Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « DawidK1 300l. Akwarterrarium dwóch żółwi .
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: DawidK1 300l. Akwarterrarium dwóch żółwi .  (Przeczytany 14408 razy)
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« : Styczeń 26, 2011, 22:34:35 »

Witam o to moje akwaterarrium  i o to co mi wyszło:

akwarium: ma wymiar 120x50x50 czyli 300l. zalane prawie do pełna

szafka akwarystyczna kupiona pod ten sam litraż co akwarium,

wyspa: ma wymiary 46cm.dł. 59cm.szer. wykonana z poliwęglanu o gr.1cm. oklejona sztuczną trawą i na to kilka łupków skalnych,

podejście tak jak wyspa wykonane z poliwęglanu naciętego i wygiętego tworzy całość z wyspą również oklejone sztuczną trawą całość opera się na akwarium i przylega do tła,

tło: wymiary tył około 120cm.dł.180wys. bok około 70 cm.dł.140.wys. imitujące skały jako że ścianę pokrywa boazeria tło jest większe od akwarium by przykryło część ściany, zamierzeniem było stworzyć ścianę skalną nad brzegiem zbiornika wodnego. Całość wykonana z styropianu a różnej grubości faktura skał wypalana suszarką zaciągnięta zaprawą klejową i pomalowana i na to przykleiłem zakonserwowany w bezbarwnym lakierze akrylowym mech i 2 korzenie imitujące drzewa wyrastające że skał pomalowane lakierem o kolorze ciemny dąb. Na zrobienie tła zdecydowałem się ponieważ gotowe tła wypukłe są drogie i tylko na wymiar akwarium a ściana by była nie zasłonięta tłem i by to nie fajnie wyglądało, a teraz jak się patrzy to widać całość a nie akwarium i ścianę myślę że efekt zamierzony uzyskałem. A tapety dla mnie nie naturalnie wyglądają.

Dno to otaczki zebrane nad rzeką i dwa nieduże korzenie do czochrania oraz w akwarium pływa około 12 rybek krajowych różnych gatunków i 1 młody gibiceps może jakąś małże lub kilka i korzeń duży dam jak go wypreparuję by ciekawie i ładnie w akwarium było.
A teraz trochę o sprzęcie:

filtr to kaskada aqua cleaner 70 firmy hagen, po nowym roku jak będą fundusze to kupno unimaxa 700,

grzałka: to atman metalowa 200w. ustawiona na 26c.

oświetlenie: to żarówka grzewcza zwykła lustrzanka 40w. i uvb5.0 zamontowane w lampkach na klips do podpórki do kwiatków zrobionej z włókien kokosowych oplecionych na plastikową rurkę temp. na wyspie pod lampą około 35c. i żarówka led o barwie ciepłej(3500k) przytwierdzona do lampki na klips oświetlająca część wodną pobór mocy 4w. a świeci jak zwykła 30w. Ale zostanie wymieniona na mocniejszą, gdyż kupowałem pierwszy raz i nie mam pojęcia  i efekt oświetlenia części wodnej jest za słaby. Nie oświetla tak jak chciałem.

W planach mam  puszczenie jakiś roślin po tle by fajnie zarosło na pewno jedna to będzie filodendron pnący,fikus pnący i jeszcze jedno pnące tylko nie pamiętam nazwy.Dojdzie jeszcze korzeń tylko się preparuje.
Oto fotki:

Widok ogólny,

zbliżenie na tło,

wyspa do wygrzewania,

samiec -żółw żółtobrzuchy(Trachemys scripta scripta),

samica-żółw czerwonolicy(trachemys scripta elegans).
Myślę, że wszystko zgodnie z regulaminem zrobiłem. I jak pochwały i krytyka mile widziana czekam na opinie i pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 23:12:56 wysłane przez DawidK1 » Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Styczeń 26, 2011, 22:37:32 »

Mógłbyś podać nazwy rodzimych gatunków?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #2 : Styczeń 26, 2011, 23:02:26 »

To się co jakiś czas zmienia bo rybek przy żółwiach ubywa ale generalnie jest kilka płotek, karasi, trzebeczek, jaź są chyba jeszcze słonecznice był jeszcze lin ale zjadły go. Rybki są jako dodatek na pokarm, chociaż te co są teraz już długo się trzymają.Mam kumpla co łowi więc nie mam problemu z rybkami na wiosnę jak się ociepli to wpuszczę jeszcze trochę rybek.
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #3 : Styczeń 27, 2011, 00:13:15 »

wygląd ogólny szału nie robi, ta imitacja kamieni na scianie nie wygląda najlepiej
nie masz problemów z czystością ? 2 żółwie i do tego kupa duzych ryb to nie za duże obciążenie biologiczne dla tego szkła? 
Zapisane
Antosia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2011, 09:58:26 »

Witaj. Jak długo funkcjonuje baniak? Pomysł bardzo oryginalny, a jeśli dodasz rośliny i zarosną one tło- może być super. No właśnie - polecam wszelkiego rodzaju filodendrony (zwłaszcza czerwieniejącego) oraz scindapsusy. Dodatkowym atutem filodendrona jest puszczanie korzeni powietrznych, które zanurzone w wodzie doskonale oczyszczają baniak z toksyn...a to przy takiej obsadzie...duży plus Cheesy.Fikusy sobie daruj- mogą nie chcieć rosnąć.
Zapisane

Pozdrawiam.
Pokaż mi swoje akwarium, a będę wiedziała, czy słuchać Twoich rad.
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #5 : Styczeń 27, 2011, 14:32:46 »

Pethro woda nie jest krystalicznie czysta ale jest ok testów nie robiłem robię podmiany raz w tygodniu i jest ok wiem, że filtr za slaby ale na razie brak kasy dopiero po kursie dla niepełnosprawnych to kupię kubełek czyli koło czerwca powinien być już kubełek zamontowany.Antosia jeśli chodzi o akwarystykę to już nią interesuję się kilkanaście lat ale teraz od tamtego roku mam porządne akwarium przedtem miałem rybki i największe miało akwarium 100l. nic szczególnego. A ten baniak jest 2 lata temu kupiony z myślą o żółwiach czyli działa gdzieś pół roku po przygarnięciu samca z fatalnych warunków po zapoznaniu z wymaganiami na forum o żółwiach kupiłem zbiornik pod 2 żółwie. A miesiąc temu doszła samiczka tez przygarnięta. Na forum terrarystycznym mi polecili właśnie filodendrona pnącego,scindapsusa i fikusa pnącego, wiem że puszczają korzenie do wody i to chcę zrobić. Jako ze jestem niepełnosprawny i nie mam za dużo kasy więc kupowałem wszystko stopniowo najpierw akwarium jak nazbierałem kasę potem szafkę, teraz zbieram na kubełek a kupowałem przez 2 lata to i dopiero w zeszłym roku udało mi się odpalić akwarium. Myślę ze jako osobę niepełnosprawną mnie zaakceptujecie. A odnośnie tła Pethro co jest nie tak czemu te kamienie nie wyszły to mój 1 projekt taki więc mogło nie wyjść idealnie chociaż na forum o żółwiach się podobało. Pozdrawiam.
Zapisane

Antosia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #6 : Styczeń 27, 2011, 16:12:41 »

Antosia jeśli chodzi o akwarystykę to już nią interesuję się kilkanaście lat ale teraz od tamtego roku mam porządne akwarium przedtem miałem rybki i największe miało akwarium 100l. nic szczególnego. A ten baniak jest 2 lata temu kupiony z myślą o żółwiach czyli działa gdzieś pół roku po przygarnięciu samca z fatalnych warunków po zapoznaniu z wymaganiami na forum o żółwiach kupiłem zbiornik pod 2 żółwie. A miesiąc temu doszła samiczka tez przygarnięta. Na forum terrarystycznym mi polecili właśnie filodendrona pnącego,scindapsusa i fikusa pnącego, wiem że puszczają korzenie do wody i to chcę zrobić.

Aha...czyli wszystko wiesz...cóż...zatem będę obserwować...tylko...a w jakim wieku są żółwie?
Zapisane

Pozdrawiam.
Pokaż mi swoje akwarium, a będę wiedziała, czy słuchać Twoich rad.
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #7 : Styczeń 27, 2011, 16:47:56 »

ta sciana wyglada jak niedokonczona, lepiej by to wyglądało gdyby była w pnączach, miedzy nimi mozna by zaszczepic torfowca lub inny mech tylko obawiam sie czy swiatła bedzie tam wystarczjaca ilosc
Zapisane
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #8 : Styczeń 27, 2011, 20:33:15 »

Antosia żółwie przygarnięte z fatalnych warunków samiec będzie miał około 4 lat bo u mnie nie jest od małego miał gdy go odratowałem z 2 lata lub więcej nie wiem dokładnie i ma około 10,3cm. dł. siostra go przywiozła od koleżanki która o niego  nie dbała  a samica ma pewnie koło 8 lat i około 15cm. dł. i nie wiem nic  jakie miała warunki ale patrząc na pancerz pewnie fatalne, dostałem ją od gościa co się zajmuje ratowaniem żółwi i tak do mnie trafiła. A nie jestem jakoś bardzo doświadczony a wiedzę głównie opieram na prasie Magazyn Akwarium. Pethro wiem, że wygląda na niedokończone ale już pisałem jak kupię pnącza to będą na tle tylko u nas na razie nie znalazłem w kwiaciarniach tych co chcę czyli na tło pójdą filodendron pnący ,scindapsus i fikus pnący. A samo tło chodzi o kamienie i fakturę i kolorystykę to ok czy też mi nie wyszło.Aha ale jak torfowca jak się to nazywa jakie to warunki powinno mieć i gdzie to można kupić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 20:37:37 wysłane przez DawidK1 » Zapisane

lajtowygosc
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134


« Odpowiedz #9 : Styczeń 27, 2011, 21:03:47 »

Wiadomo, że na pewno znalazło by się coś do czego można się przyczepić, podoba mi  się za to made in home własnoręcznie wykonane. Co niektórzy krytykują ale podziwiam za upór w tworzeniu tego akwa byle tak dalej Smiley
Zapisane
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #10 : Styczeń 27, 2011, 22:02:16 »

lajtowygosc powoli a porządnie chcę to zrobić i profesjonalnie zbieram kasę na filtr i i szukam tych  by to było dobre dla żółwi i nie ukrywam, że efekt by się podobało innym. I też chcę pokazać, że niepełnosprawni też mogą mieć pasje ją dobrze wykonywać i nie być przez to postrzegany jak ktoś gorszy chcę być dobrym akwaterrarystą i dzielić się z wami moją pasją i chcę być zaakceptowany przez was. Wiem że mi do was dużo brakuje ale staram się rozwijać mieć jeszcze większą wiedzę. A jeszcze jedno czy gibicepsy są agresywne wobec innych zbrojników?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 22:07:53 wysłane przez DawidK1 » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #11 : Styczeń 27, 2011, 22:24:26 »

zapytaj sie na forum terrarystycznym czy żółwie nie będą podgryzać korzeni bo mogłoby to stanowić problem, trzebaby w tedy pomyslec o zabezpieczeniu przynajmniej czesci z nich

a mech mozna kupić na allegro lub w sklepie ogrodniczym, najlepszy to spahgnum, dobrze trzyma wilgoć i rośliny łatwo sie bedą w nim ukorzeniać. Tylko że na scianie wilgoc mogłaby wychodzc poza imitacje kamieni więc tam chyba lepiej pozostać przy samych pnączach

Zapisane
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #12 : Styczeń 28, 2011, 15:50:01 »

Pethro tak wiem że podgryzają i trzeba zabezpieczyć  ale jak wilgoć by wychodziła poza imitację kamieni to chyba nic złego? A mam pytanko czy gibicepsy są agresywne wobec innych zbrojników?
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #13 : Styczeń 28, 2011, 15:53:17 »

A nie wydaje Ci się, że to nie temat na ten temat (który jest o akwaterrarium)?
Zapisane
DawidK1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #14 : Styczeń 28, 2011, 21:06:24 »

Trochę wydaje ale poco zaśmiecać kolejnymi  tematami forum jak to tylko 1 pytanie.
Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: