Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Samica bojownika agresywna?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Samica bojownika agresywna?  (Przeczytany 7145 razy)
Rafu24
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Sierpień 04, 2006, 18:54:53 »

Hej mam jedną samicę bojownika i kupiłem sobie drugą. Ale ta nowa zaczeła atakować moją dawną samicę. Myślałem że będzie tak przez chwile ale tak jest cały czas. Czy to wogule możliwe? Może jak kupie samca to się coś zmieni?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2006, 19:42:25 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Boo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50

Technologia Żywności AR Poznań


« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2006, 19:06:27 »

Bojowniki to niezbyt towarzyskie względem siebie rybki, są nawet dość terytorialne. Nawet samice. Dokup samca i może przestaną się wzajemnie postrzegać jako zagrożenie. Zaczną bać się go i sytuacja między nimi się uspokoi. On je ustawi  Grin.

Jeśli nie masz, postaraj się o jakieś kryjówki dla nich, np. roślinki, korzenie, kokosy, zamki, statki, wedle uznania. Inaczej mogą się zamęczyć.
Zapisane

Od nowa i z wykopem Cheesy

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #2 : Sierpień 04, 2006, 19:09:29 »

Jeśli nie masz, postaraj się o jakieś kryjówki dla nich, np. ..... zamki, statki, .

Aby nie takie badziewia  Shocked .
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2006, 19:17:34 »

Cytuj
Jeśli nie masz, postaraj się o jakieś kryjówki dla nich, np. ..... zamki, statki, .

Aby nie takie badziewia.
Raczej kwestia gustu, nie ?

To samo co pisal Boo. Bojowniki (samice również) maja to do siebie ze nie zawsze akceptuja sie nawzajem.
Spróbuj dołozyc samca.
Zapisane

męczykoń
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #4 : Sierpień 16, 2006, 18:03:07 »

heh, to ja dzisiaj poszedlem do zoologa po bojownika, okazalo sie ze to samiec, ale ja bedac przekonany ze w domu mam juz samice to postanowilem rybke przygarnac, mam 80 litrow, troche kryjowek, ale po tym co do tej pory zobaczylem to widze ze bede musial znacznie zwiekszyc ilosc kryjowek, tak porownujac obie te rybki nie widze w zasadzie miedzy nimi roznicy, ale sprzedawca powiedzial ze ten pierwszy bojek to samica wiec bylem spokojny, teraz juz sam nie wiem czy nie "padlem ofiara" ataku dwoch samcow, ale to na dniach sie okaze jak sie beda wzgledem siebie odnosily, poczatkowo po dolaczeniu samca rzekoma samica w ogole nie reagowala ani samiec tez sie nie narzucal (jak to na poaczatku) pozniej jednak samca zaczely skubac gupiki ale szybko im sie to znudzilo, mam jeszcze 2 skalary, pare mieczykow, glona, byly 2 zlote rybki i zadnej z tych ryb nic samiec nie mowil, dopiero po ok 30 min niby samica zaczela krazyc i stroszyc sie na samca (nie wiem czy nie powinno byc odwrotnie Smiley, nieco pozniej kiedy sie tak na siebie wspolnie stroszyly zaczelo dochodzic do regularnych atakow, zaczela sie tzw. wojna podjazdowa glownie ze strony samicy na samca, w pewnym momencie tak go zlapala ze musialem odlaczyc ja drugim koncem podbieraka, w rezultacie pol ogona zniklo (pozarly go gupiki Smiley, nastepnie bojek niebieski czyli samiec nie chcac byc zbytnio pokrzywdzonym sam rzucil sie do ataku i bojkowi czerwonemu rowniez pol ogona urwal (tez zjadly go gupiki Smiley
 nie mialem wyboru i przelozylem domniemana samice do mniejszego akwa, a samca zostawilem zeby sie przyzwyczajal, wpuszcze z powrotem kiedy zakupie wiecej roslin i kryjowek, no wiec tak sie bawia bojki u mnie i raczej przestrzegam przed kupowaniem jesli ktos nie ma pewnosci co do plci bojkow, no chyba ze jest duzo kryjowek, ale jak beda wzgledem siebie nawet kiedy bedzie duzo kryjowek tego jeszcze nie wiem

i jeszcze pytanko: czy jest jakas charakterystyczna (bardzo) cecha dzieki ktorej rozroznie samca od samicy?
Zapisane
michael_game
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #5 : Sierpień 16, 2006, 21:57:36 »

siemka. popieram wczesniejsze wypowiedzi kup samca i wtedy samice sie zaprzyjaznio bo bedo sie go baly tylko czasem nie dokupuj 2 samców bo wtedy bedziesz mial masakre Cheesy  papa pozdro mike
Zapisane
męczykoń
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #6 : Sierpień 16, 2006, 22:37:41 »

masakra masakrą, ale powiedz czy widziales kiedys walke dwoch bojkow samcow?
ja swoje na chwile odstawilem od siebie poki nie zrobie duzo wiecej kryjowek, ale widok 2 bojkow trzymajacych sie jeden drugiego za ogon i tak fajnie kolka robily w wodzie, taki wir, moze walca tanczyly? to co by bylo gdyby wpuscic 4 samce...heh mozna zaklady bukmacherskie otworzyc i obstawiac  Wink oczywiscie tak naprawde nigdy za czyms takim nie bylem, nie jestem i nie bede
Zapisane
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 16, 2006, 23:04:11 »

Dwa samce w jednym akwarium sa dla siebie wrogami i nigdy nie beda sie tolerowac . a co do rozroznienia plci to samiec ma o wiele dluzsze pletwy niz samica.

tu mozesz sobie troszku poczytac o bojownikach : http://www.imm.org.pl/bird/bojownik.htm
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2006, 23:10:31 wysłane przez Darex9 » Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Sierpień 17, 2006, 00:46:01 »

zdażają się samce z krótkimi płetwami sprzedawane jako samice (samic z długimi płetwami nie ma). w takim przypadku nalezy obejżec okolice odbytu ryby. U samic zawsze widoczne jest białe pokładełko (najczęsciej widoczne w postaci białej kropeczki), samce tego nie mają
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: