Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zeber 120l na Ziemi  (Przeczytany 1987 razy)
Zeber
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


« : Maj 24, 2009, 21:51:20 »

Witam akwa po restarcie zalane 14.05.09

Sprzęt:

-Tetra Tec ex 700
-Grzałka Aquel 75 W
-Napowietrzacz (brzęczek)
-Termometr

Podłoże:
- Ziemia ogrodowa( wraz z piaskiem, keramzytem, węglem drzewnym mielonym, i kulkami gliniano torfowymi) ok 2cm tego specyfiku
-Żwir bazaltowy ok 30 kg

Oświetlenie:

-Świetlówki 2x18W T8
będą jeszcze 2x24W T5

Parametry:

Firma JBL
 No3 - 10
No2 - 0
Gh - 5d
Kh - 4d
Ph - 7

Nawożenie:
-Na razie brak ale mam K2SO4 i MgSO4


Mam problem z obsadą bo nie wiem co wpuścić do akwa może coś doradzicie ja myślałem nad otoskami i neonami. I jakieś rybcie jeszcze ale nie wiem właśnie jakie

Teraz Foto:




Lewy Róg:


Prawy róg:



Środek:
Zapisane

Akwarium 112 l
Filtr TETRA TEC EX 700
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 24, 2009, 23:27:12 »

Mam taki sam żwir w akwarium Smiley Także stoję przed wyborem obsady...
Akwarium mi się podoba - tzn jego wystrój Smiley Ale ciężko powiedzieć coś więcej teraz jak jest świeże.
Może Czarne Tetry sztuk 10? Będą ładnie wyglądały na takim ciemnym podłożu. Plus Neony Innessa lub Czerwone (15-20sztuk). Na dno małe stadko Kirysków Spiżowych (co najmniej 5) a na górę Danio Pręgowane (też 5+).
Zapisane

rzymek1995
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 432



« Odpowiedz #2 : Maj 25, 2009, 07:27:11 »

Jakis haremik np. pretnik karłowaty 1+2
Neon 15
otoski 5
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #3 : Maj 25, 2009, 08:08:21 »

Baniaczek wizualnie piekny !!!
Jesli chodzi o obsade to zalezy co Tobie sie bardzo podoba, jest tyle pieknych ryb ze trudno doradzac. Nie wiadomo czy wolisz wieksze rybki czy wiecej ale mniejsze, czy maja byc niedrogie czy chcesz z tych drozszych ?
Czy masz baniak z pokrywa czy otwarty ? - jesli otwarty to wyskakujace rybcie odpadaja  Wink
Z pewnoscia przy roslinach przydadza sie otoski, amanki (lub inne krewecie), kosiarki, kiryski
Moze byc spora lawica neonow, danio czy bocji. w takim litrazu mozesz sobie tez pozwolic na parke skalarow

(Napowietrzanie przy roslinach jest zbedne, a wrecz niepozadane - wystarczy ruch wody z deszczowni)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 08:10:23 wysłane przez gina2006 » Zapisane

ryba243
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #4 : Maj 25, 2009, 12:35:30 »

śliczny baniaczek gratuluje co do obsady myślałeś o neonach i dobrze wpuść duża ławice pięknie się będą prezentować no i ten żwirek -dobrze się będą czuć!!!dodaj fotki juz z rybciami papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: