Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Bojnownik - czy mogę mieć ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojnownik - czy mogę mieć ?  (Przeczytany 9846 razy)
Hunter55
Nowy
*
Wiadomości: 17



« : Styczeń 08, 2007, 16:42:07 »

Hey,

Mam problem. Chciałbym zakupić bojownika ale boję się że będzie gonił mi inne rybki i nie będzie się dobrze czuć  Sad. Aktualnie postadam:

- 6x Neon Innesa

- 3x Danio Pręgowany ( 1 ma posztarpany lekko tłów Sad )

- 1x Kirysek Pstry

- 1x Kirysek Spiżowy

- 1x Glonojad Złoty.

Akwarium ma chyba 28 l. Niewiem dokładnie bo dostałem je na gwiazdke. Staram się utrzymać temperaturę 27*C. A tu foto całego akwarium:

http://img187.imageshack.us/img187/7826/aquazn7.png

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 17:55:16 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2007, 16:56:24 »

z tego co wiem, to bojownik gania tylko ryby wlasnego gatunku. tzn samice gania a z samcami walczy, czesto na smierc  Roll Eyes
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
żałobniczka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 384



« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2007, 17:00:25 »

Mam taką samą grzałke (ukryją ją lepiej) Grin Mogłabyć mieś ale tylko gdy zmienisz odsade na taką
:
1+2 bojownik
3-4 otoski
Zapisane

Moje akwa, odnowione foty Wink. Zapraszam do komentowania Smiley

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8645.0.html
Hunter55
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #3 : Styczeń 08, 2007, 17:02:08 »

Czyli rybki spox ? A cała reszta ? Więcej / mniej roślinek ? Jakieś kryjówki ? ( tylko jak zrobić Huh ) Podwyżyć/zniżyć temperature ? ehhh...  Wink

Cytuj
1+2 bojownik
3-4 otoski

Ojć. Dlaczego ? Stare rybki nie mogą być ?
Zapisane
żałobniczka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 384



« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2007, 17:22:08 »

No wiesz wkońcu to 28 L= no dobra ciut przesada ........  Grin no to walnij tam te 6 neonkow i te kiryski może być ? A danio wywal, albo zamien na neonki
Zapisane

Moje akwa, odnowione foty Wink. Zapraszam do komentowania Smiley

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8645.0.html
Hunter55
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #5 : Styczeń 08, 2007, 17:28:01 »

Brat się niezgoci. Koniecznie wywalać te danio ? Undecided
Zapisane
żałobniczka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 384



« Odpowiedz #6 : Styczeń 08, 2007, 17:34:52 »

wredny braciszek  Roll Eyes żart  Cool będzie im troche smutno wkońcu parami się ich nietrzyma  Tongue z 5szt. okłam brata że padły z niewyjaśnionych przyczyn i oddaj  po kryjomu  Grin
Zapisane

Moje akwa, odnowione foty Wink. Zapraszam do komentowania Smiley

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8645.0.html
skoti
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


« Odpowiedz #7 : Styczeń 08, 2007, 20:18:45 »

nie kupuj lepiej tego bojka lepiej nie kusic losu

jesli chodzi o ryby to jest ich troche za duzo no ale jak musza byc to niech zostana nic nie dokupuj ale jak sie pozbedziesz to bedzie dobrze9chodzi ty o te daniooo a glonojada i tak trzeba bedzie wydac bo urosnie za duzy)do akwa wstaw jakiegos kokosa i wiecej roslin by ryby sie lepiej czuly
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #8 : Styczeń 08, 2007, 21:07:58 »

Z bojkami to jest tak, że nigdy nic nie wiadomo. Zależy od egzemplarza. Jednak prawdę powiedziawszy nigdy nie miałem z nimi problemów jeśli idzie o towarzystwo niewielkich ryb.
Zapisane
artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #9 : Styczeń 08, 2007, 22:58:24 »

W całej swojej przygodzie z rybkami, mam już drugiego bojka w akwa towarzyskim i musze powiedzieć, że "to bardzo towarzyska rybka"  Cheesy
Jest spokojny i raczej nie gania żadnej innej rybki z wyjątkiem przedstawicieli własnego gatunku (samiczki też)...
Afro
Na początku (po wpuszczeniu do akwa) jest bardzo wystraszony ale później "się rozkręca"   Wink
Znajomy miał w 63l akwa 2 samce bojownika i żyły w zgodzie ponad rok,aż jeden z nich odszedł do krainy "wiecznych łowów" (mimo wcześniejszych obaw). Tak więc od każdej reguły są wyjątki....

PS.Ja jakoś nie miałem odwagi by wpuścic do akwa drugiego bojka (było by mi szkoda, gdyby sie za bardzo ganiały)...
Ale w akwa towarzyskim 1 bojownika musze mieć...  Grin
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 08, 2007, 23:41:33 »

Ale w akwa towarzyskim 1 bojownika musze mieć...  Grin

ja tez. ale samice bojka sa jeszcze bardziej pojechane - zmieniaja kolory - szok Shocked
mam dwie od 3 dni i chyba dokupie jeszcze
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Hunter55
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #11 : Styczeń 09, 2007, 17:48:52 »

Czyli nic (prawie) nie wskazuje że go mieć nie mogę. Kupuje go i więcej roślinek  Cheesy.
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #12 : Styczeń 09, 2007, 17:58:37 »

oddaj glonojada , to jest da niego za mały zbiornik a do bojka nie mam zastrzeżń Afro
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #13 : Styczeń 09, 2007, 20:10:58 »

oddaj glonojada , to jest da niego za mały zbiornik a do bojka nie mam zastrzeżń Afro

niekoniecznie (IMHO) glonojady rosna b. powoli, takze predzej chyba ci zdechnie niz wyrosnie. Moze to troche makabraczna wypowiedz ... no ale rybki maja to do siebie ze czasem zdychaja  Undecided
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Hunter55
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #14 : Styczeń 10, 2007, 16:12:58 »

Pojawił się kolejny problem. W mojim akwarium gdy patrzy się od przodu filtr (lewa) i grzałka (prawa) odbijają się od szyb. Czy każde akwarium tak ma ? Bo jak bojek będzie się odbijał to będzie widział 2 bojka. A jak nie będzie mógł go dotknąć to chyba zwariuje (on).
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: