Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: obsada akwarium  (Przeczytany 2198 razy)
bartol
Nowy
*
Wiadomości: 38


« : Styczeń 09, 2007, 16:37:59 »

witam, jestem początkujący (mam zamiar założyć akwarium) i jeżeli to możliwe to prosiłbym o kilka cennych rad i odpowiedzi na pytania:
1.czy w akwarium 240L moga być razem następujące ryby i ewentualnie w jakim układzie (1/2; 1/3 itd.) (czy ktoreś z nich są agresywne i definitywnie się nie nadają) ??
- Pseudotropheus saulosi; - Xystichromis nuchisquamulatus; - Haplochromis/Astatotilapia sp. thick skin; - Cynotilapia sp. "mbamba";
- Pseudotropheus msobo; - C. afra red top likoma; - Labidochromis vellicans; - Melanochromis maingan
2.czy przy takim akwarium (240L) wysterczy następujący sprzęt:
- filtr JBL Cristal Profi 250
- filtr Aqua-Szut Senior Bio N
- oprócz powyższych filtów jeżeli to konieczne mogę zainstalować gąbkowy aqua clear 20
3.czy do napowietrzenia wystarczą te filtry czy dodatkowo zakładać napowietrzacz + kurtyna

przepraszam za bardzo dużą ilość pytań ale naprawdę potrzebuję tych info ze względu na bardzo zróżnicowane opinie uzyskane od innych posiadczy akwariów
z góry dziękuję
Zapisane
BogdanW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 68


Moje GG 2549533


« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2007, 08:31:40 »

1 ---  mogą być takie rybki z tym że Afra jest bardzo agresywna lepiej zamiast niej daj L. Corleus albo Maylandia estherae OB morf
2 --- wystarczy
3 --- nie to spokojnie wystarczy ,tylko żeby powierzchnia wody się dobrze ruszała
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: