Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Agresywne danio...  (Przeczytany 4542 razy)
Mała
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Luty 27, 2004, 12:55:30 »

Miałam 5 danio. Podobno danio powinny być trzymane w grupach i nie są agresywne (jeżeli się myle poprawcie mnie). A moje samiczka danio wykończyła wszystie po kolei. Tzn jedną samiczke i jednego samca. Skubała im ogony. W końcu zrobiły im się takie białe, a w końcu rybki zdechły. Rozdzieliłabym je ale wtedy nie było mnie długo w domu, bo były wakacje.
Teraz pani danio jest sama jak palec. Jak myślicie, czy będe mogła jej kiedyś dokupić towarzystwo, czy będzie je też prześladować.

To samo się tyczy mieczyka. Toleruje tylko jedną samiczkę. Inne goni i musiałam je po oddawać bo popadały w depresje.
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 27, 2004, 18:17:23 »

Możesz spróbować kupić jeszcze jakieś danio a jeśli są agresywne to sprubój z preparatem do zmniejszania agresywności u ryb.
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 27, 2004, 19:46:35 »

Hm... w pewnej baardzo mądrej książce czytałem, że samce "dań" trzymać w akwarium bez samic. Łączyć w razie potrzeby młodych. Nie wiem, co to ma z tematem wspólnego, ale... Cheesy
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 27, 2004, 20:37:16 »

Ja trzymam 5 par danio razem i jest OK nieyuwazylem jeszcze żadnych bitew miedzy nimi może to jest jakiś przypadek od czasu do czasu:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: