Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Osad na wapieniach  (Przeczytany 4164 razy)
Nifrenithil
Małe Malawi
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12



« : Lipiec 23, 2006, 08:59:35 »

Przygotowuję akwarium do wpuszczenia rybek z Malawi. Mam w nim wapienie z Jury. Były wyszorowane i zalane solonym wrzątkiem. Do wody wrzuciałm Bactozym i zastanawiam się, czy to nie są kolonie bakterii. Bardzo łatwo da się ten osad oddzielić od kamienia. Albo może jakieś glony... Zauważyłam dwa miejsca gdzie pojawiły się dwie jaskarawozielone plamki. Tylko osad na kamieniu jest kremowy. Ciekawa jestem co to może być?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2006, 15:03:30 wysłane przez Sebastian » Zapisane

Małe Malawi 

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #1 : Lipiec 23, 2006, 09:16:07 »

Cześć
myśle że ten kamień jest stary (długo leżał na powierzchni nie okryty ziemią) a teraz się rozsypuje znaczy się zlasował. Wyjnij kamień spróbój wbić palcami gwoździa i napisz czy tylko zadrapał powierzchnie czy rysa jest głęboka i napisz. Czy nie jesteś przypadkiem gdzieś z jury np. z Częstochowy?
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
Nifrenithil
Małe Malawi
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #2 : Lipiec 23, 2006, 09:25:59 »

Kamień jest z jury, niedleko Olkusza. Spróbowałam wbić czubek nożyc (gwoździa nie mam) bardzo mocno ale ani troche kamień się nie odkształcił
Zapisane

Małe Malawi 

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #3 : Lipiec 23, 2006, 09:28:52 »

Możesz zrobić zdjęcie i jakoś wkleić?
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
Nifrenithil
Małe Malawi
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #4 : Lipiec 23, 2006, 09:34:39 »

Tu są fotki:
http://nifrenithil.webpark.pl/kam1.jpg
http://nifrenithil.webpark.pl/kam2.jpg
Te białe plamy to jest naturalny kolor kamienia, a reszta to ten zagadkowy osad.
Zapisane

Małe Malawi 

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #5 : Lipiec 23, 2006, 09:38:17 »

To jest chyba naturalny kolor znaczy kamień się zabarwił od ziemi. Jeśli zeskrobiesz troche a nie pojawi się po jakimś czasie znowu to oznacza że to niegroźny nalot
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
Nifrenithil
Małe Malawi
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #6 : Lipiec 23, 2006, 09:41:25 »

Bardzo dziękuję za pomoc. Trochę się bałam, że to od niewłaściwych parametrów wody. Smiley
Zapisane

Małe Malawi 

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #7 : Lipiec 23, 2006, 09:53:42 »

o właśnie parametry...
Jeden minus wapieni- wapienie to sól czyli połączenie kwasu i zasady. Są one mocno zasadową solą więdz PH może też stać się bardziej zasadowe bo jak wiadomo każda skała się rozpuszcza w wodzie. Miałem kiedyś wapienia i po dłuższym czasie stał się chropowaty. Naturalnie jak będziesz regularnie podmieniać wode to to nie będzie nic przeszkadzało.
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #8 : Lipiec 23, 2006, 12:41:34 »

W malawi to odczyn zasadowy wskazany.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2006, 15:04:38 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Artx
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #9 : Lipiec 26, 2006, 11:42:07 »

koło mnie robia droge i jako mpodstawe dawali własnie takie kamienie jakby wapienne i navbierałem sobie ich trszoke ale gdy włozyłem je do wody pojawił se dziwny osad płukałem je i trzymałem tydzien w woedzie potem przegotowałem je i teraz jest git Smiley aha czym moge sprawdzic własciwosci wody?
Zapisane
Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #10 : Lipiec 26, 2006, 11:44:42 »

heh juz się o to pytałeś w jednym wątku  Wink  nie ma potrzeby tyle razy pytac
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: