Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Neonki co, jak itd.  (Przeczytany 30542 razy)
at0m555
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« : Sierpień 16, 2006, 13:20:21 »

Mam prozbe, zebyscie mi pomogli z neonkami, bo mam zamiar je wlasnie kupic.
Jestem poczatkujacy, bo pierwszy raz dostalem akwa, a chcialbym te mniejsze neonki, a nie wiem jak one sie tam zwa Tongue A podobno sa trudniejsze w opiece. Ile sztuk na to akwa, woda, rosliny i w ogole Smiley
Wiec tak:
Akwa: 54L
Temperatura: 27*C
Roslinek narazie nieduzo, korzen, oswietlenie 15W (gotowy zestaw ze sklepu), filtr wewnetrzyny, grzalka, pompa powietrza bez regulacji, ale to zrobie, tak jak Seboos mi napisal..
Jak nie chce wam sie pisac, to dajcie jakies znajome linki, gdzie jest napisane madrze, a nie jakies glupoty, lub wprowadzajace w blad wiadomosci. Znalazlem tutaj gdzies jakis post a propo kwasowosci, twardosci i temp. wody dla neonow, ale zgubilem Tongue Poszukam sobie pozniej, chyba, ze ktos napisze Smiley
 Embarrassed
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2006, 13:21:54 wysłane przez at0m555 » Zapisane

Gadu-Gadu: 2335332
E-mail: coloszynski@o2.pl
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #1 : Sierpień 16, 2006, 13:25:02 »

poszukaj na forum jest tego od....groma Grin
Zapisane

8317910

Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #2 : Sierpień 16, 2006, 15:21:02 »

neonki preferują wode miekką (oczywiscie w twardej tez bedą zyć), i ph  6,5-7, temperatura to 20-24
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 17, 2006, 08:12:39 »

Jak żyją w 27 stopniach to też nic im się nie stanie tylko nie ma szans na rozmnożenie ich. Przez 3 miesiące temperatura w akwarium mi nie spada przez upały a neonki żyją i mają się dobrze Smiley Wcześniej miałam 25 stopni. Mam neonki innesa, czarne, czerwone i zielolne choć najbardziej mi sie podobają diamentowe. Roślinki lepiej, żeby były zwłaszcza kilka wysokich bo neonki lubią się w nich czasem chować. Nie ma specjalnej różnicy w trzymaniu różnych rodzajów tych rybek w akwarium, różnice polegają na tym, że niektóre rodzaje trudniej rozmnożyć a inne nie. Jeśli nie będziesz chciał rozmnażać neonków to wszystkie są łatwe w hodowli (opiece).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2006, 08:17:07 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Sierpień 17, 2006, 18:15:37 »

Neonki nie są przeznaczocze dla początkujących, nie spieszył bym się z nimi, mogą ci zdechnąć, zrazisz się do akwarystyki i żucisz wszystko. Radził bym ci kupić z 10 gupików i kilka platek, i niech sobie pływają, napewno ci nie zdechną no chyba że stworzysz naprawde extremalne warunki.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
at0m555
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #5 : Sierpień 17, 2006, 19:23:19 »

Tak czy inaczej wezme neony. Bede sie starac, to moze bedzie wszystko dobrze. Zrazic sie nie zraze.
Znalazlem na forum gdzies w tematach o neonach:

Neon Innesa:

20-26°C,
pH 5,5-7,5,
woda miękka do średnio twardej

Neon czerwony:

23-27°C,
pH 5,5-7,0,
woda bardzo miękka do średnio twardej.

Pokarm:

Sera: Vipan i Vipagran (Seboos mi to polecil)
Tropical: granulki, szuszona rozwielitka witaminizowana, larwa solowca, artemia (to gdzies na forum).

Emi, masz zdjecia tych neonow? Wszystkich? W sensie Zielony, Czerowny itd.? Jak masz, to prosilbym na maila, jesli nie sprawi Ci to klopotu  Embarrassed

Mama mi przywiozla ze sklepu jakiegos slimaka - Ampular, czy jakos tak  Tongue wsadzilem go do akwa  Tongue
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2006, 19:30:55 wysłane przez at0m555 » Zapisane

Gadu-Gadu: 2335332
E-mail: coloszynski@o2.pl
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #6 : Sierpień 17, 2006, 19:32:38 »

Neonki to wg mnie bardzo dobry wybor na poczatek (zyworódki strasznie szybko sie rozmnazają) zwłaszcza z pomocą forum Smiley. Neon czerowny jest troszke bardziej wymagający niz Innesa.
Neon zielony (Paracheirodon simulans):
http://www-personal.umich.edu/~wfink/simulans.jpg
Neon czerwony (Paracheirodon axelrodi):
http://www.h4.dion.ne.jp/~tamao/sakana%20kadhinaru1.jpg
Neon czarny (Hyphessobrycon herbertaxelrodi nie Paracheirodon):
http://filaman.ifm-geomar.de/images/species/Hyher_m0.jpg
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2006, 19:38:24 wysłane przez Ropek » Zapisane

at0m555
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #7 : Sierpień 17, 2006, 19:47:02 »

Dzieki za fotki, tylko mi w sumie chodzilo glownie, o takie, jak one wygladaja w akwa jak sie patrzy Smiley Ale te tez fajne, bo wszystko widac Smiley ee.. mam takie pytanie  Shocked Bo ten Ampular, to mi wlazl na kamien napowietrzajacy i na nim siedzi, a bomble leca na maxa. Przed wpuszczeniem go, pompa napowietrzajaca byla wylaczona, dopiero, jak go wpuscilem, to wlaczylem. To normalne, ze on na tym kamieniu siedzi i sie napowietrza? Tongue Pytam, bo my z Mama jestesmy przerazeni, ze mu cos sie stanie zaraz Tongue
Zapisane

Gadu-Gadu: 2335332
E-mail: coloszynski@o2.pl
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #8 : Sierpień 17, 2006, 19:59:35 »

Jakby mu sie nie podobało to by zszedl Wink moze znalazl jakąs kupe glonów. To jakbys siedzial w jacuzi i jadl kolacje Cheesy
Zapisane

at0m555
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #9 : Sierpień 17, 2006, 20:07:17 »

Hm... w sumie to akwa ma dopiero 4 dni czy Tongue to nie wiem czy tam sie jakies glony uzbieraly, a poza tym, przeciez tam caly czas prawie lecialy bomble, to i tak te glony by odlecialy Tongue No nie wiem, dobra, nie zdejmuje go, niech siedzi Tongue

O, wlasnie odlecial w powietrze i sie unosi przy powierzchni  Shocked Dobra, spadl juz na dol  Shocked
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2006, 20:08:56 wysłane przez at0m555 » Zapisane

Gadu-Gadu: 2335332
E-mail: coloszynski@o2.pl
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #10 : Sierpień 17, 2006, 20:16:09 »

Nie przeżywaj takich żeczy. Jak by ślimak nie chciał to by nie właził.  To samo np ryb dennych, czemu ciągle siedzą gdzieś w ukryciu, bo widocznie tak im sie podoba i już.
Co do akwa to troche za mało stoi, a glony nie odleciały by, jak wrosną w kamień napowietrzający to nie tak łatwo je usunąć.

Ampularia a nie Ampular Wink
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
at0m555
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #11 : Sierpień 17, 2006, 20:25:28 »

Ze akwa za malo stoi, to wiem. Rybek poki co nie kupujemy - za 10 dni bierzemy neonki. Tylko nadal nie wiem, jedni mowia, ze czerwone sa trudniejsze w utrzymaniu od innesa, a drudzy na odwrot  Undecided To jak to jest w koncu? A pozostale? Czarne i zielone?
Zapisane

Gadu-Gadu: 2335332
E-mail: coloszynski@o2.pl
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 17, 2006, 20:48:48 »

W moim akwa plywa wsumie 14 neonek 8 czerwonych i 6 innesa i nie zauwarzylem jakichkolwiek problemow w ich utrzymaniu plywaja prawie zawsze razem calym stadem raz mialy ospe (przynioslem ze sklepu z inna rybcia) ale szybko je wyleczylem i zyja do teraz a jestem poczatkujacym akwarysta i nie mam problemu ani z czerwonymi ani ineesa.

Pozdrawiam
Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #13 : Sierpień 18, 2006, 22:02:03 »

ale mimo to neony czerwone sa trudniejsze w utrzymaniu Grin tak to jest, a to czy komus sprawiaja problemy czy tez nie to juz inna kwestia
Zapisane

8317910

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #14 : Sierpień 19, 2006, 06:48:50 »

Jeśli za wcześnie wpuścisz neony czerwone to mogą nie wytrzymać nie ustabilizowanego zbiornika. Są bardziej wrażliwe na jakość wody. Lepiej poczekać jeszcze tydzień dłużej i mieć pewność, że wszystko z wodą jest ok
Jeśli chodzi o ampularie to możecie sie z Mama niepokoić jeśli będzie siedziała lub pływała na powierzchni bez ruchu jakies dwa dni. Wtedy łatwo sprawdzić czy ślimor jeszcze żyje - wyjąć i powąchać Wink
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: