Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Wielki brzuch glonojada!!!!!!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielki brzuch glonojada!!!!!!  (Przeczytany 17664 razy)
olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« : Luty 14, 2007, 23:33:01 »

Mój mały glonojad  złoty dzisiaj ma wielki wzdęty brzuch i ledwo zipie.W akwa od tygodnia jest leczenie ospy solą,ale on już taką akcję z solą przeżył w styczniu.Parametry wody w normie ,mierzyłam wczoraj/podmiana/.D
Rano wyglądał OK.
Czy mogę mu jakoś pomóc?
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2007, 12:53:54 »

A jaką masz obsadę Huh
Może to samica i niedługo będziesz mołla się spodziewać młodych Huh
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2007, 16:39:28 »

Coś o tych wielkich brzuchach Glonojadów było na forum i o pękających Glonojadach... Poszukaj na pewno znajdziesz odpowiedź.
Zapisane
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2007, 17:15:59 »

mój glonojad miał wielki brzuch i padł  >:(albo może sie przejadł Afro
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
skoti
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2007, 18:46:04 »

poprostu zla dieta moj gonek to przezyl raz ale jak niedawmo znowu popadl w te chorobe to niestety padl nie wiem dlaczego karmilem tym co trzeba warzywani itd ale szkoda Cry Cry
Zapisane
olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2007, 20:28:08 »

Niestety glonuś zdechł wczoraj wieczorem.Inne ryby OK,mam taką nadzieję.Miałam go tylko 1,5 miesiąca.W tym tygodniu dałam 3 razy larwy wodzienia,czy mógł się nim przejeść?Nigdy nie wykazywał zainteresowania żywym pokarmem.Bardzo mi go żal,był cudny.
Boję się teraz żywego pokarmu.Jeden otosek ma też ma większy brzuszek,ale tak bardziej na boki.
Zapisane
Katka
Nowy
*
Wiadomości: 49


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 19, 2007, 14:14:24 »

Zła dieta, brak pokarmów balastowych.
Masz drewno w akwarium?

Poczytaj tu -> Zasady żywienia zbrojników
Zapisane

angela
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 119


A to moje akwa:)


« Odpowiedz #7 : Luty 25, 2007, 02:06:38 »

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiesci, bo ja z ta choroba borykam sie od grudnia(wlasnie wznowilam swoj watek i to o nim mowila Malgoska)! Zaczelo sie od mojego zlotego glonojada! Schemat ten sam! Spuchl potwornie nie mogl plywac, po dwoch dniach zdechl! Malo tego, padlo mi tak kilka zlotych glonojadow dwa zbrojniki niebieskie, kilka gupikowktore tez byly spuchniete), jedna blackmolly i danio pregowane! Niestety nikt tu na forum nie potrafil mi konkretnie odpowiedziec, moze teraz sie czegos dowiem! Olenka: przeczytaj moj watek: POMOCY CO SIE DZIEJE Z MOIM GLONOJADEM!Jak znajde jakis skuteczny sposob, to napisze o tym na forum, ale niestety jeszcze nie znalazlam:(
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #8 : Luty 25, 2007, 23:25:22 »

Przeważnie przyczyną chorób Waszych glonków jest przekarmienie. Po prostu resztki pokarmu opadają na dno. Na dodatek daje się jakąś tabletkę dla ryb dennych i problem gotowy. Zbrojniki sobie doskonale radzą z poszukiwaniem pokarmu i naprawdę nie warto czasami codziennie ich dokarmiać. Ja wrzucam tabletkę raz na 2,3 dni. Za to moje pekolcje pięknie wzięły się za jaskinię z kokosa. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że można w kokosie wygryźć dziury. Także wiem, że z głodu nie zdechną. Poza tym zaleca się robić głodówki i dotyczy to wszystkich ryb (z wyjątkiem narybku, zwłaszcza ikrzaków). Raz w miesiącu zróbcie tak z 4 dni przerwy w karmieniu. Prawidłowo żywione ryby wytrzymają bez jedzenia nawet cały tydzień.
Zapisane
angela
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 119


A to moje akwa:)


« Odpowiedz #9 : Luty 25, 2007, 23:30:53 »

Dziekuje Ci za odpowiedz! Zabieram sie do stosowania rady natychmiast! Dam znac za kilka dni czy cos sie polepszylo! Cheesy Jeszcze raz dzieki Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: