Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ZACHOWANIE BOCJI  (Przeczytany 7879 razy)
MARIAKA
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Styczeń 03, 2007, 12:24:10 »

1/MAM 4 MŁODE BOCJE.JEDNA Z NICH  BARDZO CZĘSTO KŁADZIE SIE NA BOKU .WIEM ,ZE BOCJE TAK ROBIĄ,ALE U NIE TYLKO JEDNA.PRZYSPARZA MI TO WIELE STRESU,DZISIAJ NA PRZYKŁAD LEŻAŁA NA LIŚCIU DUŻEJ ROŚLINY I DOPIERU PO DŁUŻSZYM WPATRYWANIU SIĘ W AKWA DOSTRZEGŁAM JEJ OGONEK.

2/MOJE AKWARIUM MA DOPIERO MIESIĄC, WALCZĘ Z GLONAMI ,MYŚLE O ALGINIE LUB ALGOLU,
ALE CZY TO NIE ZASZKODZI RYBOM ZWŁASZCZA BOCJOM.GLONY  DŁUGIE, CIENKIE ZIELONE,CHYBA ZIELENICE I NA LIŚCIACH DROBNE,SZARAWE COŚ JAKBY OSAD LUB KURZ /KRASNOROSTY?/.CO ROBIĆ?

3/WCZORAJ RAMIREZY ZŁOŻYŁY IKRĘ W ZAGŁĘBIENIU PODŁOŻA I PILNUJĄ.CZY MAJĄ SZANSĘ NA POTOMSTWO?.AKWARIUM JEST WIELOGATUNKOWE.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 18:03:15 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2007, 12:41:44 »

1. A czy poza tym zachowuje się normalnie ? Przyjmuje pokarm ?
2. Ja bym nic takiego nie lał do wody. Związki takie nie są obojętne dla ryb. Raczej starałbym się zwalczyć je naturalnymi metodami. Piszesz, że akwarium ma dopiero miesiąc. Może to jest przyczyna. Może nie jest jeszcze do końca ustabilizowane. Dobrze byłoby gdybyś podała parametry wody. Jakie duże jest twoje akwa? Jaką masz jeszcze obsadę ?
3. Ramirezy ponoć bardzo trudno jest wyhodować, gdyż te z hodowli nie mają takiego silnego instynktu macierzyńskiego (tak przynajmniej gdzieś czytałem). Czasami potrzeba kilku prób, aż w końcu nauczą się pilnować i dbać o ikrę a później o potomstwo. Jeśli jednak twoje pilnują złożonej ikry, no to może coś z tego będzie. Życzę powodzenia  papa

P.S
Nie krzycz tak ... pisz małymi literami Smiley
Zapisane

MARIAKA
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2007, 13:15:27 »

dzieki seboos,
akwa 170l ph 7 p0 n0 ryby: 4bocje,9 danio pregowany ,9 neon czerwony, 9 zwiinnik czerwonousty,2 ramirezki,2 gurami,2 pretnik,3 platki,2 mieczyki ,6 otosków 1 molinezja/wdowa/ zbrojnik,ujawniły się 3 ślimaki.
czyszczę co tydzien,zmieniam ok 20 l wody/odstanej/,świetlówki 2x30w  standart -kupione z pokrywą.
karmię mrożonkami i suchym 2 x dziennie,może za długo oświetlam 14 - 15 godzin?
woda jest przejrzysta,szyby czyste- nie porośniete.
wiem,ze chemia to ostateczność
na początek chcę kupić wyłącznik czasowy,żeby oświetlać 10 godzin /wszyscy pracyjemy/,wyrzucę 2 najbardziej zaatakowane rośliny i posadzę nowe.resztę starannie oczyszczę i poczekam.rybom te glony nie przeszkadzają ,ale mnie wkurzają.kolega ma akwarium 2 tygodnie dłużej i mam mniej glonów.
pielęgnice pierwszą ikrę złożyły w pierwszym tygodniu pobytu ,ale nazajutrz zniknęła.ta jest druga.zobaczymy,

pozdrowienia

Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2007, 13:29:31 »

Zmniejsz czas oswietlania do 10-12 godzin. Zaatakowanych roślinek nie wyrzucaj. Spróbuj je też oczyścić. Może ręczna inwazja pomoże.

P.S. No może nie samymi małymi literami Wink
Zapisane

jachu
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 129



« Odpowiedz #4 : Styczeń 04, 2007, 21:41:51 »

 U mnie bocja kładzie się na grzbiecie po prostu takie są i jeśli wychodzi do pokarmu to nie ma co się martwić.Jeśli na akwa świeci słońce,  przekarmiane sa ryby  to będzie zawsze problem z glonami no i w akwa masz przerybione (na 1cm dorosłej rybki optymalnie od 2 do 2,5l wody ) Afro
Zapisane

Jachu
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #5 : Maj 03, 2007, 09:29:31 »

Moje bocje też się lubią kłaść na boku - na początku bałam się tego, ale uspokoiło mnie to, że normalnie sobie jedzą i pływają i nic im się nie dzieje. W dodatku przypuszczam że mam parkę tych bocji - razem wpływają do jednej muszli (potrafią tam przeleżeć cały dzień i wyjść tylko na jedzenie) i leżą na sobie - wygląda to niesamowicie. Poza tym czasem siadają naprzeciwko siebie na dnie i ruszają sobie nawzajem wąsikami przy pyszczku - coś jakby całusy.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
grisza
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #6 : Sierpień 09, 2007, 08:53:56 »

tez mam Bocje jedna z nich dziwnie sie zachowuje niewiem czy to normalne. mam durzu kamien w akwarium otoczak i bocja uderza o niego bokiem dosyć czesto czy to normalne u bocij Huh
Zapisane
ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #7 : Sierpień 09, 2007, 10:10:34 »

co do glonów, można zastosowac troche garbników
ze srodkow na glony, dawno temu przy 1 akwarium, jakies 3 lata temu uzywalam AlguMin Tetry, w miare naturalny
Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2007, 13:29:16 »

tez mam Bocje jedna z nich dziwnie sie zachowuje niewiem czy to normalne. mam durzu kamien w akwarium otoczak i bocja uderza o niego bokiem dosyć czesto czy to normalne u bocij Huh

Bocje to są w ogóle dziwadła! Ostatnio moje dwie zachowują się jak stare małżeństwo - najpierw jedna wygoniła drugą z muszli w której zawsze spały wspólnie i nie chciała jej tam w ogole wpuścić, przy czym ta druga nie mogła sobie najwyraźniej znależć miejsca i robiła wszystko żeby sforsować pierwszą. Po kilku dniach wreszcie się "pogodziły" i teraz leżą razem w muszli jakby nigdy nic.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #9 : Sierpień 23, 2007, 19:17:36 »

Masz je dwie, to za mało jak na bocje i stąd te ich dziwne zachowania. Pozdrawiam.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: