Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy ,czy to juz?  (Przeczytany 3548 razy)
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« : Marzec 22, 2007, 22:38:18 »

Od miesiaca mam akwarium,kupilam chyba kotne rybki bo bardzo mi zgrubla black mooly i gupikowa.Bardzo dziwnie sie zachowuja.Molly siedzi blisko filtra na dnie,ciagle podszczypuje ja samiec.Ma na pupci biala plamke i dosc duzy brzuszek.Czy tak zachowuja sie te rybki przed porodem?Pani guppy tez ucieka od innych rybek i ma duza plame na tyleczku.Zalezy mi na maluszkach,kupilam kotnik ale nie wiem czy juz i ktora mame tam dac.O co chodzi przy rozpoznaniu szybkiego porodu po odchodach?Pozdrawiam!
Zapisane
angela
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 119


A to moje akwa:)


« Odpowiedz #1 : Marzec 22, 2007, 23:16:52 »

Rybki napewno masz kotne! U Black Molly, to podszczypywanie przez samca jest normalne! Przeloz Je do kotnika! Pamietaj, ze gupiki zjadaja mlode, wiec musisz ja obserwowac, albo wsadzic sporo roslinek, w ktorych male beda mogly sie schowac! A co do Black Molly, to samica nie zjada narybku /bynajmniej moja nigdy nie zjadla/!Ale musisz sie liczyc z tym, ze to wszystko moze potrwac, niestety nie powiem Ci ile! Nie zdziw sie jak beda siedziec w tym kotniku tydzien i nic sie nie bedzie dzialo! Musisz poprostu uzbroic sie w cierpliwosc!
Zapisane
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #2 : Marzec 23, 2007, 00:10:37 »

Dziekuje za odpowiedz!A czy ktos jeszcze wie wiecej o molinezjach,bo na tej stronce jest duzo informacji o gupikach,a o molly bardzp malo znalazlam?
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #3 : Marzec 23, 2007, 15:27:47 »

AgnieszkaMarcin nie potrzebnie zakładacie 2 posty! zadawajcie pytania w jednym a ludzie wam odpowiedza(taka moja rada na przyszłość) życzę sukcesów pozdro
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2007, 15:34:46 »

Przepraszamy za te dwa posty,jeden zalozylam ja drugi(wlasnie ten) moj maz pod wplywem stresu zostania dziadkami.Mamy niezly ubaw ogladajac nasze rybcie i bardzo sie stresujemy sytuacja.Jakos tak wyszlo,nastepnym razem bardziej sie zgramy.
Zapisane
adiablo7
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2007, 22:28:57 »

Siema!!!!!
Po czym poznac czy Molinezja bedzie miala mlode??Cheesy
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2007, 22:34:48 »

Siema!!!!!
Po czym poznac czy Molinezja bedzie miala mlode??Cheesy
opcja szukaj naprawde nie gryzie Tongue Tongue nawet w tym wątku jest napisane Tongue
Zapisane

adiablo7
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Marzec 23, 2007, 22:40:26 »

Mam nowego suma(samiczke) kupionego miesiąc temu:)Jest Bardzo duży i gruby:D Ale mam  problem czy on ma ikre?? Na poczatku siedzial pod Filtrem a teraz sie chowa w kokosie Grin
Zapisane
guihoki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 20



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 08, 2007, 14:29:48 »

do porodu molinezji dobrze jest podnieść im temp.

a sumy nie są żyworodne
Zapisane
adiablo7
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 10, 2007, 13:03:41 »

Dzikuje za odpowiedż i mam juz molode Cheesy
Zapisane
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 15, 2007, 16:22:46 »

Zastanawia mnie jak to mozliwe,ze moja molcia o zaokraglonym ogonie urodzila 3 maluszki o ogonkach ksiezycowych,a po 2 dniach urodzila 5 maluszkow ze zwyklymi ogonkami.Z tego co mi sie wydaje to tatusiem byl molly ze zwyklym ogonem,choc w akwarium mam tez mlodego samca z ogonem ksiezycowym.Czy moja dosc duza i dorosla samice mogly zaplodnic dwa samce?Czy to normalne,ze miala porod na raty?moze ja przegapilam reszte jej potomstwa?
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 15, 2007, 18:48:47 »

a masz tylko jedna samiczkę Huh Może inna samiczka urodziła te młode(księżycowe) po której nie było widać ciąży. jeśli masz kilka samców to nie możesz być pewny/a który jest ojcem no chyba że ten księżycowy jest jeszcze za młody to zostaje tylko obcja że we wcześniejszych pokoleniach u samca lub samiczki były molki księżycowe i teraz to wyszło
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 15, 2007, 19:11:38 »

Mam 2 black molly samce i 3 black molly samice,1 srebna w latki samice molke i 2 zlote molki tez samice(miala byc parka,ale tak mozna polegac na sprzedawcach sklepow zoologicznych).W sumie to wszystkie samiczki sa kotne a tylko u tej jednej zauwazylam brak brzuszka.Ciekawe jak beda wygladac dzieci zlotej molly z ksiezycowym ogonem z samcem black molly.Niedlugo ma sie okocic,a nie wiem czy nie byla kotna jak ja kupilam.Jesli nie to tata bedzie czarny mama zlota,a dzieci?
Zapisane
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 15, 2007, 20:04:14 »

a dzieci będą mieszane. Mogą być czarne, złote, w kropki albo jeszcze inne bo nie wiadomo po jakich rodzicach masz samca i samiczkę. Genetyka....
Zapisane

AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 16, 2007, 21:53:06 »

No tak ludzie tez dobieraja sobie roznych partnerow...A nie orientujesz sie czy guraminy sie tez krzyzuja?Chodzi mi na przyklad o pretnika miodowego i pretnika trojbawnego?Mam samca pretnika miodowego i dwie samice pretnika trojbawnego,maja szanse na skrzyzowanie?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: