Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Filtr denny tloczacy "Kafarski Concept" made by Oswald
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr denny tloczacy "Kafarski Concept" made by Oswald  (Przeczytany 107323 razy)
muhhaamd
Gość
« Odpowiedz #45 : Marzec 04, 2008, 16:45:22 »

mam zbiorniczek 450 litrow...przemyslalem sprawe co do filtracji dennej oraz systemu podmiany wody w baniaczku..i chce zrobic cos takiego ..rzaden aj waj tylko doradzcie czy wystarcza filterki (oczywiscie je mam tylko pracowaly w troszke innym rozwiazaniu  Grin )

oto link  Good !
http://img86.imageshack.us/img86/2581/systemakwariumbe3.jpg
Zapisane
sticz11
Klub malawi - Klubowicz
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168



WWW
« Odpowiedz #46 : Marzec 04, 2008, 21:56:25 »

Witam!!
Mam zamiar zmątować sobie taki podżwirowy w mojej 112. Jako napęd moge użycz brzęczyka lub filtru Fan - 2 który będzie lepszym rozwiązaniem ?? i czy w fanie lepej zamątować go w wlocie czy wylocie ? Pozdrawiam $ticz ...
Zapisane


Malawi 112 l.
8 x Labidochromis Cearuleus
2 x Ancistrus multispinis

Marzenia:
Malawi conajmniej około 300 l.
kafarski
Gość
« Odpowiedz #47 : Marzec 05, 2008, 17:13:06 »

sticz i patec - brzęczyk będzie za słaby, i ponadto ja wpycham/wtłaczam wodę do rurek razem z CO2 więc przydała by się pompa, np.: jakiś FAN2/3.
u muhhaamda będzie spoko też z różnicą wpychania wody pod dno. przy dolewaniu wody z baterii do akwa dobrze dobierz ciśnienie żeby nie rozszczelniło filtra Wink.
Zapisane
sticz11
Klub malawi - Klubowicz
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168



WWW
« Odpowiedz #48 : Marzec 05, 2008, 17:51:26 »

Aha no dobrze dzięki ... przy okazji odpowiedziałeś mi na pytanie o CO2 hehe ... a jak sprawuje się twój filtr ??
sticz i patec - brzęczyk będzie za słaby, i ponadto ja wpycham/wtłaczam wodę do rurek razem z CO2 więc przydała by się pompa, np.: jakiś FAN2/3.


oczywiście chodzi o filtr ??
Zapisane


Malawi 112 l.
8 x Labidochromis Cearuleus
2 x Ancistrus multispinis

Marzenia:
Malawi conajmniej około 300 l.
muhhaamd
Gość
« Odpowiedz #49 : Marzec 05, 2008, 18:00:29 »


u muhhaamda będzie spoko też z różnicą wpychania wody pod dno. przy dolewaniu wody z baterii do akwa dobrze dobierz ciśnienie żeby nie rozszczelniło filtra Wink.
[/quote]

wiec co sugerujesz...wpychac pod dno...a co do cisnienia wody z baterii...w momencie dolewania filtr bedzie wylaczony..zamkniety od nie go zawor..otwarty tylko bedzie ten od zasilania wody z baterii   Wink ...i mysle ze bedzie ok..co ty na to ??
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 06, 2008, 19:33:31 »

u muhaammda jeśli woda nie musi się nagrzać ( bo pewnie będzie zimna w kranie) to będzie ok Wink, jeśli jest w kranie bez chloru  - też będzie ok, jeśli nie będzie podgrzewana w zbiorniku z miedzianym wkładem  - też będzie ok.
mój filtr chodzi dobrze - wymieniłem niedawno pompę na słabszą, 1000l/h , filtr chodzi bez pre-filtrów i w lutym pierwszy raz od roku odmuliłem połowę dna przy szybie bo nie dało się patrzeć na warstwy szlamu przez szybę Wink.
Zapisane
djgrzesio
Akwa 190 L narozne
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #51 : Marzec 11, 2008, 00:19:57 »

a tak apropos to jakby tak rurki gesciej dac i na dnie jakims silikonem zlapac i na to siatke  z malymi oczkami  i zwir tak zeby byl grubszy od oczek w siatce, zeby bylo wolne miejsce miedzy rurkami
1.  czy ktos probowal wtlaczac wode z kubelka juz przefiltrowana? fluwala  zrobic  tylko mechanicznym gabki, wata i inee zeby byla czysta woda bez smieci
2. czyli w rurkach takie same otwory ?, a ze zwirkiem to dac przy pompie wiecej i dalej mniej czy normalnie tak samo jak wy macie?
widze ze trzeba sie udac do b&q po rureczki  tylko martwi mnie ta siatka ale poszukam moze tez w b&q bedzie cos na ten problem
Zapisane

pH-7.5 ,gH-5 ,kH-4 ,NH4-0 ,NO2-0,NO3-10mg/l ,PO4->1mg/l ,Fe-0.25mg/l ,Cu-0
eihem 2028
start w Angli 19/11/07
5 skalarow, parka barwniakow + 2 mlode, reszta r.i.p.
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #52 : Marzec 11, 2008, 00:51:31 »

Chłopaki, ja wiem, że tu poważna dyskusja się toczy i że to będzie obok tematu i przepraszam za wtrącenie, ale zafascynowały mnie te piękne przydenne rybki ze zdjęcia Oswalda zamieszczonego na drugiej stronie, podpisanego: "Tak wyglada to po ok 3 tygodniach od zalozenia" Proszę powiedzcie jak się nazywają.  Wink Z góry dziękuję

Edit: Czy to jest zbrojnik kolumbijski?
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 17:29:03 wysłane przez Ivonka » Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #53 : Marzec 11, 2008, 17:17:58 »

a tak apropos to jakby tak rurki gesciej dac  ... na ten problem
ja nie mam tych rurek przyklejonych ani na przyssawki przyczepionych do dna. zasypujac je zwirkiem bedzie mial wystarczajacy balast na nich. co2 nie będzie i nie może być bardzo dużo bo on się ciągle rozpuszcza a ilosc ok jednego litra jaka wypelnilaby cala pojemność rurek może spowodować duży skok pH i jest niepotrzebna.
wtlaczalem tez wodę z filtra na samym początku zanim wsadziłem pompę w dno zeby tloczyla wode w te rurki. nie stosuje tez waty ani gabki na prefiltrach, wszystko osadza się w dnie gdzie dzięki bakteriom moze byc przerabiane na nawóz dla roślin.
wielkosc dziurek i ich rozmieszczenie jest identyczne na calej dlugosci rurek , inaczej więcej wody wylatywałoby w jednym miejscu a mniej w innym. takie są prawa fizyki i nic na to nie poradzimy.
Zapisane
muhhaamd
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 20, 2008, 20:10:37 »

W najbliższym czasie mój zaplanowany system bedę mógł wreszcie wprowadzić w życie...Kupuję nowe mieszkanie  Good ! ..Więc jak tylko dostane klucze to pierwsza bedzie zrobiona hydraulika..co za tym idzie..przystosowanie calego układu filtracyjnego i podmiany wody w moim baniaku  Grin ... wedlug regulaminu moge wrzucić link do mojej strony..(jak sie nie myle hehe  Roll Eyes )..na stronce będzie sporo ciekawych rzeczy..zapraszam Wink

link:
http://aqwaworld.vgh.pl/

Przepraszam  pomyłka ten link jest napewno mój hehe Grin
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 16:31:09 wysłane przez muhhaamd » Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #55 : Marzec 21, 2008, 23:22:10 »

wedlug regulaminu moge wrzucić link do mojej strony..
http://www.akwarium.net.pl/


Od kiedy awkarium.net.pl to twoja strona Huh  Grin Chyba coś pokręciłeś  Grin
Zapisane

Kamael1986
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #56 : Październik 25, 2008, 14:25:49 »

Witam, jestem nowym forumowiczem i bardzo zafascynowało mnie rozwiazanie takiego filtra denneg....chcialem zrobic swojego czasu podobny filtr jednak brakowalo mi nico koncepcji.
Chciałbym zapytac co musze uzyc do zrobienia takiego filtra i czy ten filtr moze byc jedynym filtrem w akwarium czy musze miec poza nim cos jeszcze?

moje akwa :
poj: 450L

wymiary (dł x szer x wys) 150cm x 50cm x 60cm

z gory dziekuje za odpowiedz Smiley
Zapisane

gg: 3915077
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #57 : Styczeń 11, 2009, 21:39:48 »

Chłopaki,  Czy to jest zbrojnik kolumbijski?

Cześć dziewczyno... chyba chodzi ci o te "rekinopodobne" rybki. To są Sturisoma fesivum. Rubki fajnie wyglądają, tylko podłoże powinno być czarne, bo się wtedy fajnie wybarwiają (czarno-brązowawo). Na jasnym podłożu są prawie całe brązowawe. Jak pływają to wyglądają prawie jak miniaturowe rekiny. Problem jest w tym, że NIGDY nie pływają. Raczej czołgają się jak muszą przy pomocy bocznych płetw. Sturisoma są często w handlu. Niestety handlarzże nie mają pojęcia o odmianach. S. Festivum odróżnisz od innych Sturisoma po tym, że ich płetwa grzbietowa nie jest prosta, tylko lekko w kształcie litery S i mają jako jedyne nitki na końcu wszystkich płetw. Mam nadzieję że nikt się nie pogniewa za OT.

co musze uzyc do zrobienia takiego filtra
Plastokowe rurki do instalacji wodnych z Castoramy i pompę. Pompy są znacznie tańsze od filtrów. No i podłoże korzystne dla bakterii nitryfikacyjnych. Ja bym ci z doświadczenia polecał do Twojego akwa podzielić dno na 2 obszary i na każdy dać po pompce ok 600 l/H a nawet mniejsze. Ważniejsza jest równomierność rozprowadzania wody po dnie niż moc pompy. W moim pompa Atman 2000l/H była stanowczo za silna.

czy ten filtr moze byc jedynym filtrem w akwarium czy musze miec poza nim cos jeszcze?
Może być jako jedyny, ale z kilku powodów lepiej mieć jeszcze jakiś zewnętrzny, zwłaszcza przy takim dużym zbiorniku. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 21:50:59 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
jaosh
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


WWW
« Odpowiedz #58 : Luty 07, 2009, 20:07:52 »

Witam,

Mam pytanko czy istaniała by możliwośc podesłania mi na emila jakiś zdjęc z filtrem dennym??

Już piszę o co chodzi. Mam akwarium 400 litrowe własnoręcznie robione, w szafce sumpt. Wszystko działa jak należy ale..

Po 4 miesiącach strasznie mi sie zagloniło. Sprawdzałem i dochodziłem dlaczego. Teraz już wiem. Wlew wody mam wysoko tuż pod taflą wody. Akwarium ma jakieś 80 cm wysokości co sprawia, że przy dnie nie ma cyrkulacji wody. I to jest powod nadmiernego powstawania glonów. Nie chce zaśmiecać akwarium nadmierną ilością filtrów wewnętrznych i wydaje mi się, że Pańskie rozwiązanie mogło by się sprawdzić.

Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #59 : Luty 08, 2009, 16:41:07 »

Mam pytanko czy istaniała by możliwośc podesłania mi na emila jakiś zdjęc z filtrem dennym??

w tym wątku jest full zdjęć z instalacji filtra
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do: