Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Jak dobrze urządzić 60l w styju azjatyckim
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak dobrze urządzić 60l w styju azjatyckim  (Przeczytany 10674 razy)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #15 : Luty 10, 2007, 23:08:47 »

Z glonożerców azjatyckich to mogą być labeo. Wprawdzie osiągają podobne rozmiary do kosiarek, jednak nie są rybami stadnymi i można trzymać pojedyncze egzemplarze (zresztą są bardzo agresywne względem siebie). Chociaż twoje 60L to chyba jednak trochę mało na labeo. Amano byłyby idealne do twojego akwarium Smiley
Zapisane

Kaczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #16 : Luty 11, 2007, 01:01:31 »

jak bede miał gdzie to kupie ;] musze pojechac z jakeis 40 km do zielonej gory, tam moga cos miec ;p
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #17 : Luty 20, 2007, 23:34:18 »

Chyba najbardziej znane azjatyckie stworzenie glonożerne to krewetka Amano - do znudzenia  Roll Eyes

Moge potwierdzic. Kupilem dzisiaj 5 sztuk do mojego eksperymentalnego. Te krewecie trzeba zobaczyc w akcji - wszelkie zastanawianie sie nad "czyms glonozernym" bez brania pod uwage amano teraz mnie poprostu smieszy i rozumiem w 101% "znudzenie" Emi... Wink
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 29, 2007, 10:18:12 »

Sory za pisanie w starym temacie, ale chciałem się spytać jakie podłoże do azjatyckiego akwa Huh
A i czy w 50l można trzymać prętniki karłowaty z danio pręgowanymi.I jeszcze do tego akwa 50l chciałbym dożucić coś na czyszczenie dna, ale z Azji i żeby ryba była mała do 50l !!
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 02, 2007, 19:08:03 »

co do podłoża to do koloru do wyboru (piasek, ciemny żwirek, jasny żwirek. muł, liście  - zalezy od biotopu.

co do prętników i danio - moim zdaniem to nie najlepsze rozwiązanie a zwłaszcza w 50L.

co do czyścicieli dna do tego litrażu - krewetki, ewentualnie jakieś ślimole (choć najpopularniejsze pochodzą z afryki a nie azji)
Zapisane

papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #20 : Październik 04, 2007, 13:10:50 »

Rozmowni jesteśice  Cheesy

co do podłoża to do koloru do wyboru (piasek, ciemny żwirek, jasny żwirek. muł, liście  - zalezy od biotopu.

co do prętników i danio - moim zdaniem to nie najlepsze rozwiązanie a zwłaszcza w 50L.

co do czyścicieli dna do tego litrażu - krewetki, ewentualnie jakieś ślimole (choć najpopularniejsze pochodzą z afryki a nie azji)

Biotyp azjatycki dokładniej nie wiem  Tongue

CZemu nie prętniki z danio Huh

co do tych krewtek i ślimaki to mi chodziło o jakąś rybe  Tongue
Zapisane

Rami99
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #21 : Styczeń 20, 2008, 11:44:41 »

Witam
Mam akwarium 60 litrów a w nim 4 brzanki  1 bojownika i jednego zwinnika czerwonogłowego. Moje pytanie jest takie: Czy krewetki bedą bezpieczne w takim akwa ?? Czy staną się urozmaiceniem diety moich brzanek ??
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: