Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Rodia [300l] - Takie tam ... (Aktualizacja 2012.02.07)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 27
  Drukuj  
Autor Wątek: Rodia [300l] - Takie tam ... (Aktualizacja 2012.02.07)  (Przeczytany 67784 razy)
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #15 : Listopad 17, 2009, 02:04:02 »

Paletki to świetny pomysł na obsadę, marzą mi się od dawna. Jednak 240l to wg mnie za mało na sensowne stadko paletek. Mam nadzieję, że zachowam tyle rozsądku by nie zmieniać obsady na paletki w tej objętości. Przyznaję, że może okazać się to trudne. Zobaczymy jak to będzie.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Mar22
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #16 : Listopad 17, 2009, 10:23:06 »

Paletki to świetny pomysł na obsadę, marzą mi się od dawna. Jednak 240l to wg mnie za mało na sensowne stadko paletek. Mam nadzieję, że zachowam tyle rozsądku by nie zmieniać obsady na paletki w tej objętości. Przyznaję, że może okazać się to trudne. Zobaczymy jak to będzie.

Pozdrawiam, R.

240 L jest to zdecydowanie dobre akwarium do hodowli dyskowców uwierz mi  Wink
Zapisane

Malawi 126L
Czarne wody 25L
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #17 : Listopad 17, 2009, 10:35:37 »

No to mnie załatwiłeś, już słyszę jazgot żony na widok zmiany obsady. Ona wie ile kosztują dyskowce Undecided
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #18 : Listopad 17, 2009, 10:54:56 »

Bardzo ładne akwarium. A jak mocniej zarośnie to będzie super !!!
Widać, że nie idziesz na łatwiznę i masz duże zacięcie do rzeczy DIY, bo sam zrobiłeś tło, pokrywę i nawet filtr Good ! Tylko pozazdrościć  Wink
Zrobienie pokrywy z PCV do swojego akwa mam już w planach, ale chyba też się pokuszę o wykonanie jakiegoś zewnętrznego tła (na razie mam zwykły czarny brystol).
Pozdrawiam  papa
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #19 : Listopad 17, 2009, 11:47:01 »

grodek, DIY to częściowo wymóg niskich nakładów jakie mogę w najbliższym okresie na akwarium przeznaczyć. Poza tym uwielbiam majsterkować. Wychodzę

BTW, jestem w trakcie tworzenia bloga o moim akwarium - zamieszczę tam również opisy wszystkich DIY-owych rzeczy, które zrobiłem - może komuś się przyda.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #20 : Listopad 17, 2009, 19:14:44 »

Cytuj
OŚWIETLENIE: 2x54W PHILIPS 965 +  tymczasowo PHILIPS 840 (docelowo drugi 965)
Masz zatem teraz u siebie ponad 0,6 W/litr ze świetlówkami 6500K. Nie myślałeś, aby "wrzucić" pod pokrywę jakąś rurę o wyższej temperaturze barwowej np. Groluxa lub Aquarelkę ?
Chciałbym u siebie zrobić pokrywę z PCV z oświetleniem 3 x 39W (250L, 100x50x50) i zastanawiam się, czy jest sens kupowania droższych, "roślinnych" świetlówek, czy też po prostu dać 3 x 39W Phlipsa 865 ?
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #21 : Listopad 17, 2009, 20:24:47 »

Pytasz o sens kupowania droższych świetlówek. Piewsza cyfra z trójcyfrowego oznaczneia to współczynnik oddawania barw - nie ma on nic wspólnego z temperaturą barwową. 8 na początku oznacza, że wynosi on przynajmniej 80%. Więc sam sobie odpowiedz czy chcesz za to płacić. Najprościej zrobić porównanie samemu i ocenić czy warto. Ra = 80% to juz jest dość dobra jakość światła. Typowe tanie świetlówki biurowe mają nawet 60% - to jest lipa dopiero. Ja kupiłem 9xx zamiast 8xx tylko dlatego bo w hurtowni elektrycznej w której się zaopatrywałem zaoferowali mi bardzo niską różnicę w cenie.

Natomiast zamierzam dorzuć aquarelle philipsa 10000K. Docelowo będą 3 lub 4 świetlówki. Wcześniej miałem T8 2x30 W i planując oświetlenie T5 nie spodziewałem się, że te 2x54 da mi aż tak dużą ilość światła - dlatego w planach były 4 świetlówki. Po zamontowaniu 2x t5 byłem w szoku, tyle światła że ho ho, rośliny rosnąsuper i akurat udało mi się, że świetlówki 54W t5 mają długość wypelniającą mi pokrywę akwarium dosłowie na scisk - więc mam rownomierne światło również przy brzegach akwarium.
Podejrzewam więc, że jednak i tak założę dodatkowe 2 świetlówki, ale będą one symulowały południe słoneczne - czyli będą załączane na 3-4 godziny dziennie.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 17, 2009, 20:37:45 »

Jeszcze dodam, że świetlówki philipsa 8xx oraz 9xx to bardzo dobra jakość w stosunku do ceny. Nie są popularyzowane w sklepach zoologicznych pewnie z tego względu, że producent nie wypuszcza ich pod hasłem "do akwarium", a za tą etykietkę inni producenci kasują kilkadziesiąt procent więcej.
Jednak wśród kilku moich znajomych - ludzi, którzy wiedzą co kupić, żeby było dobrze - konfiguracja oświetlenia w akwa opiera sie na philipsach x65 + coś o wyższej temperaturze- albo aqarelle 10000K albo jakies sylvanie. Tutaj bodajże na forum podobną konfiguracje oświetlenia ma jeden z modów chyba Sebastian xxxxx w akwarium z paletkami i przepiękną roślinnością.
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #23 : Listopad 17, 2009, 20:51:44 »

Mi sie wydaje że  paletki w 240l czyły by sie rewelacyjnie i komfortowo,oczywiście kilka sztuk Smiley Za to nie jestem już taki pewien czy twoje rośliny były by zadowolone z wysokiej temperatury,a z tego co czytałem to idziesz w kierunku akwarium roślinnego Smiley I niestety ta cena,dla mnie też bardzo duża.Wydać kilka stówek na same rybcie,to tez dla mnie nie do przełknięcia  Smiley
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #24 : Listopad 17, 2009, 22:39:39 »

... czy twoje rośliny były by zadowolone z wysokiej temperatury...

Jak pisałem jestem początkujący więc zapytam o tą temperaturę? 28-30C nie byłoby dobre dla roślin? jaki jest mniej więcej prób "dobrej temperatury" dla roślin?
Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #25 : Listopad 18, 2009, 06:31:42 »

Cytuj
WODA:
ph : 6,6
kh: 4
gh: 7

NAWOŻENIE:
CO2
Classik - do podmian
A jakie masz stężenie azotanów i fosforanów ?
Czy oprócz Classika podajesz jakieś makro ?
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #26 : Listopad 18, 2009, 13:17:21 »


Stężenia azotynów, azotanów i fosforanów testowałem raz na testach kolegi ponieważ nie mam swoich. Nie pamiętam konkretnie wartości, ale pamiętam że te wartości były mniej więcej na 50-60% wartości dopuszczalnych. Nie wiem jak jest teraz. Akwarium stoi koło miesiąca, testy robiłem kolo 10dni temu.
Makro dodaję od przedwczoraj, PG Makro. Ferro+ jest w planach jak zauważę braki żelaza.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
daqua
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21


126l Ogólne


« Odpowiedz #27 : Listopad 19, 2009, 17:05:57 »

Bardzo ładny baniak i oryginalne tło.  Good !
Zapisane



126 l - ogólne
Zapraszam do komentowania
 http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22264.0
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #28 : Listopad 19, 2009, 19:03:08 »

Super akwarium a co do paletek to wcale nie maly baniaczek 5 paletek by pasowalo ale wiem jakie to sa koszty , skalary sa wdziecznymi rybciami bardzo ladnie pozdrawiam papa papa papa
Zapisane
dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #29 : Listopad 19, 2009, 21:05:12 »

masz deszczownie w akwarium? jak masz ustawiony wylot filtra?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 27
  Drukuj  
 
Skocz do: