Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Artemia  (Przeczytany 4485 razy)
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« : Marzec 08, 2004, 09:29:05 »

Czy ktoś próbował rozmnażać armetię z jaj solowca?
Jak to się robi i jaka jest skuteczność?
Czy warto się w to bawić
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 08, 2004, 15:56:25 »

Chyba Artemię...
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #2 : Marzec 09, 2004, 07:32:54 »

pewnie, że artemię, sorry za przejęzyczenie,
a czy ktoś się tym zajmował
Zapisane
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #3 : Marzec 15, 2004, 09:19:05 »

Czy ktoś się zajmował "produkcją" artemii, jak to robiliście, czy mozna stosować sól jodowaną, bo niestety inej nie mmogę dostać
Zapisane
Sleeper
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2004, 11:44:20 »

Witam

Ja wylęgałem w kotniku (ok8l.)napełniony do 1/3 i zanurzunym w ogólnym akwa, bo potrzeba by było światło i woda ciepła, sól tylko bez jodu bo jak nasypalem zwykłej to mi sie nie wylęgły :? a no i jeszcze napowietrzacz z bardzo drobną kostką tak żeby zbytniego zamętu bąbelki nie robiły - do 24 h solowce się wylęgają
Zapisane
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2004, 12:22:00 »

Dzięki za odpowiedź, no to muszę poszukać soli niejodowanej.
Pozdrawiam
Zapisane
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #6 : Marzec 26, 2004, 08:04:08 »

Słuchajcie, nawet udało mi się urodzić artemię, tyle tylko, że po 2 dniach wszystko mi padło i musiałem wyrzucić, mimo że natleniałem dużo, temp 28 C i całodobowe światło.
Co radzicie, aby dłużej te robaczki przeżyły?
Pozdrawiam
Paweł
Zapisane
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #7 : Marzec 26, 2004, 09:23:57 »

Nie trzeba było wyrzucać tylko ściągnać rurką bez skorupek i do zamrażarki.Ja tak robię w foremkach po lekarstwach (w pastylkach).Rozmnażam solowce w butelce po mineralnej i po wylęgu oswietlam tylko dól butelki.Solowce się tam ,przy świetle zbierają a u góry pozostaja same skorupki.Latwo je wtedy ściągnąć przez super drobne sitko i zebrać do zamrozenia.Poza tym są pokarmy dla świeżo wylęgniętych solowców.Ostatnio taki kupiłem w zoologu w markecie przy Połczyńskiej Fort Wola.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: