Na razie masz bardzo duże szanse na to, że jak będziesz miał tą molinezję to i tak będzie karłowata z uwagi na ilość dość sporych ryb w małym zbiorniku. Taka już ich natura - jak jest ich za dużo w 32 l to karleją i będą miały nie więcej jak 5-6 cm a jakbyś miał tylko 2 molinezje w 100 l to Ci urosną do 15 cm. Tylko po co rybki tak męczyć?
A w sklepie pan za ladą się zapyta jakie masz akwarium. Ty odpowiesz, że małe a pan za ladą powie: no oczywiście, że małe rosną (hehe) ! Niestety myśmy sie też nabrali na początku na zapewnienia sprzedawców. Oni czasem sami platki od mieczyka nie odróżniają a co tu mówić o tym czy złota molinezja jest hybrydą czy nie. Może lepiej na razie daj sobie spokój z tą molinezją aż dorobisz sie w przyszłości większego akwarium, hm? Ja też czasem chciałabym mieć wszystkie rybki ze sklepu (dlatego już mamy 3 akwaria w domu) ale to nie jest rozwiązanie. Ciesz się tymi które masz a molki złote zostaw sobie na przyszłość wszak akwarystyka jest dla cierpliwych

Pozdrawiam,
Emi