Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: I co ja mam teraz zrobić...  (Przeczytany 10406 razy)
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« : Luty 28, 2004, 20:19:28 »

W jednym ze zbiorników urodziły się małe mieczyki. Niby dobrze, alleluja itd., ale... nie mam karmy dla narybku! Czy małe mogą przeżyć 2 dni bez żarcia?
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 28, 2004, 20:31:48 »

żadko kiedy się zdarza że mieczyki czy molinezje przeżyją  tzn cały miot.Możesz im dać mocno rozkruszoną  dafnie albo jakie masz jedzenie.Zeskrob z szyby aqua glony i rodziab je jak masz oczywiście:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 28, 2004, 20:35:49 »

Cytat: Kapsel
żadko kiedy się zdarza że mieczyki czy molinezje przeżyją  tzn cały miot.Możesz im dać mocno rozkruszoną  dafnie albo jakie masz jedzenie.Zeskrob z szyby aqua glony i rodziab je jak masz oczywiście:)


Dzieki za rade.
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 28, 2004, 20:56:11 »

ale nie syp dużo tego suszonego pokarmu:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #4 : Luty 28, 2004, 21:54:46 »

Cytat: sir Michael
W jednym ze zbiorników urodziły się małe mieczyki. Niby dobrze, alleluja itd., ale... nie mam karmy dla narybku! Czy małe mogą przeżyć 2 dni bez żarcia?

Małe rybki nie jedzą od razu. Mają one przez pierwsze dni woreczki żółtkowe, z których czerpią pokarm. Tak więc spokojnie rybki 2 pierwsze dni bez pokarmu przeżyją :wink: Od razu po urodzeniu rybkom nie daje się pożywienia. Dopiero po kilku dniach można im zacząć sypać po troszkę bardzo drobnego pokarmu. Tak jak napisał Kapsel możesz rozkruszyć suchy pokarm. Możesz też dawać troszkę żółtka z ugotowanego jajka. Pozdrawiam i powodzenia w hodowli maluszków :wink:
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 28, 2004, 22:25:19 »

no tak zapomniałem że po urodzeniu odrazu nie jadają Tongue
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 28, 2004, 23:46:35 »

No, piękniczkowate zaczynają jeść dużo szybciej niż ikrowe. Pewnie zauważyliście, że zaraz po "urodzeniu", tzn. właściwie po wydostaniu się z ciała matki są zdolne do szybkiej ucieczki i samodzielności. Podczas gdy rybki ikrowe albo w tym czasie leżą w dołku nieporadnie skacząc albo uwieszają się szyb i roślin niczym kijanki Smiley
Myślę, że już następnego dnia można je karmić. Zresztą widać, że wtedy już nie mają woreczka.
No ideałem byłyby larwy solowca i glony, ale ew. proszek suszony też może być.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2004, 13:42:51 »

Kupiłem chęchotki (tzn. takie przezroczyste robactwo). Czy nożyki (małe mieczyki) będą to jadły/czy im nie zaszkodzi :?:
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2004, 18:26:42 »

jak na moje oko to są to zamałe ryby żeby jeść takie cos
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 01, 2004, 18:30:11 »

Masz racje:D
Zapisane
Slawku
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #10 : Marzec 01, 2004, 20:05:29 »

wrzuć na gazetę trochę suszonego i łyżeczką rozetrzyj na pył - da się na tym wychować małe (kiedyś mi się udało) potem chętnie jedzą nicienie (węgorki) - właśnie kupiłem porcję zarodową na kole.
Zapisane

Po przeprowadzce akwa w budowie
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #11 : Marzec 01, 2004, 20:24:49 »

Cytat: Slawku
wrzuć na gazetę trochę suszonego i łyżeczką rozetrzyj na pył - da się na tym wychować małe (kiedyś mi się udało) potem chętnie jedzą nicienie (węgorki) - właśnie kupiłem porcję zarodową na kole.


już próbowałem i właściwie to głównie to wcinają co innego zazwyczaj zostawiają Sad
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #12 : Marzec 02, 2004, 17:34:04 »

ja dziś odebralem porób ponad 40 małych black molly i daje im rozkruszoną dafnie ale można dac im tez ale w bardoz małej ilości mro żonego mięsa ale takie tylko dwa ruchy nożenm po mięsie tak co 2-3 dni im dawać
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #13 : Marzec 02, 2004, 23:52:00 »

Nie zapominajcie, że piękniczkowate muszą mieć dodatek pokarmu roślinnego. Można kupić taki pokarm dla narybku żyworodnego w proszku, lub zetrzeć płatki roślinne. Suche dafnie mają znacznie mniejsze walory odżywcze niż żywe! Już lepiej zastosować mrożonki - dla narybku polecam mrożone oczliki ("cyklop").
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #14 : Marzec 03, 2004, 14:39:05 »

hmm musze spróbować z tymi rureczkami:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: