
Acha Butla A - na zacier
                B - na czysta wodę (wężyk zanurzony- widać bombelki Wink )


Rysunek: Oswald

Uwaga !!!
Zakładajcie za bimbrownią zawsze ZAWÓR ZWROTNY !!! Nieszczelność w bimbrowni może doprowadzić do zalania mieszkania. Zwłaszcza pod Waszą nieobecność.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2007, 20:14:52 wysłane przez Oswald » Zapisane

112,25
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #1 : Maj 17, 2004, 18:38:04 »

jeżeli chodzi o zacier to mozna popytać ludzi co stan wojenny przeżyli  :lol:  :lol:  :lol:
A poważnie -jak zrobić zacier Huh??
Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 17, 2004, 18:44:12 »

W przypadku takiej butli 1,5l to będzie: 2 szklanki cukru, 5 dag drożdży, 1 litr letniej wody. Pozdr.
Zapisane

112,25
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 17, 2004, 21:11:03 »

Tak, stan wojenny albo bitwe pod grunwaldem, bo to właśnie rocznik grunwaldu 1410 - 1000g wody (1L) 400g cukru (2 szklanki) i 10g drożdży.
Woda musi być ciepła ale nie cieplejsza niż 50*C bo drożdze umrą Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 18, 2004, 07:53:20 »

Osobiście daje znacznie mniej drożdży , ale poprzez to bimber rusza z opuźnieniem, a zaleta  to że działa anacznie dłużej i nie marnuje się aż tyle co2. Jak na moje nie Holenderskie akwa w zupełności wystarczy a glonów zielonych nie ma Smiley Pozdr.

PS. Może faktycznie tam powinno być 5g nie dag Wink hehe Smiley
Zapisane

112,25
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #5 : Maj 18, 2004, 13:53:06 »

CHŁOPAKI DZIEKI WIELKIE ZA CAŁY OPIS ZROBIENIA BIMBROWNI JUZ SE ZROBIŁEM 15 MIN. MI OT ZAJEŁO. EXTRA ŻE MOŻNA SIE KOGOŚ PORADZIĆ JESZCE RAZ Z GÓRY DZIEKUJE WSZYSTKIM. A JESZCZE WCZORAJ TA CAŁA BIMBROWNIA BYŁA DLAMNIE CZARNĄ MAGIĄ.
Zapisane
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #6 : Maj 18, 2004, 14:08:35 »

Panowie jeszcze jedno ile na 1,5 L butelke tych drożdzy 5g ?? czy 5dag. bo niewiem dajcie znac szybko błagam
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 18, 2004, 15:11:52 »

10 gram. 5dag to pół kostki a to stanowczo za dużo. Ja stosuję 10 g (1/10 kostki) i bimber pracuje 2 tygodne a ostatnio to nawet prawie 3 Smiley. A jeśli chodzi o ten puźny start bimbru o którym pisze Tramal, to mi to rusza po ok 3 godzinach. To chyba nie jest dlugo w porównaniu z dwoma tygodniami działania Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #8 : Maj 18, 2004, 15:19:47 »

dzieki wielkie  :lol:  :lol:  :lol: ale 10 g. dales na 1,5 L butelke mam nadzieje bo jak tak zrobiłem jak napisales wiec mam nadzieje ze mi haty nie rozniesie  Cheesy  :lol:  Tongue
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 20, 2004, 15:49:31 »

No dobra tak sobie myślę że teraz brakuje nam tu tylko Dyfuzora. Najprostszy będzie dzwon! Smiley
Wykonuje sie go bardzo porsto. Najlepszy do tego celu będzie przezroczysty kubeczek po piwie a dokładniej jego dolna część gdzieś tak 5cm -6cm od dna.
Kubeczek obcinamy , w dnie wypalamy dziurke na wężyk z CO2. można dodatkowo wykonać klinowe nacięcie przy dolnej krawędzi którędy będzie uciekał nadmiarCO2 nie powodująć tzw. wielkich bąbli Smiley  gotowe umiszczanmy w akwa (bez powietrza) tak by w srodku zbieral sie co2 z bimbra. Spsób mocowania różbny ja mam na przyssawki do szyby 15cm poniżej lustra wody . Pozdr.
Zapisane

112,25
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 20, 2004, 15:50:45 »

DZwon jest nająłtwiejszy ale keipski w działaniu, jadnka lepszy od kamienia napowietrającego, Haaaa 10 tysieczny post na anszym forum !!!!!! Cheesy
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 05, 2004, 09:06:14 »

Mam pytanie czy zamiast tego plastikowego kubka może być coś węższego np. plastikowy kieliszek?
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 05, 2004, 12:23:12 »

Jasne że może, nada się wszystko pod czym będzie się mogło Co2 rozpuszczać. jak mówimy o dzwonie to raczewj trzeba przyjąć zasadę "to ma działać a nie wyglądać " Wink
Zapisane

112,25
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #13 : Czerwiec 05, 2004, 17:45:51 »

Moja bimbrownia już działa. Dziękuje wszystkim za pomoc w jej skonstruowaniu Smiley  Smiley
Zapisane
Luck
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #14 : Czerwiec 05, 2004, 20:16:30 »

Mam jeszcze jedno pytanie: czy tą bimbrownię trzeba odłączać na noc i czy nie grozi to zagazowaniem ryb? Mam 40 l aqua i nie wiem czy tego CO2 nie będzie za dużo. Smiley
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 138
  Drukuj  
 
Skocz do: