Jak ustawić świetlówki w akwarium

(1/2) > >>

bemka:
Mam problem otóż według mnie chyba mam źle rozmieszczone świetlówki w awkarium.Kabomby posadzone z tyłu akwarium rosną chyląc sie do przodu i nie rosną prosto.W Akwarium mam 3 świetlówki.Od tylniej ściany patrzać to siedzi standardowa świetlówka z pokrywy potem jest Aqua Glo i zaraz obok jej przyczepiona do niej standardowa.Wiec jak powinienem je rozmieścić żeby rośliny rosły prosto do góry?

kafarski:
jeśli ci kabomby ciągną do tej aqua glo to wstaw ją nad nią. może lepszym wyjściem będzie wymiana jednaj zwykłej na jakąś roślinną? co pół roku trzeba wymieniać świetlówki  tak więc możesz kupić kiedyś lepszą.

bemka:
No własnie te dwie standardowe mają 3 lata a aqua glo to 6 miesiecy, pomyśle nad wymianą chociaż jednej tej starej ale musze skołować fundusze:/A jaką byś proponował kupić?Rośliny to jeden anubias, bakopa, kabomba, trawka, moczarka kanadyjska i jeszcze jedna liściasta ale nie wiem jak sie nazywa, rośnie duża w każdym badź razie

kafarski:
oj to chyba już czas wymienić wszystkie?
mogę doradzić ci osrama serii 830- ładnie wybarwia ryby i rośliny dostają dużo czerwonego widma, do tego jakąś philipsa jasną, np.: 965, no i nową aqua glo jeśli nie masz problemu z glonami a rośliny ci rosły do niej ;)

bemka:
Wiesz z glonami to ciezko powiedzieć oprocz zielenic to nie mam żadnych, a zielenice troche kropkują mi starsze liście roślin i te miejsca która są mniej oświetlone:/Podmiadny robie regularnie PH nie podnosi sie wyżej niż 7 , wiec nie wiem co jest ich przyczyną, może nawóz, bo nowe liście roślin sa bardzo bujne i zielone lecz te już starsze i niżej rośliny to sa troche poskubane brzydkie i troche zakkropkowane przez zielenice,

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona