Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: skalary mi padaja  (Przeczytany 4006 razy)
krekel
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Marzec 15, 2004, 16:15:22 »

mam nowe akwarium 100 l , kupilem kilka skalarow i  prawie wszystkie mi padly . kupowane byly w jednym sklepie w kilku partiach . co moze byc powodem . robilem test na PH i chyba woda jest ok .
Prosze o pomoc
Krekel
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2004, 17:46:28 »

Podaj wiecej szczegolow na temat akwarium zwlaszcza kiedy zalozone. Moze jesli masz nowe to moze jeszcze nie dojrzalo.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2004, 22:30:31 »

Jeśli nie było objawów chorobowych  to może za szybko wpuściłeś rybki?? Może temperatury były nierówne?? Szok termiczny???
To tylko moje domysły, tak jak mówi A-smi podaj więcej szczegółów, bo tak ustalić przyczynę jest trudno.
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
krekel
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Marzec 16, 2004, 14:02:09 »

bardzo dziekuje za odpowiedzi . Podam wiecej szczegolow , moze to pozwoli wam pomoc.
Akwarium jest zalozone ok 4 tygodni temu . Ryby zostaly wpuszczone po 4  dniach .Jednak to byly tylko neonki , kiryski i glonojady . Obecnie mam jeszcze bocje i mialem skalary . Skalary kupowalem w kilku partiach po cztery sztuki.Jednak wszystkie padaly . Wszystkiego padlo ok 10 szt . Zostal tylko jeden maly , ktory ma sie dobrze mam nadzieje . Inne ryby zyja i tylko jeden glonojad padl , ale on od poczatku jakos dziwnie sie zachowywal.Akwarium jest naswietlane przez 12,13 godz swietlowkami a-qua . Pokarm dafnia zywa i rureczniki ,rowniez suchy pokarm . Mam kurtyne powietrzna i filtr . Wszystko pracuje 24 h . Akwarium bylo zakladane przez wlasciciela sklepu , w ktorym wszystko kupowalem i kupuje nadal ( ryby rowniez). Zapomnialem ryby przed wpuszczeniem wkladam w worku do akwarium na ok 10 mni aby wyrownac temperature . Ryby padaja po 1 lub 2  dniach .  

Prosze o pomoc . Moze popelniam jakis blad .

Pozdrawiam Krekel
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 16, 2004, 15:37:23 »

Hmmm.
Jakie zmiany zachodziły w ich wygladzie przed śmiercią? I jak się zachowywały?
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Simon
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #5 : Marzec 17, 2004, 09:37:26 »

Moim zdanie ta przyczyna to zła woda no chyba zebym się mylił,zrob pomiary wody ,a i jeszcze 1 sprawa jesli to akwa zakładał gość ktory ma sklep to powinien wiedzieć dzie tkwi problem.
Zapisane

Akwa 200.Li.skalar,księżniczka z zambii,Księżniczka piękna,leleupa.
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #6 : Marzec 18, 2004, 21:42:33 »

Chorobę bym wykluczyła, bo nawet to, że padły prawie wszystkie, jest zastanawiające.... Mnie również wydaje się, że to wina wody. Skalary są bardzo wrażliwe na zmiany i może gdzieś popełniłeś błąd....
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Marzec 19, 2004, 00:07:11 »

1-2 dni to zbyt mało by jakaś choroba zdążyła się rozwinąć i zabić rybę (no chyba że kupujesz rybkę w zaawansownaym stadium choroby ale raczej to wykluczam  :wink: ) Wydaje mi się że problem może tkwić w temperaturze wody. Skalary to ryby wybitnie ciepłolubne. Temperatura w ich zbiorniku nie powinna spadać poniżej 25st. , a ciepłota poniżej 21 (utrzymująca się dłuższy czas) jest dla nich zabójcza.

PS: Jeśli neony wytrzymują wodę o twoich parametrach (nie dotyczy temperatury) to skalary też powinny,więc parametry nie powinny być przyczyną śnięcia tych ryb.

PS2: Sprawdź w jakich warunkach te ryby trzymane są w sklepie (zakładam że są zdrowe). Byćmoże warunki twojego akwarium tak daleko odbiegają od sklepowych ,że rybki nie są w stanie się przystosować.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: