Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Darex9 180l,80l  (Przeczytany 24362 razy)
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« : Lipiec 13, 2006, 10:53:23 »

Akwarium : RIO 180


-------------------------------
Wymiary :
   100cm długość x 45cm wysokość x 40cm szerokość
Oświetlenie :
   1x30W Juwel Day-Lite
   1x30w Juwel Warm-Lite   
Filtr :
   JUWEL Compact H 600l/h
    -Dwu fazowy biologiczny system filtracji
Napowietrzanie :
   Tetratec ASP 300
Ogrzewanie :
   200W Juwel z termostatem
Naworzenie :
   FERPLAST kit CO2 energy classic
Podłoże :
   3cm SERA Floredepot
   ok. 5cm żwirek o granulacji 3-5mm

Parametry wody :
   
   Temperatura 26 stopni
   pH  - 7
   KH  - 5
   GH  - 11
   No3 - <0.3
   No2 - 0
 Wykonane testami kropelkowymi Tetry

Rośliny :

  Anubis minima
  Cryptocoryne mix
  Cryptocoryne beckettii
  Cryptocoryne petchii
  Vallisneria spiralis
  Vallisneria giganta
  Bacopa amplexicaulis
  Hygrophila difformis
  Limnophila heterophylla

Obsada :
 
   Molinezja Black-Molly x1+3
   Brzanka Rekinia x2
   Zbrojnik Niebieski x1
   Bocja wspaniala x2
   Otoski x3
   Kosiarka x2
   Zmienniak plamist x2
   Neon czerwony x10

Podmiana wody co tydzień 30l,płukanie wkładów filtra,odmulanie podłoża,
usuwanie starych brązowych liści
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2007, 20:13:00 wysłane przez Darex9 » Zapisane

Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 18, 2006, 22:04:51 »

Akwarium: 80 litrow

W dzień :
http://images14.fotosik.pl/1/ea9d312319bff1d1.jpg

Oswietlenie nocne:
http://images3.fotosik.pl/121/8bc7e28fc789b7ec.jpg


wymiary : 80 długość x35 wysokość x 30 szerokość
Oświetlenie : 1x18W PHILIPS Aqua Sky
Filtr : JUWEL Compact Super 280 l/h
 -Dwu fazowy biologiczny system filtracyjny
Napowietrzanie :Tetratec APS 150
 -Mini Oxydator (awaryjnie wrazie braku pradu)
Ogrzewanie : 100W JUWEL z termostatem
Naworzenie : FERPLAST kit CO2 energy classic

Parametry wody :

Temp. 26-27 stopni
NO3 -  5
NO2 - 1
GH <6-d
KH - 3-d
pH - 6,8
Wykonane paskiem Tetratest 5 in 1

Rośliny :

Anubias nana
Anubis minima
Echinodrus ozelot (Leopard)
Cryptocoryne mix
Cardamine lyrata

Rybki:
  narazie  xx-gupików

Podmiana wody co tydzien około 15 litrów



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2007, 16:41:03 wysłane przez Darex9 » Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 19, 2006, 09:54:13 »

Całkiem ładne (no moze poza tym statkiem i tym czyms różowym - ale gusta są różne Wink ) Jak się roślinki rozrosną będzie jeszcze ładniej. Mam pytanko - co to za szklana rurka za tym stateczkiem ??
Zapisane

Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 19, 2006, 11:10:16 »

Witam Seboos

Ta szklana rurka to jest Oxydator jak pewnie wiesz do wytwarzania czystego tlenu.

A co do wystroju to usunełem juz  ten statek i te różowe coś,po przegladnieciu zbiorniczków użytkowników forum doszłem do wniosku ze rzeczywiscie psuje wystruj akwa.

 Takie pytanko czy moge dokupić jeszcze jakieś rybki,a jak to jakie byś proponował

Pozdrawiam
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 19, 2006, 11:19:38 »

Brzankę rekinią bym usunął. To duża rybka i z czasem akwa będzie dla niej niestety za małe.
Ile masz tych neonków ?? Widzę że masz samiczkę zbrojnika niebieskiego - może dokupiłbym jej partnera Wink Może uda ci się je rozmnożyć Smiley No może jeszcze ze 2 otoski (to też rybki stadne) no i może ze 2 danio. Więcej bym już nic nie dawał.
A co do oxydatora - gdzie można cosik takiego dostać i za ile ??
Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #5 : Lipiec 19, 2006, 11:50:17 »

Seboos w sklepie akwarystycznym Wink Ale jest trochę zabawy, bo trzeba uzupełniać np wode utlenioną - zależy z czego jest wydzielany tlen.
Darex, całkiem ładnie będzie tak jak mówił przedmówca jak sie roslinki rozrosna. Bardzo sie cieszę, że nie ma stateczku i tego "różowego" Wink
Zapisane
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 19, 2006, 11:50:52 »

Neonków mam 12, a jak juz sie troszku podszkole to zamierzam kupic jakis wiekszy baniaczek 160-200 litrow

A co do Oxydatora to mieszkam w Holandii i w prawie kazdym sklepie zoologicznym mozna cos takiego dostać.
Ten co mam kosztuje 12,50 euro jest on do akwarium od 60-80 litrow w zestawie jest ta rureczka i dwie buteleczki (75ml) H2O2 4,9% .Jedna buteleczka wystarcza na okolo półtora miesiaca.Sama buteleczka H2O2 to okolo 3 euro.
Jezeli chodzi o koszt Oxydatorow do wiekszych zbiornikow to sie nie orietuje ale mysle ze do 120 l okolo 20 euro.


 Dzieki malzonka Smiley
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2006, 11:52:39 wysłane przez Darex9 » Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #7 : Lipiec 19, 2006, 11:56:53 »

Alez nie ma za co Wink
Jak jest duzo roslin to oxydator nie jest potrzebny. Rosliny dostarczaja wystarczajaco duzo tlenu, nie wspominając o napowietrzaczu. Darex, piszesz, że planujesz bimbrownię. To o ile sie orientuję to albo bimbrownia albo oxydator. Chyba, że oxydator tylko na noc. Przy działajacych obydwu urządzeniach to bimbrownia nie przynosi efektu.
Jesli sie mylę to prosze mnie poprawić Wink
Oxydator sie przydaje przy brakach "prądowych".
Zapisane
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #8 : Lipiec 19, 2006, 12:09:32 »

Jak pisale jestem troche zielony w tej dziedzinie .Roslinki mam jeszcze troszku male wiec zostawie Oxydator jeszcze na jakis czas wytwarza czysty tlen wiec to chyba lepiej niz napowietrzacz.A co do tej bimbrowni to nie wiedzialem wiec zrezygnuje z tej bimbrowni przynajmnie  na jakis czas.Dzieki za rade. Wink
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 19, 2006, 12:12:29 »

Bimbrownia jest do wytwarzania CO2. Dostarczając tlen wypierasz CO2 więc po prostu jest to bezcelowe w działaniu na raz. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodze podawać CO2 w dzień (co zazwyczaj się robi - chodzi o fotosyntezę - więc światło jest konieczne), natomiast nie widzę problemu z włączaniem Oxy na noc Smiley
Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #10 : Lipiec 19, 2006, 12:13:56 »

Bo to jest tak, łopatologicznie Wink W dzień rosliny pobieraja dwutlenek węgla a wydalaja tlen. W nocy sytuacja jest odwrotna. Kłania sie fotosynteza  Wink Dlatego bimbrownie stosuje sie w dzień a na noc wyłącza aby ryb nie przydusić. Zdaje sie, że jest to tak, że przy wysokim stężeniu tlenu w wodzie, dwutlenek juz sie nie rozpuszcza i "ucieka" z wody. Ale jeśli chodzi o bimbrownie to jest na tym forum kilku expertów, ale nie ja  Grin

EDIT:

Seboos mnie uprzedził i bardziej fachowo ujął problem  Wink
Zapisane
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 19, 2006, 12:22:48 »

malzonka,seboos jeszcze raz dzieki za rade i tak jak pisalem narazie sie wstrzymam z ta bimbrownia(i tak czekam na drozdze z polski bo tu bardzo ciezko dostac) i zobacze jak sie beda rosnac roslinki w moim akwa.
Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam   Smiley
Zapisane

szatynka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


« Odpowiedz #12 : Lipiec 19, 2006, 17:53:05 »

No, bez stateczku i tego różowego czegoś od razu lepiej  Cheesy Ja bym jeszcze dodała jakieś ciemne tło. I jak roślinki się rozrosną to już naprawdę będzie super.  Cheesy
Zapisane
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #13 : Lipiec 19, 2006, 21:42:06 »

Dzieki szatynka.  Wink
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpień 29, 2006, 17:42:35 »

akwarium całkiem całkiem Wink. jak dla mnie trochę ciemne ale tak to jest ze standardowymi pokrywami.
tlen nie wypiera CO2 z wody. ich stężenie jest niezależne od siebie. z tym że teoretycznie im więcej CO2 jest nawożone w dzień tym więcej jest wydzielane tlenu do wody. ale można łatwo przedawkować CO2 i zatruć ryby. stężenie tlenu dochodzi do wartości maksymalnych, zależy od temperatury i ciśnienia atmosferycznego, i im więcej tlenu w akwarium tym lepiej. oksydatory mają te wadę że są drogie i jeśli coś by pękło lub wylała się woda utleniona to raczej nie chciałbym być rybką.
na twoim miejscu kupiłbym jakieś rośliny wysokie na tył akwarium, np limnofilię, bakopę, vallisnerię itp.
drożdże do bimbrowni możesz kupić w każdym markecie nazywa się to - gist, i są albo suszone -w torebkach albo świeże -w kostkach po 10gr chyba.
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: