Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 8 9 [10]
  Drukuj  
Autor Wątek: rozmnażanie Skalarów  (Przeczytany 97146 razy)
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #135 : Sierpień 31, 2010, 16:38:16 »


samiec
 samica na gorze, samiec nizej


z przodu samiec z tylu samica


pokladelko znajduje sie pomiedzy pletwami brzusznymi a odbytowa. U samca mniejsze ciensze, ostro zakonczone
Zapisane

Kris
weksla
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #136 : Wrzesień 26, 2010, 20:56:23 »

Witam koledzy.
piszę do was ponieważ potrzebuję pomocy:)
Posiadam 240litrowy zbiornik, w nim pływa 6 skalarów 2 kosiarki, i jeden zbrojnik.
Niestety ostatnio bardzo zaniedbałem akwarium, (całe zagloniałe). Skalary składały mi ikrę regularnie, ale nigdy nic z tego nie było, gineła na 2-3 dzień. Około tydzień temu tez złożyły, ale ja jak zwyklę nie interesowałem się nią, nigdy ikry nie przeławiałem, ani nic.
dziś patrzę do zbiornika, a wokół tej pary pływa stado małych rybek (chyba ze 100). dorosłe się nimi opiekuję, wachlują itp. reszta ryb siedzi totalnie w drugiej połowie zbiornika. normalnie coś niesamowitego, mam skalary już od chyba 10 lat i nigdy nic podobnego mi się nie zdażyło:)
Teraz pytanie do was, jak długo stare będa sie opiekowac??
Czy mam je oddzielać, czy pozostawić w ogólnym?
czy gasić na noc światło czy nie (boję się że w nocy inne ryby je zjedzą)??
Czym je karmic?
małe mają około 0,5 cm.
W załączniku fotka, ale złej jakości, widać małe:)
dzięki za odpowiedz i pozdrawaim


ps. myślałem że je zjadają, ale one je transportują w pyskach w inne miejsca
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2010, 22:38:57 wysłane przez weksla » Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #137 : Wrzesień 27, 2010, 00:50:27 »

no nieźle nieźle
ja widziałem skalary opiekujące się nawet miesiąc
ja na Twoim miejscu wyłowiłbym maluchy a to ze względu na inne ryby i filtr. Poza tym w osobnym mniejszym akwarium łatwiej wykarmić młodzież(zalecam larwy solowca - jeśli nie znasz poszukaj w necie - idealny pokarm dla wylęgu)
Przenosiny do wody o tych samych parametrach( ta sama woda z głównego byłaby najlepsza)
Zapisane

Kris
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #138 : Wrzesień 27, 2010, 14:53:37 »

Od larw solowca lepsze są nicienie mikro, twój narybek już pływa wiec trzeba go karmic bo padnie z głodu. Tak jak radzi panchax musisz odłowic narybek bo zostanie zjedzony przez ryby w akwarium.
 
Zapisane
weksla
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #139 : Wrzesień 27, 2010, 23:06:37 »

No zauważyłem bo już jest połowę mniej tych rybek, muszę kupić jutro jakiś zbiornik, mam nadzieję że zdążę, inne skalary je zjadają, czasem starzy nei są w stanie upilnować
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #140 : Wrzesień 27, 2010, 23:09:02 »

Od larw solowca lepsze są nicienie mikro, twój narybek już pływa wiec trzeba go karmic bo padnie z głodu. Tak jak radzi panchax musisz odłowic narybek bo zostanie zjedzony przez ryby w akwarium.
 

a tu się z tobą nie zgodzę.
nicienie są dobre i owszem ale nie lepsze od solowca. na nicieniach nigdy nie rosły mi ryby tak szybko jak na solowcu
jedyna rzecz, która przemawia za nicieniem jest łatwość hodowli
nicienie nie śmigają tak w toni wodnej jak solowce, poza tym nie przyciąga je światło  i zaraz opadają na dno (a co jeśli na dnie jest żwir? - wlezą tam i po ptokach), a nie każdy narybek przebywa przy dnie
Zapisane

Kris
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #141 : Wrzesień 28, 2010, 08:20:03 »

W akwarium tarliskowym bez zwirku nigdy nie mialem problemu z nicieniami bo pływały w całej toni wodnej i w przeciwienstwie do solowcow zyły srednio 2 dni. Na nicieniach odchowałem juz kilka pokolen skalarow i nigdy niemialem problemow z ich rosnieciem, nawet jesli miałyby troche szybciej rosnac na solowcu to jednak trudnosci z utrzymaniem i sam koszt zakupu solowca to na tyle duzy koszt ze nieoplaca sie w to bawic.
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #142 : Wrzesień 28, 2010, 11:08:05 »

eee... bez przesady
nie jest to tanie - zwłaszcza w sklepie.
ja ostatnio kupiłem 250 gram za 35 zl - na giełdzie - to hodowcy amatorowi starczy na kilka lat. Prędzej przydatność się skończy niż przeciętny akwarysta to zużyje.
Mi to starcza jednak na 3-4 miesiące - nie wyrobiłbym raczej na nicieniach
Ja jednak postawie na solowca - to moje osobiste zdanie
Zapisane

Kris
weksla
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #143 : Wrzesień 28, 2010, 21:55:06 »

Koledzy niestety na 3 dzień po powrocie z pracy nie było już żadnego malucha, szkoda, bo miałem je dziś odłowić:(
Mam nadzieję że będzie jeszcze następny raz. Jak myślicie?
To wszystko wina tych 4 pozostałych pazernych bydlaków
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #144 : Wrzesień 28, 2010, 22:44:05 »

poczekaj do 2 tygodni i powinno byc kolejne tarlo
Zapisane

Kris
weksla
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #145 : Wrzesień 29, 2010, 22:01:59 »

chyba znów będzie bo już liścia czyszczą:D
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #146 : Wrzesień 29, 2010, 23:27:34 »

powodzenia życzę - teraz jesteś bogatszy o kolejne doświadczenie - mam nadzieje, ze tym razem odchowasz maluchy
Zapisane

Kris
Strony: 1 ... 8 9 [10]
  Drukuj  
 
Skocz do: