Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 138
  Drukuj  
Autor Wątek: Budujemy BIMBROWNIĘ ;)  (Przeczytany 599747 razy)
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #30 : Lipiec 12, 2004, 18:50:58 »

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu CO2 Tetry - zobaczymy jak się będzie sprawował Cheesy
Podam na ile starcza butla kosztująca 23 złocisze-akwa średnio zarośnięte (mam nadzieję że tymczasowo  Cheesy )
Pozdrawiam
15/07/2004-mimo,że nawoże CO2 dopiero trzeci dzień to różnica jest kolosalna-szczególnie widać ją po poziomie wzrostu rogatka, kabomby i mchu jawajskiego! To jest szok :shock: Pierwszy raz  zobaczyłem tak pięknie rozłożoną kabombę (jak jakaś choinka :shock: ) a mchu zaczęło przybywać w oczach :!: Na razie jest ok Cool
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #31 : Lipiec 23, 2004, 23:22:20 »

dobra jest problem zrobiłem bimbrownie ma już2 dni a ona mi nei chula:P w tej drugiej bulti co jest sama woda nie lecą w niej te bombeliki gdzie jest przyczyna??
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #32 : Lipiec 24, 2004, 10:00:16 »

Czy taka bimbrownia jest bezpieczna, czy jak ją odłączę od akwarium to mnie się nic nie stanie mam akwa w sypialni. Czy wogóle muszę ją  odłączać na noc filtr z napowietrzaczem chodzi 24h  i czy 1,5 l butelka wystarczy na 240l baniak? Czy butelka powinna być nad poziomem wody czy niżej?
Zapisane
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #33 : Lipiec 24, 2004, 17:55:13 »

Czy dzwon od bimbrowni moze byc caly czas nie odlaczany??? 110 litrow akwa.  filter chodzi non stop. pozdrawiam!!!
Zapisane

240- paletkarium:)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #34 : Lipiec 24, 2004, 21:37:53 »

Cytat: Kapsel
zrobiłem bimbrownie ma już2 dni a ona mi nei chula:P w tej drugiej bulti co jest sama woda nie lecą w niej te bombeliki gdzie jest przyczyna??

Nieszczelność butli z zacierem bardziej prawdopodobna, mniej prawdopodobne jest to ze zacier zrobiłeś źle (jakieś stare spleśniałe drożdże lub woda była zbyt zimna lub zbyt ciepła - powyżej 50*C )
Cytat: Chica
Czy taka bimbrownia jest bezpieczna, czy jak ją odłączę od akwarium to mnie się nic nie stanie mam akwa w sypialni.

Bezpieczna? Gdy się w jakiś sposób zatka no to po wybuchu ściany mogą wyglądać nieciekawie Wink Bezpieczeństwo rybek - w 240L chyba niemożliwe byłoby je zagazować bimbrownią. Z bimbrowni moze wylać sie zacier do akwarium, wtedy rybki mogą sie zatruć ale na szczęście druga mniejsza butelka jest zabezpieczeniem przed taką możliwością.
A jak odłączysz bimber od akwarium to domownikom nie ma rpawa nic sie stać, będzie jedynie wyczuwalna woń - bimbru. Ale odłanczanie na noc przy 240L zupełnie nie ma sensu.
Cytat: Chica
czy 1,5 l butelka wystarczy na 240l baniak? Czy butelka powinna być nad poziomem wody czy niżej?

No nie starczy, tutaj możnaby postawić dwie bimbrownie a najlepiej założyć zestaw CO2 ale to kosztuje kilkaset zł.
Umieszczenei butelek pniżej akwarium ułatwia zassanie przez bimrownię wody, woda może być zassana jedynie gdy przy bimbrze grzebiemy i to nieumiejętnie, sam miałem taki przypadek i musze przyznać że sie niemało przestraszyłem. Umieszczenie bimbrowni powyzej poziomu wody, a w szczególności nie powzwolenie na to aby węzyk po wyjściu z akwarium opadał na dół - jest bezpieczniejsze.
Cytat: MANIEK
Czy dzwon od bimbrowni moze byc caly czas nie odlaczany??? 110 litrow akwa. filter chodzi non stop. pozdrawiam!!!

Może być nieodłanczany, pozatym gdybyś go odłaczył to bimber musiałby sie napracowac aby poziom CO2 w dzwonie był na dawnym poziomie, a im starszy bimber tym dłuzej mu to zajmie.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #35 : Lipiec 24, 2004, 23:12:12 »

no jak dotykałem wode to była chłodna to co zrobić jeszcze raz??
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
marcinn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #36 : Lipiec 25, 2004, 11:07:54 »

A czy damy butelkę 3 l i podwujne składniki do będzie dużej chodzić ? :?:
Zapisane

Majster sztyk
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #37 : Lipiec 26, 2004, 20:45:11 »

Cytat: Kapsel
no jak dotykałem wode to była chłodna to co zrobić jeszcze raz??

Tak, prawidłowoz robiona już po 6 godziach powinna wesoło bąbelkować.

A z tą podwójną dawką skłądników i 3L butlą to szczerze mówiąc nie wiem co z tego wyniknie, trzaby spróbować.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #38 : Lipiec 27, 2004, 21:56:07 »

Doszedłem do dość ciekawych sposobów umocowania dzwonu w akwarium zwiększających efektywność dozowania CO2 :

1.Rozwiązanie dla posiadaczy filtrów kaskadowych.Wyjąłem z mojego FZN-2 mniejszą komorę zawierającą materiał filtracyjny i w jej miejscu zamontowałem dzwon z CO2 ze względu na dośc silny prąd wody w filtrze gaz świetnie się rozpuszcza.Dzwon jest zamocowany za pomocą dwóch przyssawek (mają one średnicę dokładnie dostosowaną do zastosowanego przeze mnie wężyka) i znajdują się na dwóch sąsiednich ściankach filtra,aby w razie oderwania sie jednej z nich gaz nie uciekł,dzwon został podziurawiony igłą aby przy zbyt dużym ciśnieniu nie wywrócił sie na drugą stronę (gdyby przyssawki go nie utrzymały).Zastosowałem takie rozwiązanie gdyż w moim zbiorniku pracują dwa filtry,ponadto zamierzam trzymać ryby kąsaczowate więc nie będzie konieczne wykorzystwanie pełnej mocy obydwu filtrów. Ponadto rozwiązanie to jest bardzo estetyczne gdyż żaden z elementów bimbrowni nie znajduje się bezpośrednio w akwarium i nie psuje ogólnego efektu wizualnego  :wink:

2.Dla posiadaczy filtrów wewnętrznych turbinowych.Testowałem wraz z FAN-1.Zamontowałem dzwon z CO2 bezpośrednio nad filtrem tak,że zachodził na jego wieżyczkę z wylotem (nie było wężyka pobierającego powietrze do rurki venturiego).Dzwon zamontowałem za pomocą przyssawek i oparłem o wieżyczkę z wylotem wody.Kiedy w dzwonie nazbierała się odpowiednia ilośc CO2 rurka venturiego,na której  mocujemy weżyk zasysała CO2 i rozprowadzała wylotem filtra po akwarium.Montując wężyk na rurce venturiego,tak aby dostawał do wierzchu dzwonu nie trzeba czekać na odpowiednią ilość CO2 rozprowadzi on to co się aktualnie w nim znajduje (jednak bez owej rurki było wg mnie lepiej).Nie polecam z kolei mocowania rurki wychodzącej z bimbrowni bezpośrednio do wlotu venturiego,gdyz skończy się to zassaniem zacieru (prędzej czy później)

mam nadzieje,że komus przydadzą sie moje spostrzeżenia i ewentualnie je udoskonali  Cool
Zapisane
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #39 : Lipiec 28, 2004, 10:05:06 »

ja zrobiłem bimbrownie kilka dni temu i zamocowałem dzwon bezposrednio po filtrem!! dzwon wkonałem z kubeczka po jogurcie :lol: ! aktualnie uzywam filtru fan 2 i on ma na swoim wyposazeniu dwie dysze. mozna je nałozyc jedna na druga. obie maja otwory do zasysania powietrza, wiec gdybym do jednej - tei bezposrednio nad turbina podłaczył powietrze- a do drubiej wężuk z bimbrowni dało by to efekt, czy w tej chwili jest oki i moze tak zostac??? pozdrawiam Cheesy
Zapisane

240- paletkarium:)
Silver
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #40 : Lipiec 28, 2004, 15:26:44 »

Kiedy podłączałem wężyk wychodzący z bimbrowni bezpośrednio do rurki venturiego (zasysającej powietrze do wylotu filtra) to podciśnienie wytwarzane przez ten układ było tak duże,że zasysało CO2 z bimbrowni i zgniatało butelkę co prędzej czy później skończyłoby sie zassaniem zacieru do wylotu filtra i rozprowadzeniem go po akwarium-skutki opłakane.Poleciłbym natomiast abyś umiecił dzwon ponad filtrem,tak aby część wody wypływającej z filtra wpadała do dzwonu rozpuszczając CO2
Zapisane
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #41 : Lipiec 28, 2004, 16:09:05 »

Kupiłam w Praktikerze silikon uniwersalny bezbarwny, skleiłam nim też dzwon, jak długo musi się wietrzyć, żebym go mogła wsadzić do akwarium, żeby mi się rybki nie zatruły? Nie wiem czy go nie wypróbować na przymusowym ochotniku? :roll:
Zapisane
Sobieski89
Nowy
*
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #42 : Lipiec 29, 2004, 10:27:46 »

Wiem ze to bedzie glupie pytanie ale co to jest CO2??? :lol:
Zapisane

30l.- 8 neonek, 4 gupiki, 3 rozbory, kirysek, zbrojnik niebieski
Kotnik- 4 małe gupiki
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #43 : Lipiec 29, 2004, 11:45:11 »

CO2 to dwutlenek wegla!!!! roslinki potrzebuja go by rosły-  szybcie i były ładne!!! zamieniaja dwutlenek wegla i przekształcaja go w tlen. np w lasach jest bardzo swierze powietrze poniewarz jest tam duzo roslinnosci która dostarcza tlenu do atmosfery. tak samo jest z woda. pozdrawiam
Zapisane

240- paletkarium:)
Sobieski89
Nowy
*
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #44 : Lipiec 30, 2004, 09:09:46 »

No to juz wiem
Zapisane

30l.- 8 neonek, 4 gupiki, 3 rozbory, kirysek, zbrojnik niebieski
Kotnik- 4 małe gupiki
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 138
  Drukuj  
 
Skocz do: