Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: Pysia [200l] Początki przygody  (Przeczytany 45435 razy)
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« : Październik 31, 2009, 13:42:05 »

200l proste 100x40x50

Baniak prowadzony na zasadzie: karmić obficie, odmulać nawet co drugi dzień Wink

Podmiany :
Co drugi dzień 20%- 30% wody z odmulaniem  ( woda z filtra RO + Mineral RO plus K )

Filtr Aquael Turbo 650 - od 7.12.09r. Eheim 2228 zamiast wewnętrznego Wink
Grzałka TetraTec 150W z termostatem - teraz Eheim Jager 200W z termostatem
Oświetlenie - podstawowe 2x39W T5( Aquastar + Grolux) i docelowo 5 godz. dziennie 2x30W T8 ( 2x865)
Podłoże: CompleteSubstrate Tetra i na to żwirek rzeczny dość guba warstwa

Nawożenie:
kulki pod korzenie firmy Filtus
PlantaMin Tetry - dwa razy po pół dawki
K2SO4 - co tydzień przy podmianach
mikro+makro - na razie połowa dawki
CO2 z butli

Flora- to już będzie ciężko. Poproszę o nazwy co jest co i jak się nazywa Wink



zwartki 3 rodzaje - został 1 rodzaj, resztę wydałam
mech Jawa
anubias nana
microsorium
Ludwigia repens
nadwódka wielonasienna
duży heniu
didiplis diandra
Limnophila aromatica
28.10.09r. - doszły:
Rotala indica
Sagittaria subulata
marsilea crenata
glosia kilka szt.
17.12.09r. na miejsce roślin wywalonych doszła:
Rotala Green

Obsada:
Pstrążenica Myersa - 11 szt.
Apistogramma boenschi (Pielęgniczka  Inka)- 1+3 ( 3 samice F2 + 1 samiec F0)
Apistogramma Pandurini ( Pielęgniczka Pandur) - 1+2  ( F0)
Neon czerwony-25 szt.
kirysek Pstry - 7 szt.
Krewetki Red Chery- 10 szt. + chyba z 200
Cristalki - 10 szt.
Helenka - 2 szt.
wszelakie ślimaki - nie dużo, ale widoczne ( przywleczone z roslinkami...)
Otosek- 8 szt.

Parametry:
5 godz. po zalaniu:
NO3- 25
NO2- 0
GH- >14
KH- 6
pH-7,6
8 godz. po zalaniu ( nie wytrzymałam...):
NO3- 10
NO2-0
GH->7
KH-6
pH-7,2
15 godz. po zalaniu:
NO3-10
NO2-0
GH->7
KH-6
pH-7,2
2 doby:
NO3-10
NO2-0
GH- >7
KH-5
pH- 7
9 doba:
NO3- 10
NO2- 0
GH- > 7
KH- 5
pH - 7,2
25.10.09r.
NO3- 10
NO2 - 0
GH - 6
KH - 3
pH - rano 6,8 a wieczorem 7

9.02.2010r
NH3-0
NO2-0
NO3-20
PO4-1
pH-6,6 - 6,8 ( rano-wieczór)
GH-5
KH-3



Ozdoby:
4 korzenie w tym jeden  z wielką kępą mchu - największy korzeń wydany

Do zalania użyłam 2 kapsułki Bactozym do filtra, wypłukałam filtr w wodzie z plukania filtra starego akwa i wlałam od razu 3 l tego całego brudu do akwarium.

Akwarium tuż po zalaniu czyli 19.09.09r.

5 dni później

9 dni po zalaniu

12 dni po zalaniu

16 dni po zalaniu

19 dni po zalaniu

I niewielka zmiana w 24 dniu

Potem nastąpił najazd " obcych" Wink





Pstrążenice przyszły tydzień później

Bardzo ciekawa rybka.

Zbiornik ma przeszło 4 tyg.

Pstrążenice są rybkami wyłącznie górnej strefy

Krewetki noszą jajeczka...

A łagodny olbrzym jest mega wandalem

Zbiornik około 5 tyg.

28.10.09r
Doszła rotala indica i sagittaria subulata. Fotka nieco zamącona bo robiona zaraz po sadzeniu Wink



4.11.09r


Z powodu mojej kompletnej niewiedzy skupiłam się na początku na zapewnieniu odpowiednich warunków fizycznych jak i psychicznych dla zwierząt.  Aranżacja jakby zrobiła się pod to.  Powstał chaos... Dopiero teraz zaczynam powolutku to ogarniać. Najchętniej wywaliłabym ten korzeń z prawej strony i dała jakiś palczasy, ale pod tym szaleją wesoło kiryski a Liposarcus ma tam świetne kryjówki. Jak dojdą kakadu to będą miały pod nim raj.  Nie podoba mi się i zabiera dużo miejsca wkórym mogłabym zrobić coś fajnego, ale rybki ważniejsze Wink  Po lewej stronie zgrupowane są dwa korzenie tworzące z boku także fajną jaskinie.  Z tyłu za korzeniem obrosniętym mchem jest kolejna jaskinia.  Czyli miejsce na 3 samiczki kakadu Wink  Ciągle cos się będzie zmieniać, ale te ktryjówki musza zostać aby rybki czuły się dobrze.  
Jeszcze raz podkreslam, ze jest to moje pierwsze akwarium i starałam się ...I staram nadal Wink  Jak widać zmiany następują dość szybko.


14.11.09r
Zmiany następują nadal Wink



I będą następowały dalej Wink

21.11.09r.
Powoli zaczynam ogarniać Chaos Smiley


23.11.09r.
Fotka z pełnym światłem, czyli 138W ( 30W 865 x2, 39W Aquastar, 39W Grolux )


4.12.09r.


6.12.09r.


9.12.09r.


15.01.10r.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 21:31:33 wysłane przez Pysia » Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #1 : Październik 31, 2009, 14:33:02 »

Piękne akwarium, gratuluję, obserwowałam cały proces powstawania zbiornika i jestem pod wielkim wrażeniem. Akwaryści z większym stażem mogą się od Ciebie uczyć. Rybki też cudne i widać, że im tam dobrze. Życzę powodzenia w dalszej hodowli  papa

PS: nie zapomnij o kwarantannie przy wpuszczaniu kolejnych rybek (kakadu), szkoda by było zmarnować tyle pracy.
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #2 : Październik 31, 2009, 15:24:18 »

Akwarium bardzo ładne, widać że masz do tego rękę,a bedzie jeszcze lepiej,bo dojdzie wiecej swiatła i lepsza filtracja Smiley
Tym ze nie wszystko rośnie jak należy się nie przejmuj,zazwyczaj tak jest przy słabym oswietleniu,część roślin światłolubnych marnieje.
Jak dołozysz jeszcze 2x39W to musisz pomyśleć o co2.
Powodzenia papa
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #3 : Październik 31, 2009, 15:32:16 »

no i baniak jest gdzie trzeba, gratuluję ładnego akwa, wyjątkowo ładne te Twoje pstrążenice.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 31, 2009, 15:46:30 »

Piękne akwarium, gratuluję, obserwowałam cały proces powstawania zbiornika i jestem pod wielkim wrażeniem. Akwaryści z większym stażem mogą się od Ciebie uczyć. Rybki też cudne i widać, że im tam dobrze. Życzę powodzenia w dalszej hodowli  papa
Hym.. Chyba te pochwały to ciut na wyrost  Embarrassed Ja tylko podeszłam do zakładania zbiornika bądź co bądź z żywymi stworzeniami poważnie.  A radości mam z tego bardzo wiele Smiley  Ze względu na zwierzątka kazdy ktok był przemyślany. Aranzacja jakby mnie ominęła  Wink Na pierwszym miejscu były żyjątka...
PS: nie zapomnij o kwarantannie przy wpuszczaniu kolejnych rybek (kakadu), szkoda by było zmarnować tyle pracy.
Przygotowany mam zbiorniczek ok 25l . Na razie nie spieszy mi się, bo pływaja w nim trzy neonki który zostały uszkodzone podczas transportu ( były w woreczku z kiryskami). Na skutek uszkodzeń powstała najpawdopodobniej na ranach pleśniawka. Rybki zdrowieją i jak już będzie wszystko ok to pójdą znowu do ogólnego a maluszek przejdzie wymiane wszystkiego i zostanie urzadzony pod krewetki Smiley  Ale zanim one przyjdą to posłuży jako zbiornik do kwarantanny dla kakadu Smiley Tylko nie wiem czy w tak małym litrażu 4 szt. kakadu nie pochorują się od braku odpowiednich warunków Sad  A ze względu na charakter pielęgniczek wolałabym wpuszczać je jednoczesnie aby potem nie było walk między samiczkami .
Mam wiele wątpliwości i przemyśleń.  Muszę to sobie poukładać i dopiero przejdę do konkretnego szukania kakadu.
Akwarium bardzo ładne, widać że masz do tego rękę,a bedzie jeszcze lepiej,bo dojdzie wiecej swiatła i lepsza filtracja Smiley
Tym ze nie wszystko rośnie jak należy się nie przejmuj,zazwyczaj tak jest przy słabym oswietleniu,część roślin światłolubnych marnieje.
Jak dołozysz jeszcze 2x39W to musisz pomyśleć o co2.
Powodzenia papa
Z tego co widzę na obecny skład filtracja jest ok. Woda czysciutka i przejrzysta juz 2 godz. po odmulaniu.  Parametry wody są bardzo stabilne.  A filtr zostanie wymieniony z powodu tego że zajmuje miejsce no i rybki rosnąć będą.
Roślinki o dziwo niszczeją te, które swiatła wymagają niewiele ( nurzaniec, hydrokotyle itp ). Krynie lubiąca światło rośnie jak oszalała. Hydrophila polysperma także Wink  Pelią obdarowałam juz kilka osób  Smiley Zaczynam się dzielić roślinkami, bo powoli wymieniam je. W załozeniu jest tylko kilka gatunków.  A swiatełko juz miało być, ale potrzebne nam 3 tyś. na operacje psa.... W skutek tego niewiadomo kiedy będzie Sad

Zaraz będę robić podmianke wody. Ciągle mnie to stresuje ze względu na pstrążenice Myersa.  Są zupełnie inne od neonków. Nie trzymaja się w ławicy ani ją nie tworzą. Nie są też strachliwe. Każde otwarcie pokrywy niesie za sobą stadko pstrążenic wręcz przyczepionych do ręki.  Łaskoczą obgryzając bez strachu. Ruchy muszę wykonywać niezwykle powolne i ostrożne. Przez to każda czynność wydłuza się wieki  Grin
no i baniak jest gdzie trzeba, gratuluję ładnego akwa, wyjątkowo ładne te Twoje pstrążenice.
Przez Ciebie jest tutaj Wink
Pstrążenice Myersa nie są rybkami ślicznymi. Nikomu w rodzinie się nie podobają. Są dziwne, plaskate i wisza pod powierchnią wody rozproszone.  Ale oni nie widzą tego co ja. Te rybki wesoło się ganiają po akwa jak tylko ktoś się zbliży. Strachliwość nie ma tu nic do rzeczy. Palec w akwarium to dla nich świetna sprawa. A w słoneczny dzień widać tęcze kolorów na ich srebrzystych ciałkach. Choc akwarium ustawione jest na północnej stronie pokoju i światło słoneczne nie pada na nie to jednak refleksy powstałe poprzez załamanie światła dziennego z tym z akwa daje przepiekne fioletowo-różowo-srebrne błyski Smiley  Ogólnie zachowanie tej rybki jest bardzo ciekawe. Nie jest nudna jak neonki Wink  Tylko baaardzo delikatna.
Zapisane
gawron.1983
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #5 : Październik 31, 2009, 16:53:32 »

bardzo ładne akwa. powodzenia
Zapisane
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #6 : Październik 31, 2009, 16:53:51 »

Witam akwarium bardzo ladne , a rybki super (zawsze bylem nimi zainteresowany ale w mojej okolicy nie sa do dostania) sa ciekawe wlasnie ze wzgledu na swoja inna budowe , akwa super pozdrawiam papa papa papa
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 31, 2009, 17:27:24 »

bardzo ładne akwa. powodzenia

Dziękuję Smiley
Witam akwarium bardzo ladne , a rybki super (zawsze bylem nimi zainteresowany ale w mojej okolicy nie sa do dostania) sa ciekawe wlasnie ze wzgledu na swoja inna budowe , akwa super pozdrawiam papa papa papa
Witam.
Dziękuję Smiley
Co do pstrążenic Myersa to szukałam rybki do górnej strefy majacej te same wymagania co reszta. I będącą malutką Wink  Zainteresowała mnie ta akurat pstrażenica.  Najpierw uznałam ze jest zbyt delikatna dla nowicjuszki i dałam sobie spokój. Ale jedna osoba mnie zachęciła do poszukiwań mówiac, ze dam rade.  Zapytałam w wielu sklepach podajac swój nr tel.  Powiedzieli ze poszukają. Kilka dni później dostałam raniutko tel że są i ze mogą mi ja przywieźć. Zgodziłam się i wieczorem przyjechałam do sklepu po worek rybek. Były podduszone strasznie. Ledwo zyły.  2 już padły, następne 2 pływały do góry brzuchem- padły następnego dnia. Aklimatyzacje przeprowadzałam zaczynając od natlenienia worka....  Dwie najmniejsze były nieustannie słabe od początku i po kilku dniach padły. Ostatnia po 11 dniach Sad  Reszta wyglada ok i tfu tfu się trzyma mimo przejsć.  Ale czasami załuję ze je wziełam, bo utrudniaja naprawdę każdą prace.  Ale obserwacja ich zachowań wynagradza wszystko.
Niewiele mozna o nich wyczytać. Ponoć to stadne rybki. Ja nie zaobserwowałam stadnych zachowań. Musza mieć wolną toń i kazda trochę miejssca z dala od drugiej. Inaczej jest walka o przestrzeń. Uważać wiec trzeba aby ich nie było za dużo.  Nigdy nie zbijaja się w ławice i nawet jak karmię to odganiają się nawzajem.  Tyle mogę o nich powiedzieć.  Są kompletnie inne niż ławicowe neonki.
Zapisane
momopl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


« Odpowiedz #8 : Październik 31, 2009, 18:05:44 »

bardzo ładne akwa  Wink
Zapisane
Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #9 : Październik 31, 2009, 18:24:15 »

Na pierwszej fotce widziałem po prostu jakiś chaos,ale na dalszych fotkach to mi tylko szczęka opadała coraz niżej... Shocked Jestem pod wrażeniem,no a tych pięknych pstrążenic to tylko pozazdrościć,u mnie też nie do dostania.  Good !
Zapisane

Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 31, 2009, 20:05:17 »

bardzo ładne akwa  Wink
Dziękuję  Embarrassed Calutki czas je zmieniam aby było lepsze i ładniejsze Smiley
Na pierwszej fotce widziałem po prostu jakiś chaos,ale na dalszych fotkach to mi tylko szczęka opadała coraz niżej... Shocked Jestem pod wrażeniem,no a tych pięknych pstrążenic to tylko pozazdrościć,u mnie też nie do dostania.  Good !
Chaos nadal jest, tylko troszkę ogarnięty. To taki styl a'la Edyta  Grin Ale roślinki są prawie pogrupowane ( prawie, bo te co są chwilowo to sobie rosną jak moczarka np )  Zaczynam mieć też jakiś zamysł. Nie będzie to zbiornik wystawowy ani konkursowy tylko trochę w nieładzie, jednakże nie w chaosie Wink
Nie wiem gdzie mieskzacie, ale u mnie też była nie do dostania Wink  Tylko jak ja coś chcę to potrafię się pytać, dzwonić i szukać do utraty tchu  Grin
Potrzebuję z 30 sadzonek Ludwigii Repens i z 30 hedrophili Polysperny Smiley Nie ma ktoś nadwyżek ładnych roślinek do sprzedania?
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #11 : Listopad 01, 2009, 14:56:16 »

Cytuj
Hym.. Chyba te pochwały to ciut na wyrost   Ja tylko podeszłam do zakładania zbiornika bądź co bądź z żywymi stworzeniami poważnie.  A radości mam z tego bardzo wiele   Ze względu na zwierzątka kazdy ktok był przemyślany. Aranzacja jakby mnie ominęła   Na pierwszym miejscu były żyjątka...
Wcale nie na wyrost, przecież właśnie chodzi tu o to żeby podejść do tematu poważnie a z tego co obserwuję niewiele osób tak myśli. Niektórzy uważają, że przecież to tylko ryba i można ją upchać byle jak i byle gdzie, a jak padnie to się kupi następną.
Mnie też podoba się twoje podejście do problemu i twoje akwa Smiley też planuję założyć taką dwusetkę bo moim niektórym rybciom jest trochę ciasno (musiałam przygarnąć 2 zbrojniki, które ktoś trzymał w kuli razem z welonem Wściekły) ale najpierw muszę przeprowadzić mały remoncik i przemeblowanie w pokoju.
Trzymam kciuki za dalszy rozwój baniaczka.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #12 : Listopad 01, 2009, 20:02:19 »

akwarium po prostu CUDOWNE!!!
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 02, 2009, 00:10:40 »


Wcale nie na wyrost, przecież właśnie chodzi tu o to żeby podejść do tematu poważnie a z tego co obserwuję niewiele osób tak myśli. Niektórzy uważają, że przecież to tylko ryba i można ją upchać byle jak i byle gdzie, a jak padnie to się kupi następną.

Ponoć jesteśmy Homo Sapiens, więc się staram zasłuzyć na to miano....
Mnie też podoba się twoje podejście do problemu i twoje akwa Smiley też planuję założyć taką dwusetkę bo moim niektórym rybciom jest trochę ciasno (musiałam przygarnąć 2 zbrojniki, które ktoś trzymał w kuli razem z welonem Wściekły) ale najpierw muszę przeprowadzić mały remoncik i przemeblowanie w pokoju.
Trzymam kciuki za dalszy rozwój baniaczka.


Cieszę się, że masz takie zdanie o mnie i moim baniaczku  Embarrassed
akwarium po prostu CUDOWNE!!!

Dziekuję bardzo Smiley  Staram się, ale wciąż będą zmiany bo to świerzy baniaczek Wink


Udało mi się złapać Pstrążenice Myersa w załamaniu światła. Wyglądaja wtedy cudnie. Fotka nie obrazuje tego do końca. Od razu uprzedzam, że łuski nie odstają, tylko to efekt światła Wink







Tak głodzę ryby  Grin

Przyszła mama

Kiryski

Wandal jako kameleon Wink

Neonek

I dzisiejszy zbiornik po podmiance wody i niewielkiej przycince

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 00:16:34 wysłane przez Pysia » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #14 : Listopad 02, 2009, 12:44:16 »

No... holender Ci się już z tego robi. Idziesz Pysiu jak burza Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1] 2 3 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do: