Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Filtr denny tloczacy "Kafarski Concept" made by Oswald
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr denny tloczacy "Kafarski Concept" made by Oswald  (Przeczytany 107307 razy)
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #60 : Kwiecień 21, 2009, 13:25:25 »

Fachowa robota i widać, że złota rączka jest  Wink Ale czy ta gra jest warta świeczki? Z ostatniego zdjęcia widać, że straciłeś ze 20% pojemności zbiornika na ten keramzyt i resztę (?) Jakie są właściwie korzyści takiego filtrowania?
Zapisane

brzydalpl
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #61 : Lipiec 10, 2009, 14:47:36 »

Jaka pompe do tego zastosowac najlepeij akwa 450l z Malawi obsada a przynajmniej jaki przeplyw max
Zapisane
slyman78
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #62 : Lipiec 13, 2009, 08:52:38 »

zastanawiam się nad tym projektem w moim przyszłym 200l akwa...
ale czy jak podłączę pod tetrateca 700 to da radę z pompowaniem ?
Zapisane
brzydalpl
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #63 : Lipiec 13, 2009, 20:10:38 »

Dzis zakupilem aqua jeta 3500 do mojego akwa i zaczynam projekt zobaczymy jak wydzie cisnienie daje spore ta pompa o postepach bede informowal a moze i zdjecia zrobie
 Cheesy
Zapisane
kufel112
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #64 : Marzec 04, 2010, 23:03:52 »

Witam.
Zabieram się do tworzenia nowego zbiorniczka.....I tak się zastanawiam nad przedmiotowym filtrem dennym. Nasuwa mi się pytanie czy taki filtr nie zapycha  się z czasem osadem takim jak w wężach z filtra kubełkowego możemy zaobserwować. Jest jeszcze jedno pytanie.....czy zamiast keramzytu, który jest lekki w większej części swoich odmian nie można by zastosować krążków ceramicznych, które również stanowią doskonałe podłoże dla osadzania się bakterii nitryfikacyjnych i powodują doskonały obieg wody......?
Pozdrawiam forowiczów.......


P.s. Uważam, ze zastosowanie siatki na dnie jest niedopuszczalne w przypadku posiadania dennych rozbójników jak mułojady....a takowe mam....i nie zamierzam się ich wyzbyć......
Zapisane
sgm80
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #65 : Marzec 08, 2010, 10:09:43 »

Witam. mam pytanie w tym temacie.
Chciałbym zrobić coś takiego u siebie. Zbiornik 112 L, filtr Fluval 3 plus 9 (700 l/h). Zamierzam polożyć taką konstrukcję na dnie i przysypać grubym żwierm ( 2-4 mm ) rury podłączyć do w/w filtra.

Czy to będzie działało jak należy?
Woda wtedy by była wypychana z dnia, a to co się uniesie zasysane przez gąbkę z fluvala.
Miałbym jeszcze kilka pytań w tym temacie i chciałbym z kimś kto zna ten temat bardzo bobrze pogadać.  Bardzo proszę fachowców w tym temacie o pomoc i odpowiedź.
Zapisane
kufel112
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #66 : Marzec 29, 2010, 20:05:09 »

Witam.
Zabieram się do tworzenia nowego zbiorniczka.....I tak się zastanawiam nad przedmiotowym filtrem dennym. Nasuwa mi się pytanie czy taki filtr nie zapycha  się z czasem osadem takim jak w wężach z filtra kubełkowego możemy zaobserwować. Jest jeszcze jedno pytanie.....czy zamiast keramzytu, który jest lekki w większej części swoich odmian nie można by zastosować krążków ceramicznych, które również stanowią doskonałe podłoże dla osadzania się bakterii nitryfikacyjnych i powodują doskonały obieg wody......?
Pozdrawiam forowiczów.......


P.s. Uważam, ze zastosowanie siatki na dnie jest niedopuszczalne w przypadku posiadania dennych rozbójników jak mułojady....a takowe mam....i nie zamierzam się ich wyzbyć......

No i działa......zamontowałem takowy filtr w moim 112 litrowym baniaku........Podpiąłem do niego POMPĘ TURBINOWĄ AP-1500 1100L/H 23W....tania i niestety głośna...Przez dobę wydobywała się mulizna z dna, ale potem się wyczyściło....Zobaczymy jak się będzie sprawował ten filterek.....Trzeba przyznać, że jedynie pompa stanowi jakiś wydatek większy.....cała reszta to drobne.....rurki z elektryki, kolanka i trójniki z ciśnieniowych rurek wodnych i trochę własnej pracy.....
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 20:06:55 wysłane przez kufel112 » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #67 : Marzec 30, 2010, 22:48:08 »

Nie za mocna ta pompa do twego baniaka? Pytam bo mam taki filtr tylko taki co zasyca.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kufel112
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #68 : Marzec 31, 2010, 11:17:30 »

Nie za mocna ta pompa do twego baniaka? Pytam bo mam taki filtr tylko taki co zasyca.

powiem tak.....nie widzę żadnych nieprawidłowości w działaniu filtra....pompa wtłacza wodę pod żwirek.....nie ma żadnych zawirowań......w okolicy dna. Może i na razie proces nitryfikacji nie działa tam za dobrze (zbyt szybki obieg wody), ale od tego mam główny filtr- kubełek. Ten denny ma przede wszystkim dotlenić dno, dożywić korzenie, wspomóc kubełek i zaspokoić moją ciekawość eksperymentowania.
Zastanawia mnie czy i kiedy się zatka cały ten system rurek we dnie......dlatego też taka moc pompy....by nie zatkało za szybko tego filtra.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 00:55:23 wysłane przez kufel112 » Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #69 : Kwiecień 01, 2010, 06:33:11 »

U mnie jest kratka zrobiona z kratek wentylacyjnych i się nie zapycha chodzi z Tetra tec 700 ex po 3 miechach a skąd wiem bo małe rybki które przedostały mi się za tło strukturalne wpływają pod kratkę i widze je z przodu, Ale planuje podpięcie większej pompy i możliwą zmianę kierunku przepływu wody
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kufel112
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #70 : Maj 23, 2010, 10:26:35 »

po dwóch miesiącach działania filtra dennego.....wypowiem się o nim w sposób bardzo pozytywny.
Wszystko działa w jak najlepszym porządku.
Założyłem jedynie na wlot gąbkę jako prefiltr.
Ogólnie jestem zadowolony......
Nie wiem jak by działał samodzielnie, ale jako komplet kubełek + denny.....sprawdzają się ekstra.

Żadnej warstwy mułu przy dnie nie zauważam.....widzę pozytywny ruch wody ku górze.....poznać to można jedynie po lekkim ruchu liści przydennych roślinek......
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #71 : Październik 03, 2011, 11:10:25 »

Witam
Od niedawna sam zastanawiam się nad zrobieniem filtra dennego.
I wpadłem na pomysł, zeby do rurek PCV dodadkowo włożyć te rurki ceramiki - prześwit będzię bo mają wewnątrz kanałek a i powierzchnia dla bakteri się zwiększy...
Co Wy na to ?
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #72 : Październik 03, 2011, 11:31:22 »

Taka ceramika znacząco zmniejszy przepływ wody. W metodzie zasyssania wody może pomóc taki pomysł. W tłoczącym chyba raczej nic nie pomoże gdyż woda przepuszczana jest już przefiltrowana (czysta) a przepływ w tym przypadku jest potrzebny raczej większy.
To już chyba lepiej w tłoczącym dać ceramikę bezpośrednio na dno jako dolną warstwę niż w te rurki.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2011, 11:34:39 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #73 : Październik 03, 2011, 11:41:05 »

Już było tu na forum ale nikt nie odpowiedział
Tańsza wersja ceramiki lub zamiennik dla keramzytu:
http://allegro.pl/perlit-agro-1l-uprawa-podloze-hydroponika-promo-i1805963682.html
Może być ?
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #74 : Październik 03, 2011, 11:53:26 »

Fakt jest to dosyć porowate. Mnie bardziej w tej metodzie spodobały się właśnie te kanaliki ceramiki, przez które woda by się rozlewała po dnie w różnych kierunkach.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do: