Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Czarna lista roślin.  (Przeczytany 75555 razy)
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #30 : Luty 12, 2008, 17:52:43 »

a co sadzicie o echinodorusie mix?
Podobno, każdy egzemplarz, może być inny, gdyż są to krzyżówki różnych echinodorusów ....


Czego to ludziska w tych sklepach nie opowiadają.... matuchno kochana....

Sprzedaję zielskio, takie na parapety, to Wam powiem co to za gatunek MIX.
Na plantacji zielska prowadzi się selektywne chodowle poszczególnych gatunków i odmian zielska. W momencie zbiorów przed sprzedażą każdy odrębny gatunek sortuje się na 3 klasy jakościowe. Dla przykładu storczyki bo aktualnie z powodu walentynek są na topie  Wink, sortuje się pod względem wielkości łodyg, ilości pęów i ilości kwiatów. Oczywiście najpiękniejsze kosztują najwięcej. Niesty z całego zbioru nie wszystko nadaje się do trzech piewszych klas, ale producent już zarobił, dalej mu się przy tym co zostało pracować nie chce, wywalić też szkoda, więc wszystkie odmiany i gatunki pakuje się na jeden wózek i sprzedaje jako np: (TRZYMAJĄC SIĘ STORCZYKÓW) Phalenopsis MIX i taki produkt na półce będzie miał najniższą cenę.
Durnemu sprzedawcy też nie chciało się podzielić taniochy, którą kupił na poszczególne odmiany, to wymyślił sobie odmianę MIX i pewnie łupi nieświadomych niczego ludzi na grubą kasę, ale mógłby drań chociaż mówić ludziom prawdę, chyba, że jest osłem do kwadratu i sam nie wie za co płaci  Grin
Zapisane

ogg
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #31 : Maj 21, 2008, 16:00:30 »

dobre są nurzańce
Zapisane
Meier
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #32 : Czerwiec 16, 2008, 17:44:28 »

Szkoda ze zadne foto sie juz nie wyswietla;/
Zapisane

Idziemy dalej zeby byc jak najblizej
wzielonekropki
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #33 : Lipiec 02, 2008, 17:28:54 »

Ophiopogon japonicus, to nie jest roślina wodna ... a ja chyba taką mam. w sumie na etykiecie było napisane: Ophiopogon ''KYOTO" (T) ... hmm w akwarium mam ją dopiero od 4 dni,mam nadzieje ze nie zgnije tylko sie utrzyma. szkoda bo nie była taka tania  ; //
Zapisane
Wampi129
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #34 : Lipiec 16, 2008, 11:44:12 »

Brazil sword (brazylijski miecz) --- > To posiadam w akwa . Prezentuję się dobrze, nie gnije.
Uważam, że powinna zostać usunięta, z listy tych roślinek .
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #35 : Lipiec 17, 2008, 12:16:44 »

Niektóre z tych roslin wytrzymują nawet kilka miesięcy pod wodą ale nie przystosowują się, nie rosną tylko wegetują i czejaką na lepsze czasy. Jeśli pisząc Brazil sword miałeś na myśli Spathiphyllum tasson to jest to roślina wybitnie terraryjna.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2008, 12:19:06 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Orion
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #36 : Listopad 22, 2008, 17:34:00 »

Ja miałem Ophiopogon japonicus. Siedziało dwa tygodnie i jedyne co można było zrobić to wyrzucić. Nie polecam.
Zapisane
sonitta18
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #37 : Grudzień 18, 2008, 11:19:05 »

Ja do tej czarnej listy dodaje moja Spatyphylum willisi - Skrzydłokwiat  Angry Jako niedoświadczoną oszukali mnie w sklepie  Angry
Zapisane
Retne
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 42



« Odpowiedz #38 : Styczeń 05, 2009, 23:24:32 »

Ja widziałem nawet bardzo trującą difembafie (nie wiem czy dobrze piszę) i skrzydłokwiata - rośliny doniczkowe...
Zapisane

akwa 112l
rybki: 3skalary, 5danio malabarskie, 4kiryski spiżowe, 2 zbrojniki niebieskie 1jakiś z tych co rosną duże, 1pimelodellus pictus.
rośliny: 17zwartka wysoka, 8lutea, 5vendti, amazonka, gąszcz valisinerii spiralis, bakopa, limnofilia bezszypułkow
rybka_zwana_wanda
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #39 : Luty 03, 2009, 21:48:44 »

dzięki za tę listę, prawie bym się naciął
Zapisane

~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #40 : Luty 12, 2009, 20:31:42 »

a ja kupiłam ''coś'' za 6zł nazywało się grzybień  Cheesy za dwa tygodnie po prostu zgniło, syfu narobiło i zostały z tego takie jasnobrązowe nitki Undecided Akurat jak to sie zdarzyło to nie było mnie w domu a mama miała karmić rybki... Jak wróciłam to byla taka masakra że musiałam całą wodę wymienić i akwarium wyszorować a nie wspomne już o smrodzie...
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #41 : Luty 12, 2009, 20:35:31 »

Grzybień to inna nazwa lotosa, rośliny bardzo popularnej w akwarystyce a przy tym łatwej w uprawie i dość wytrzymałej. Przyczyny "syfku" radziłabym więc szukać gdzie indziej i zapytać mamę ile i jak często karmiła Twoje rybki  Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
paweł_xxxD
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #42 : Kwiecień 09, 2009, 15:48:58 »

syngonium species to roslina do akwa?HuhHuhHuh??
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #43 : Maj 09, 2009, 01:55:19 »

mam tą roślinę, nawet w kilku odmianach i definitywnie stwierdzam że to 100% roslina parapetowa absolutnie do akwarium się nie nadaje Wink
Zapisane
tlingit
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 29


WWW
« Odpowiedz #44 : Sierpień 18, 2009, 11:25:19 »

Dracena Sanderiana z tego co wiem występuje w dwóch odmianach wodnej i doniczkowej . Jak je odróżnić ? nie mam pojęcia bo wyglądają identycznie. więc kupując ją w sklepie nigdy nie wiemy na którą odmiane sie natkniemy. Huh

Nie ma wodnej odmiany

Te dracenki co sprzedają w wodzie może przetrwają, jakby ktos się upierała cos takiego trzymać w akwarium. Moja teściowa trzyma takie w słoiku i rosną już ok. roku. Czytałam w książce o kwiatkach, że rosną dobrze w wodzie i w ziemi. Łatwo też się rozmnażają.
Zapisane

25l
5 neonków
1 kirysek
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: