Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « majam [300l] OW 120x50x50 - Krewetki i drobnica
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: majam [300l] OW 120x50x50 - Krewetki i drobnica  (Przeczytany 6910 razy)
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #15 : Lipiec 19, 2010, 17:56:33 »

Mi się bardzo podoba akwarium Smiley Bardzo ładne roślinki Smiley .
Zapisane
majam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86



WWW
« Odpowiedz #16 : Lipiec 19, 2010, 23:12:22 »

Zmian na dzień dzisiejszy brak, więc trochę zdjęć z życia akwarium:

Dario dario:


Axelrodia riesei:


Krewetka Red nose na Limnophila aromatica:


Red cherry na dywanie z glośki:


Apistogramma borelli opal:


Krewetka filtrująca Atyopsis molucensis:


Microrasbora Galaxy:
Zapisane

Zapraszam wszystkich lubuskich (i nie tylko) akwarystów na
Forum akwarystyczne Gorzowa i okolic
http://akwarystyczne.info
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #17 : Lipiec 20, 2010, 07:21:54 »

Superos akwarium.
Faktycznie sałata tak sobie pasi, ale generalnie to czepianie sie odrobinki kurzu na diamencie.
Widzę, że masz ogromną wiedzę i gratuluję. Ja roślinny w ogóle nie jestem, bardziej - cytując (a w zasadzie parafrazując) Drago - interesują mnie ciekawe gatunki niż chwasty Smiley ale naprawdę wielki ukłon z mojej strony.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #18 : Lipiec 22, 2010, 12:12:09 »

Cześć
Mam jeszcze pytanie odnośnie twojego systemu CO2. Jakie dawkowanie, jakiej wielkości butla i na ile starcza? Szykuję się do butli bo nierównomierność pracy bimbrowni w czasie powoduje spore problemy przy mocnym świetle i nawożeniu.

Pozdrawiam, Leszek
Zapisane
majam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86



WWW
« Odpowiedz #19 : Lipiec 22, 2010, 13:43:41 »

Mam dużą butlę - 6kg, schowaną w szafie. Podawaniem CO2 do tej pory sterował wyłącznik czasowy - włączam CO2 godzinę przed zapalaniem światła, wyłączam godzinę przed zgaszeniem. Za rozpuszczanie CO2 od niedawna odpowiedzialny jest atomizer CO2 (dostępny na ebayu u azjatyckich sprzedawców) podłączony na wylocie kubła. Wcześniej miałem reaktor CO2 z foiltra narurowego ale ten atomizer jest według mnie lepszym rozwiązaniem (widać po intensywniejszym bąbelkowaniu roślin).  Tak było do tej pory, włąśnie kupiłem kontroler pH i to on teraz będzie sterował dawkowaniem CO2. Stężenie CO2 utrzymuję na wysokim poziomie, tak, żeby indykator miał barwę prawie żółtą (według tabeli wychodzi mi poziom ok. 30). Butla wystarcza mi na 9 - 12 miesięcy.
Zapisane

Zapraszam wszystkich lubuskich (i nie tylko) akwarystów na
Forum akwarystyczne Gorzowa i okolic
http://akwarystyczne.info
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #20 : Lipiec 22, 2010, 14:26:55 »

Mam dużą butlę - 6kg, schowaną w szafie. Podawaniem CO2 do tej pory sterował wyłącznik czasowy - włączam CO2 godzinę przed zapalaniem światła, wyłączam godzinę przed zgaszeniem. Za rozpuszczanie CO2 od niedawna odpowiedzialny jest atomizer CO2 (dostępny na ebayu u azjatyckich sprzedawców) podłączony na wylocie kubła. Wcześniej miałem reaktor CO2 z foiltra narurowego ale ten atomizer jest według mnie lepszym rozwiązaniem (widać po intensywniejszym bąbelkowaniu roślin).  Tak było do tej pory, włąśnie kupiłem kontroler pH i to on teraz będzie sterował dawkowaniem CO2. Stężenie CO2 utrzymuję na wysokim poziomie, tak, żeby indykator miał barwę prawie żółtą (według tabeli wychodzi mi poziom ok. 30). Butla wystarcza mi na 9 - 12 miesięcy.

Podczas dozowanie jesteś w stanie pi*drzwi strzelić ile bąblów/sekundę średnio idzie?
Zapisane
majam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86



WWW
« Odpowiedz #21 : Lipiec 22, 2010, 22:49:51 »

Ostatnio 3 bąble na sekundę. Choć teraz z kontrolerem pH chyba zwiększę ilość.
Zapisane

Zapraszam wszystkich lubuskich (i nie tylko) akwarystów na
Forum akwarystyczne Gorzowa i okolic
http://akwarystyczne.info
Jason Bourne
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #22 : Sierpień 05, 2010, 13:38:24 »

Witam Smiley
Mnie interesuje, w jakich ilościach przy stosowaniu EasyLife (EasyCarbo, Ferro i Profito) wykorzystujesz KNO3 + KH2PO4 + KSSO4 w swoim baniaku. Chodzi mi o ilość, częstotliwość oraz sposób dozowania?
Zapisane
sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #23 : Sierpień 05, 2010, 14:52:25 »

Bardzo ładne akwarium, zwłaszcza roslinki.Limnophila aromatica wygląda przeslicznie. Można by je oglądać cały czas.
Pozdrawiam.
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #24 : Sierpień 05, 2010, 17:41:05 »

Rewelacja! Piękna zielenina, czyściutko, estetycznie, musi być miło posiedzieć przy takim szkle! Pogratulować!
Zapisane

majam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86



WWW
« Odpowiedz #25 : Sierpień 15, 2010, 23:58:08 »

Witam Smiley
Mnie interesuje, w jakich ilościach przy stosowaniu EasyLife (EasyCarbo, Ferro i Profito) wykorzystujesz KNO3 + KH2PO4 + KSSO4 w swoim baniaku. Chodzi mi o ilość, częstotliwość oraz sposób dozowania?
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam - urlop Smiley
Sole jak i pozostałe nawozy podaję w dawkach dziennych. Mikro na noc, makro i EasyCarbo rano. Dawki ustalam na podstawie testów na NO3, PO4 i Fe. Generalnie raz ustalona dawka na początku podawania nie zmienia się ale raz w miesiącu na wszelki wypadek sprawdzam poziomy NO3, PO4 i Fe i ewentualnie mogę skorygować dawkę (choć jeszcze nie było takiej konieczności). NO3 staram się utrzymać na poziomie 30, PO4 na poziomie 2 i K na poziomie 50 ppm (ten ostatni orientacyjnie na podstawie ilości wlewanego K2SO4). Dawkę tygodniową )zużycie ustalone na podstawie testów) dzielę na 7 i podaję codziennie.
Aha, AquaSubstrate na początku absorbuje ogromne ilości fosforu, dlatego też na początku musiałem lać duże ilości KH2PO4, w ciągu 24 godzin poziom PO4 z 2 ppm potrafił spaść do zera!
Zawsze nawożenie zaczynam od dużej ilości CO2 i K2SO4. Potem gdy PO4 lub NO3 pokaże zero, zaczynam podawanie KNO3 i KH2PO4. A mikro zaczynam podawać na końcu, dopiero gdy zauważę niedobory na roślinach. W taki sposób jeszcze nie zdażyło mi się, żeby po restarcie pojawił się problem z glonami.
Teraz właśnie robię restart swojej kostki dla krewetek CR (na nowym podłożu aktywnym Oliver Knott rodem z Japonii), fotorelację i dokładny przebieg można zobaczyć na moim lokalnym forum (link w podpisie). Początek jest obiecujący, podłoże jest bogatsze w składniki niż AS2.
Zapisane

Zapraszam wszystkich lubuskich (i nie tylko) akwarystów na
Forum akwarystyczne Gorzowa i okolic
http://akwarystyczne.info
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #26 : Sierpień 17, 2010, 13:22:11 »

Piękne akwarium Smiley zazdroszczę tylu roślinek Smiley Krewecie tez super, a red cherry fajnie sie na tym dywaniku prezentuje Smiley Czy mógłbyś podac mi łacińska nazwe tej roślinki, która robi u Ciebie za "dywan", z góry dziękuję ślicznie i pozdrawiam.
Zapisane

sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #27 : Sierpień 19, 2010, 16:33:12 »

Mam jeszcze pytanie jakim aparatem robione są te zdjęcia? Może napisane było gdzieś w postach ale mi umknęło. Jak tak patrzę na forum z holenderskimi akwariami to Twoje przebija urokiem  większość tamtych zbiorników.
Zapisane
majam
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86



WWW
« Odpowiedz #28 : Sierpień 22, 2010, 11:02:42 »

Nigdzie pisane nie było na temat aparatu.
Zdjęcie całego zbiornika: nie jest to żadna rewelacja, Kodak EasyShare Z712 IS z optyką Schneider-KREUZNACH na ustawieniach automatycznych, bez żadnej korekty (poza kadrowaniem) w programie graficznym.
Ostatnie zdjęcia zwierząt: Lustrzanka Sony Alfa-200 z kitowym obiektywem 18-55
Zapisane

Zapraszam wszystkich lubuskich (i nie tylko) akwarystów na
Forum akwarystyczne Gorzowa i okolic
http://akwarystyczne.info
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: