Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Pytanie o naskalniki wężogłowe
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o naskalniki wężogłowe  (Przeczytany 5538 razy)
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« : Marzec 09, 2004, 10:12:55 »

Wczoraj w diskusie kupiłem dwa nakalniki wężogłowe. Po wpuszczeniu do 40l akwarium były troche spłoszone ale potem sytuacja się poprawiła. Gdy dzisiaj karmiłem je płatkami  zauważyłem ze od czasu do czasu popdszczypują się wargami Smiley I ten większy naskalnik gania tego mniejszego..Czy to zachowanie jest normalne ?
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 09, 2004, 16:48:16 »

W tak małym akwa to raczej normalne, są to rybki terytorialne.
Może jak stworzysz im dużo grot i kryjówek będzie OK, ale ja nie ryzykowałbym naskalników w 40l.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #2 : Marzec 09, 2004, 17:29:19 »

w Kilku artykułach napisane było ze naskalniki ornatusy lub wężogłowe można trzymać w 40 l. dobraną pare lecz to nie jest para, ale może się dobiorą..
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #3 : Marzec 09, 2004, 17:56:44 »

porób parę grotek zakamarków i będzie OK tak jak napisał Admin :wink:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #4 : Marzec 09, 2004, 20:14:21 »

Uff juz myślałem że m imniejszy naskalnik zdechnie bo już n filtrze siedział, ale zmieszanai w akwa porobiłem Tongue skały poprzestawiałem i mają swe kryjówki naskalniki i ten mniejszy ma gdzie uciec Smiley))))))
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 03, 2004, 10:01:27 »

Troche newsów. w moim 40l mieszkają parka naskalników (dobrały się Tongue) i 2 Brevisy. Naskalniki rozmnażały mi się już kila razy, ale nei mgoe nci wychdoować bo nei wiem jak pokarm podawać bo one są w skałach i nie trzymają się w grupei tylko pojedyńczo. Rodzice jakos sienei opiekują nimi tzn. nie interesują sie nimi (może nei widzą zagrożenia ze strone brevisów?). Teraz o brevisach Smiley BReviski się jeszcze nei dobrały, ale ciekawie się zachowują Tongue Samiec przed swoją  muszlą ma wielki bunkier Smiley Ładnei sie wybarwił itd. Samiczka nei ma nic bardo zdo powiedzenia, ale coraz bardziej się oswajają (w stosunku do siebie). Może powiecie, że to za małe akwa na te rybki, ale wymiary akwa pozoliły mi na trzymanie tych ryb 80x20x25. Niedługo będe zmieniał akwa na 70l (bo takie mi się zmieści)Czy będe mół dorzucić do tej wspaniałej grupki parkę leleupek ?
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 04, 2004, 00:36:51 »

Wg mnie jest to ryzyko. Myślę, że naskalniaki będą więcej walczyły ze szczelinowcami o terytorium niż z muszlowcami, tak jest przynajmniej u mnie.
Trochę małe akwa na 3 rodziny...
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #7 : Grudzień 20, 2004, 16:30:04 »

Dochowąłem się już rybek 2,5m. Jest ich kilka sztuk. Niedawno przenosiłem ryby z 40l do 70l i narybek w tym małym akwarium zostawiłem. Jest ich kilka sztuk wielkosci 4-5mm. Musze przełozyć je do słoika 2 litrowego., który będzie pływał w akwa i będe robił dzienne podmiany wody. Czym takiej wielkości narybek karmić ? Nie mają one juz woreczka żółciowego
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: