Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Metoda przeliczania ilości ryb w akwarium.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda przeliczania ilości ryb w akwarium.  (Przeczytany 230930 razy)
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #120 : Luty 05, 2010, 20:02:58 »

Cytuj
Wszyscy piszą o przeliczaniu ryb na litry (cm ryby na litr).


Jacy wszyscy? a dokładniej kto? nie ma takich przeliczników , bo każdy gatunek ma inne zachowanie i dlatego wielkość akwarium nie zależy tylko od długości ryby.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #121 : Luty 05, 2010, 20:27:03 »

Jeśli musisz już coś przeliczać, to masę stworzeń na litry wody i bierz pod uwagę ich zachowania.
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #122 : Luty 09, 2010, 14:53:24 »

Akwarystyka to bardziej sztuka  Wink A jak to w każdej sztuce - bardziej kierujemy się intuicją niż ścisłymi zasadami.

Wniosek jest taki: że każdy przypadek jest idnywidualny i kierowaniem się zasadą ile litrów n centrymetr możemy narobić sobie kłopotów i nieporozumień, bardziej liczy się to jak tu już podpowiadali - jaki gatunek hodujesz, a także ma znaczenie nie tyle litraż co wymiary i kształt zbiornika, a w przypadku niektórych ryb, np. ryb teytorialnych - to jak ten zbiornik jest urządzony. A więc nie ma ścisłych zasad.
Zapisane
Libidiasz
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #123 : Luty 09, 2010, 20:19:23 »

Ponawiam pytanie w odrobinkę innej formie. Czy ktoś wie jakie obciążenie biologiczne (NO2) generują Ampularie?
Akwa ma ok. 35l. Pływają w nim 3 gupiki i 3 ampularie (1 duża i 2 małe). Czy mogę jeszcze coś tam dołożyć?
Zapisane

! uki włóŻ
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #124 : Marzec 13, 2010, 14:17:54 »

Kilka małych rybek typu neony można tam jeszcze wcisnąc np stadko 5 neonów.
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #125 : Marzec 21, 2010, 11:00:24 »

Kilka małych rybek typu neony można tam jeszcze wcisnąc np stadko 5 neonów.
To że rybki są małe nie znaczy że nadaja sie do małych akwariów!
Jak masz źle radzić to nie radź wcale! Neonki się nie nadają
Zapisane


jareczek3x3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #126 : Marzec 21, 2010, 11:28:32 »

ponoć na jedną rybę przypada 4-5 litrów wody, ale każda ryba jest inna i ma inne wymagania.
pzdr.
Zapisane
djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #127 : Marzec 21, 2010, 13:08:02 »

Kilka małych rybek typu neony można tam jeszcze wcisnąc np stadko 5 neonów.

może stadeńko 2szt. Grin Grin Grin
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #128 : Kwiecień 07, 2010, 10:26:12 »

na 1 stronie było napisane że 1000 neonów w 400l nie wyobrażam sobie nawet 400 Grin
ja mam taką metodę jak rybka ma np. 4 cm długości to 2l na centymetr.
Zapisane
sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #129 : Sierpień 12, 2010, 10:24:04 »

W większosci książek akwarystycznych to opisane krótko i na temat. Na większe rybki 8l wody na jedna, na mniejsze (male) rybki 2,5l wody. Czyli tak wychodzi że neonki są małe to w 200l akwarium można by było trzymać 80 neonków(samych bez innych rybek) No ale wiadomo niektore ryby są naprawde duże(welonki) więc to nie do wszystkich pasuje.I chyba 8l na taka welone to by było za malo.
Zapisane
Laston
Akwa 54l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #130 : Wrzesień 18, 2010, 06:24:18 »

Zgadzając sie z wasza teoria moge sobie kupić do mojego 50l akwarium 2 paletki a nawet 3 bo w sumie nie maja 50cm  Good !
Zapisane

Akwa 54l
2 molki (para)
2 kiryski pstre, 2 spiżowe i 1 panda
6 neonków innesa 2 czerwone i 2 czarne (zamierzam jeszcze dokupić, żeby sie rozmnażały ;p)
I w *** ślimaków!!!!!!!!!!! (zamierzam kupić "helene" żeby je wytępić.) Cheesy

Oświetlenie 15W nie umiem znaleźć 25W chyba nie ma na moja pokryw
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #131 : Wrzesień 18, 2010, 12:23:37 »

Zgadzając sie z wasza teoria moge sobie kupić do mojego 50l akwarium 2 paletki a nawet 3 bo w sumie nie maja 50cm  Good !

To nie jest tak jak myslisz paletki rosna tez w gore (wysokosc) i zalezy tez od charakteru ryb.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #132 : Wrzesień 18, 2010, 21:36:39 »

Witam

Hm... Ja powiem to co widzę u siebie. Mam 3 akwariuam i w każdym, wedłóg każdej z teorii mam przerybienie, np. W moim głównym akwarium mam 9 gurami (każde po okoóło 10cm długości) 7 gupików, 5 danio, 3 molinezje, 5 platek, 2 kosiarki, 3 zbrojniki, 3 krewetki, mase slimaków (właśnie je zwalczam) i 5 helenek - Dużo ?! Hm ... Rybki mają się dobrze, danio mi się wycierają max co 2 dni, gupiki się kocą na mase (źródło zywego pokarmu). Wszystko gra - wszystko zależy ile pracy recznej w to włozymy, bo w sumie chodzi o czystość - mam 3 filtry w tym akwa, w tym 2 bilogiczne i jeden fizyczny. Do tego bimbrownia, 0.7W/L światła , mase roślinek i jestem w stanie powiedzieć, że wszystko gra - rybki są w pełnych kolorach, są regularnie karmione, a na dowód powiem, że w akwarystycznych jak pokazałem fotki moich rybek to mi oferują całkiem niezłe ceny za nie (sprawdzałem z ciekawości).

Małe akwarium jest w bardzo podobnym stanie, wszystkie filtry i inne pierdoły mam wykonane ręcznie i jestem w stanie powiedzieć, że wszelkie teorie padają na łeb. Wszystko zależy od wkładu pracy, zaangazowania i podstawa - cierpliwości.

Sam byłem niecierpliwy i lałem, zmieniałem i cudawianki i później niewiedziałem na co zwalic wine. Teraz jak mi sie wszystko ustabilizowało już wiem, że cierpliwość ponad wszystko.

Odnośnie tych Neonków to wiadomo, że mozna zmienić litraż akwarium, ale nie mozna zmienić wielkości rybki, 1000 litrów - 400 rybek <> 100 litrów - 40 rybek - w 100 Litrach... 40 neonków musiałoby być 3 razy mniejszych - czysta matematyka.

Pozdrawiam
fr0t
Zapisane

Regor
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #133 : Wrzesień 18, 2010, 22:04:46 »

Troche bym polenizowal nad iloscia rybek w akwarium, a dane jakie podajecie np 1000 litrów - 400 rybek <> 100 litrów - 40 rybek - w 100 Litrach tyczą się wylacznie jednego gatunku hodowanych ryb. Neonki są stadne i kazdy lubi patrzeć jak pływa mu ławica. Ale do tego nalezy dodac ze inni chodują również molinezje, brzanki czy zbrojniki (te ostatnie są u mnie strasznie wyczulone na obecność innych ryb i potrzebują swobody). Zatem litrarz akwarium jest uzalezniony od obsady, przypuscmy ze ktos juz ma w akwarium 5 brzanek, 3 molinezje, 6 welonów, a ze to akwarium 100l to wrzuci tam 40 neonków?? chyba rozumiecie o co mi chodzi, trzeba policzyc ile miejsca potrzeba jednym rybkom wtedy wyjdzie ile potrzeba tym ktore chcemy wpuscic, jak naisał Frot, to czysta matematyka, choc doswiadczeni hodowcy poznają po zachwowaniu ryb jesli juz ilosc ryb jest poooonnnaaaddd norme
Zapisane
paula1
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #134 : Grudzień 30, 2010, 21:53:02 »

? to  znaczy ze jak mam 12 neonów, 1 bojownika ,3 brzanki denisona,2 guraminy,1 molinezje ,4 male zabki  na 100l to za duzo?? Sad cos mam oddac? Huh
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Drukuj  
 
Skocz do: