Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Mnóstwo pytań dot. lotosa  (Przeczytany 19774 razy)
hunk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #15 : Styczeń 24, 2008, 00:04:37 »

  śliczna odmiana Smiley gdzie zamawiałes ?? Smiley
Zapisane

"Albo rybka, albo pipka. Jak powiedział Hamlet"
seba75
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 24, 2008, 20:45:53 »

cicho i glucho a lotos przyszedl i jak otworzylem przesylke  Wściekły
W worku wody to tak na 1/3 szklanki  Wściekły roslinka z 5 listkow 4 polamane zostal tylko jeden i ciekawe czy sie przyjmie  Cry
Zapisane
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #17 : Styczeń 25, 2008, 14:50:22 »

moim zdaniem nie powinienes tracic wiary powinien odbic :-)
Zapisane

seba75
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 25, 2008, 16:58:01 »

moim zdaniem nie powinienes tracic wiary powinien odbic :-)

wiary nie trace, tylko bidnie to wyglada z rosliny 15 cm jest 3 cm  Undecided
Zapisane
hunk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #19 : Styczeń 28, 2008, 21:45:59 »

seba gdzie zamówiles tego lotosa ??
Zapisane

"Albo rybka, albo pipka. Jak powiedział Hamlet"
seba75
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 28, 2008, 21:51:24 »

allegro 3 dni bez odpowiedzi i jak juz dzis mialem dac odpowiedni komentarz to sie panna poczula no i albo kasa albo lotos czerwony, bo rubry nie ma  Undecided ale czerwony tez dobrze tylko jak znowu przysle polamany to juz mnie cos trafi...
Zapisane
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #21 : Styczeń 29, 2008, 09:58:06 »

witam seba75 może podasz nick użytkownika z allegro lub link do aukcji aby nikt więcej się nie naciął na takiego sprzedawce, piszę to bo sam kupuję często na allegro i niechcę takich przygód z roślinkami! ! ! pozdro
Zapisane

seba75
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 29, 2008, 10:14:01 »

nie wiem na ile to jest glupota sprzedawcy czy wynik transportu  (co prawda ilosc wody to sprzedawca bo nie bylo widac kropli przecieku) do tego reklamacja wchodzi w gre wiec zobacze. Jesli komus zalezy moge podac na PW.
Zapisane
hunk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #23 : Luty 16, 2008, 12:26:24 »

kiedy moge wsadzic moje lotosy do gleby i odciąc od bulwy ?? i kiedy zacząc podawac co2 ??
Zapisane

"Albo rybka, albo pipka. Jak powiedział Hamlet"
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #24 : Luty 16, 2008, 12:58:33 »

Żle zacząłeś ....
bulwę wsadzamy w żwirek i czekamy, aż wykiełkuje (w żwirku), wg mnie jak lotos ma ok 10cm i kilka ładnych liści to można go oddzieliś, chodż ja żadko to robie i tak  mam ich za dużo Wink
wsadz je lepiej w żwirek (raczej nie piasek) i git
nawoż cały czas .....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
seba75
Gość
« Odpowiedz #25 : Luty 16, 2008, 14:58:15 »

no i wreszcie dostalem lotosa co prawda mial byc czerwony w ramach reklamacji ale dostalem zielonego i mile zaskoczenie lotos 30 cm 10 lisci i rosna nowe, wreszcie dobrze zapakowany  Smiley
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #26 : Czerwiec 18, 2008, 16:50:47 »

Witam!
Dzisiaj mija 2 miesiące od kiedy listonosz przyniósł mi paczkę z lotosem czerwonym, kupionym na Allegro. Paczka szła 4 dni i wody w worku też nie było za wiele. No cóż roślinka składała się z 5 liści o wys. ok 15 cm. Ale miała też odrost wielkości 1-2 cm. Po trzech tygodniach roślinka się ROZPUŚCIŁA !!! Nie mam pojęcia dlaczego. Pozostał tylko ten mały sponiewierany odrost, którego zostawiłem na zasadzie " a niech tam sobie zostanie i może urośnie". Nic się nie działo przez kilka tygodni. Dopiero, gdy niedawno dołożyłem świetlówkę, naokoło tego malucha dodałem 3 kulki gliniano-torfowe i zapuściłem CO2 stał się cud!!! Roślinka ruszyła no i inne roślinki również, ale zależało mi na lotosiku. Dziś lotosik ma ok. 5 cm i mikroskopijne 9 listków. No więc sam się do siebie uśmiechnąłem i pomyślałem "no to pokaż teraz kolego jaki potrafisz urosnąć". Uważam, że ma co się zrażać, a zwątpnienia brać jako chęć do dalszej hodowli.
Pozdrawiam
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #27 : Wrzesień 04, 2008, 08:26:19 »

Kupiłem Nymphea Zenkeri Green z hodowli Karel Rataj. O dziwo roslina nie miała opisywanej bulwy. Po zasadzeniu w akwarium, puściła odrost z którego wykształciły się małe liście, teraz roslina wyraźnie przyhamowała. Proszę o wyjaśnienie, czy powinienem coś w tym wypadku zrobić? Czy należy czekać? Bulwa się wytworzy sama, czy może to jest gatunek bez bulwy? Posiadam podłoże torfowe.
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 04, 2008, 23:49:13 »

Ja również zakupując lotosy w sklepie internetowym dostałam je bez bulwy, jednak to były duże okazy - ok 40cm. Inny, którego dostałam z bulwą, jest maleńki. Co dziwne, te lotosy, przynajmniej jak na razie, są u mnie jednymi z najbardziej wytrzymałych roślin (jednak mam je od niedawna)
Zapisane

375 litrów
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #29 : Wrzesień 11, 2009, 00:24:25 »

Ja troszkę odkopie stary temat i się zapytam jak jest z tym zimowaniem lotosa Huh

I teraz ciekawostka,kupiłem 3 lotosy czerwone na giełdzie w krakowie za 10 złotych,roślinki były ok 10 cm i miały u korzonków resztki bulwek,wsadziłem do piasku razem z tą bulwką i zasypałem ....efekty można zobaczyć na linku z podpisu,ten lotos na środku rośnie pięknie,te po bokach raczej wegetują bo nie wypuszczają nowych liści ,jeden wypuścił tylko jednego nadwodnego i tyle,trzeci lotos stoji w miejscu poza tym że liście mu rosną Smiley

Ale moje pytanie,czy jak już roślinki przyjęły się do nowych warunków to tą bulwke trzeba wykopać z piasku Huh Kiedy zrobią się jakieś odrosty abym mógł mieć więcej lotosów ?? Jakie zabiego pielęgnacyjne trzeba robić z lotosem aby dobrze i ładnie rósł ? Ile żyję lotos ? I dlaczego moje lotosy wypusczają tzw korzonki przybyszowe (te cienkie jak niteczki) ponad piasek Huh Piasku mam ok 3-4 cm,Nawożenie : Planta Gainer Classic oraz przy sadzeniu lotosówTetra PlantaStart pod korzenie (0.5 tabletki pod 1 roślinę)



Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 00:32:18 wysłane przez akwarysta88mp » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: