Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Male robaczki w piasku  (Przeczytany 3207 razy)
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« : Marzec 02, 2004, 08:55:34 »

Mam taki problem (no wlasnie, mam?). Kiedy wzruszy sie piasek nieco, to wyplywaja takie male robaczki (nicienie?) dlugosci mniej wiecej 5mm i grubosci mniej niz 0,5mm. Kolor lekko rozowy. Smiesznie sie ruszaja, unosza sie jakis czas w wodzie i potem opadaja. Rybki ich nie jedza. Czy moga byc szkodliwe? Jak sie ich pozbyc?
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2004, 16:17:37 »

Jeśli to jest nowe akwa (niedojrzałe) na 100% są to wypławki, napewno nie nicienie gdyż one max mają 1mm dł.Na forum już o tym było przeglądaj uważniej.Tu masz link do tego tematu:
http://akwarium.prx.pl/forum/viewtopic.php?t=355&highlight=nicienie
Zapisane


385 l - dyskowce
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 03, 2004, 08:29:14 »

Akurat tego posta czytalem, ale jakos nie do konca bylem pewien czy to co ja mam (u mnie po szybach nie laza) to te wyplawki. Poza tym, jakos nie ma tam zadnego rozwiazania problemu (poza discusem).

A akwarium mam dosc mlode, ok. 5-6 tygodni.
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Marzec 03, 2004, 15:41:33 »

Nie dodawaj żadnej chemii do akwa i nie przejmuj się.Fakt że nie wygląda to za ciekawie ale zniknie jak tylko akwa się ustabilizuje.U mnie całkowicie zniknęły po około 3 m-cach bez żadnych preparatów.
Zapisane


385 l - dyskowce
kamil
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #4 : Marzec 17, 2004, 22:21:53 »

szybko 3 miechy to troche denerwujace :? ja tez mial bym tyle czekac Smiley
Zapisane
matijasz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #5 : Marzec 18, 2004, 11:34:51 »

Akwarysta musi być cierpliwy Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam
MaTiJaSz
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Marzec 19, 2004, 01:42:35 »

to na 100% nie są wypławki. Wypławki nie przypominają pierścienic,a tak wynika z opisu. Wypławki przypominają.....hmmmm,no właśnie ,są tak charakterystyczne ,że nie przypominają niczego innego poza wypławkiem. A jeśli ktoś ma już bardzo bujną wyobraźnię to wypławka mógłby pomylić ze ślimakiem bez muszli (ale takowe w akwariach słodkowodnych nie występują).
A wracając do postu ,to nie mam pojęcia co to może być. Może rurecznki? Może ich jaja były w żwirze? No ,nie wiem,nie mam więcej pomysłów.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: