Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Bocje- stoją pionowo przy powierzchni
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bocje- stoją pionowo przy powierzchni  (Przeczytany 4977 razy)
MARIAKA
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Styczeń 10, 2007, 11:34:07 »

Akwa 170l nie ustabilizowane -1 miesiąc.Obsada: danio pręgowane,rodostomusy,molinezje,mieczyki,platki 2 gurami,2 ramirezki,6 otosków,2 ancistrusy,3 bocje.Były 4 -2 wieksze,2 mniejsze ,chudziutkie.Jedna chuda zdechła w niedzielę.Ponieważ w niedziele zachorowały neony/prawdopodobnie puchlina wodna/,neony zostały odłowione,a do akwa dodałam sól,4 łyżki/ za radą pana ze sklepu akwa/.Od poniedziałku bocje stoją  pionowo w rogach przy powierzchni,rzadko opuszczają te miejsca.Nie mają żadnych oznak chorobowych.
Wczoraj zrobiłam podmianę 15 % wody i czekam.Czy mam coś zrobić,czy to może być normalne zachowanie.Są kryjówki: korzeń i trzy kokosy.Rośliny żywe.Drugie pytanie,czytam na forum że bocje są podatne na ospę.Jaksię przygotować do ewentualnego ataku tej choroby i jakie są pierwsze objawy?W jakie preparaty się zaopatrzyć?Nie mam tez drugiego akwa,ani kotnika.
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #1 : Styczeń 10, 2007, 13:41:58 »

podaj parametry wody wtedy ci pomożemy Wink
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
jachu
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #2 : Styczeń 10, 2007, 22:05:30 »

 Faktycznie bocje mają specyficzne zachowanie u mnie jedna np. odpoczywa na plecach , jeśli wychodzi do pokarmu to nie ma co się martwić .Musisz napisać też coś więcej o wodzie bo nawet nie wiadomo jaką ma temp. ani czy podczas podawania soli podniosleś temp.Na ospę polecam Contralck Tetry (jeśli to ospa Huh)
Zapisane

Jachu
MARIAKA
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #3 : Styczeń 11, 2007, 08:56:43 »

Podaję parametry zmierzone wczoraj /po raz pierwszy od uruchomienia akwa 1 mc/:
temp.25,NO2 0,1-0,2/trudno określić kolor przy sztucznym świetle/,GH 10,KH 6,ph 7.
Wczoraj 2 większe bocje zachowywały sie "normalnie" i jadły.Nie zaobserwowałam,czy chuda jadła.Wyglądają na zdrowe,nie maja nic na skórze,są dobrze wybarwione.Może było za mało tlenu,wczoraj wieczorem porządnie oczyściłam filtr,lepiej napowietrza.Zobaczę co będzie dzisiaj.Jakie niedrogie testy polecacie,wczoraj miałam pożyczone.Dzięki.
Zapisane
jachu
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #4 : Styczeń 11, 2007, 11:12:32 »

 PH sery resztę możesz kupić zooleku ,pamiętaj aby filtr chodził 24 na dobę napowietrzanie ważne jest szczególnie nocą kiedy to rośliny pobierają tlen .Tutaj znajdziesz wszystko o wymaganiach twoich ryb PH GH TEMP..... poczytaj i znajdź część wspólną dla nich wszystkich ,wszystko o parametrach chemicznych i biologicznych na forum woda   Afro
Zapisane

Jachu
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Styczeń 13, 2007, 00:55:36 »

najlepsze testy robi JBL. a jak się skończy to nie trzeba kupować nowego testu tylko same odczynniki.
Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2007, 08:55:38 »

Zooleku nie polecam, nie jest dokładny i zależy odczyt od percepcji odczytującego Wink Tetra, Sera i JBL polecam z czystym sumieniem. Nawet nie zastanawiaj sie nad testami typu 5 w 1. Szkoda pieniędzy bo i tak kupisz normalne testy.
Zapisane
jachu
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #7 : Styczeń 15, 2007, 18:12:23 »

 Co do PH zooleku to faktycznie jest kiepski ,ale reszta sprawuje się ok, co do 5w1 to faktycznie strata kasy  Afro
Zapisane

Jachu
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Styczeń 15, 2007, 18:59:20 »

ja stosowałem z Zooleku: pH, TwW, TwO i NO3.
Moje oceny:
pH- kiepski
TwW/TwO - tragedia
NO3 - ujdzie , choć im większa zawartość azotanów tym bardziej wynik przypomina zgadywanie
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: