Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12
  Drukuj  
Autor Wątek: Sebastian 385 l dyskowce  (Przeczytany 131121 razy)
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #30 : Styczeń 02, 2007, 11:54:14 »

Bardzo ładne akwarium gratuluje Smiley tylko pozazdrościć,rybki też piękne Roll Eyes
Zapisane

[45] [15] [4]
ŁUKASZ-OLZA
GG 1872108
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #31 : Styczeń 02, 2007, 12:29:10 »

  Smiley!!!!!!!!!KOSMOS!!!!! Smiley

POZAZDROSCIC TAKIEGO CUDA AZ MI WSTYD MOJA 80TKE POKAZYWAC Embarrassed

ILE TAKI WYCIMEK NATURY  PRODU ZUZYWA W SKALI DOBY
Zapisane

240L ROSLINNE
Barol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #32 : Styczeń 02, 2007, 14:00:45 »

Piekne akwarium !!!

Mam jedno pytanie co do filtracji:

Cytuj
Eheim Professionel II 2028  - biologiczny (wkłady zabezpieczone przed nadmiernym zanieczyszczeniem przez  założenie prefiltra Eheim na rurę zasysającą), Aquael UniMax 500 + UV Sterilizer AS-9W - mechaniczny

Sterilizator UV powinien byc zamontowany na rure zasysajaca?
Jak czesto i na jak dlugo powinien byc wlaczony sterilizator UV?

Pozdrawiam
Barol
Zapisane

240L, filtr Tetra Tec EX 700, oświetlenie 2x39W
obsada:
6 Paletek
10 Neonow Inesa
6 Kiryski Pstre
10 Krewetek (rozne gatunki)
pH  6,7
gH  8`n
kH  5`n


Krewetkarium:
54L z krewetkami Fire Red
8 doroslych
ponad 100 mlodych Smiley
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #33 : Styczeń 02, 2007, 17:33:06 »

Cytat: Barol
Sterilizator UV powinien byc zamontowany na rure zasysajaca ?


http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8509.0.html

Cytat: Barol
Jak czesto i na jak dlugo powinien byc wlaczony sterilizator UV?


http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,3830.0.html
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,4283.0html
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7517.0.html
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,1560.0.html
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,4007.0.html  itd.

Zapisane


385 l - dyskowce
Barol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #34 : Styczeń 02, 2007, 21:07:34 »

Dzieki za te linki. Znalazlem wszystko co potrzebowalem Smiley

Pozdrawiam
Barol
Zapisane

240L, filtr Tetra Tec EX 700, oświetlenie 2x39W
obsada:
6 Paletek
10 Neonow Inesa
6 Kiryski Pstre
10 Krewetek (rozne gatunki)
pH  6,7
gH  8`n
kH  5`n


Krewetkarium:
54L z krewetkami Fire Red
8 doroslych
ponad 100 mlodych Smiley
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #35 : Styczeń 03, 2007, 19:47:09 »

Ale akwa....Dzieło sztuki Smiley Paletki śliczne, krewetki też. Gratuluję superowego akwarium  Grin
Zapisane

x))
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #36 : Styczeń 05, 2007, 20:35:18 »

Hi Sebastian, gratuluje oczywiscie wspanialego akwa!!!
No i mial bym pytania, bo tez powoli myle tak o czyms 375-450 L Ameryka pld. Tyle ze ja mam odjazd na zbrojnikowate no i myslalem czy (po zebraniu doswiadczen) dac do takiego zbiornika na gore wylacznie paletki. Bo przy samych zbrojnikach w akwa by sie nic nie ruszalo...

Ale paletki podobno nie znosza innych ryb - tzn odrazu choruja itd... Jak by to bylo ze zbrojnikowatymi? Myslisz ze by sie wszystko tolerowalo? I ile paletek mozna wsadzic do takiego akwa (375-450) i przy okazji: jak znalezc w handlu najladniejsze paletki?

Dzieki z gory za info!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2007, 14:44:11 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
atria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #37 : Styczeń 13, 2007, 12:02:23 »

Ok..nie będę oryginalna.. Super  Wink  Pozazdrościć.. To moje marzenie zapewne nie do zrealizowania.

Małe pytanko - roślina centralnie usytuowana,pokrojem zbliżona do lotosu czerwonego to.. (?)  Roll Eyes
Z góry dziękuję za informację.
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #38 : Styczeń 13, 2007, 14:43:21 »

Takie ogolne pytanie co do tych filtrow:
Jak bys mial porownywac Eheim'a z Aquael'em pod wzgledem cichosci, jakosci wykonania, wygody, wydajnosci itd, to co bys powiedzial

Tzn chodzi ogolnie o twoje doswiadczenie z tymi firmami, a nie koniecznie o te konkretne filtry

Dzieki
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #39 : Styczeń 13, 2007, 18:31:12 »

Małe pytanko - roślina centralnie usytuowana,pokrojem zbliżona do lotosu czerwonego to.. (?)  Roll Eyes

Czy masz na myśli tą przy korzeniu w prawej części akwarium ?

Takie ogolne pytanie co do tych filtrow:
Jak bys mial porownywac Eheim'a z Aquael'em pod wzgledem cichosci, jakosci wykonania, wygody, wydajnosci itd, to co bys powiedzial

Tzn chodzi ogolnie o twoje doswiadczenie z tymi firmami, a nie koniecznie o te konkretne filtry

Mogę jedynie porównać filtry które posiadam, ale opnie są mniej więcej zbliżone (odnośnie modeli z tej samej serii np Unimax 500, Unimax 700 i Eheim Prof. II 2026, Eheim Prof. II 2028 itd).
Eheim to Eheim  Wink naprawdę nie ma do czego przyczepić się, jakość tworzywa i wykonanie bardzo dobre, zarówno koszyki jak i pozostałe elementy, nawet taki szczegół jak węże w porównaniu do innych firm wypadają dużo lepiej (gruba ścianka, ciężko przełamać wąż, mimo dużej elastyczności). Filtr od 3 lat pracuje bezawaryjnie, przy założonym prefitrze czyszczenie 2 razy w roku, jest praktycznie niesłyszalny, trzeba dobrze przyłożyć ucho żeby sprawdzić czy pracuje (słychać jedynie delikatny szum wody). Obsługa ogranicza się do czyszczenia wirnika i konserwacji uszczelki (2 razy w roku), węże przez 3 letni okres były czyszczone tylko raz. Po czyszczeniu bardzo szybko odpowietrza się, przycisk do zasysania wody jak i wskaźnik poziomu zabrudzenia filtra to w sumie mało przydatne bajery (przycisku używałem dwa razy, w sumie korzysta się z niego przy pierwszym uruchomieniu, gdy w wężu zaciągającym wodę jest powietrze). Filtr napewno godny polecenia.
Unimax 500 również nie jest zły, w swoim przedziale cenowym to jeden z lepszych filtrów (o ile nie najlepszy), duża powierzchnia filtracyjna, dwa punkty poboru wody i dwa powrotu (deszczownica i dysza), możliwość zamontowania filtra uv (miały tez pojawić sie grzałki do tej serii), głowica i kubeł wykonany dobrego tworzywa, zatrzaski również, gorzej wypadają koszyki, mogły by być bardziej sztywne, tak samo węże. Praca głośniejsza od Eheim`a, na ucho trudno określić różnice, ale otwierając drzwiczki za którymi stoi Eheim (pierwsze od prawej) słychać Unimax`a (drugie od lewej), no ale Unimax ma dwa wirniki  Wink. Odpowietrza się również dłużej, można to przyśpieszyć przechylając filtr. Unimax`a mam od roku, dlatego trudno coś więcej powiedzieć o jego awaryjności, narazie nie mam zastrzeżeń.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2007, 14:12:02 wysłane przez Sebastian » Zapisane


385 l - dyskowce
robo23
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #40 : Styczeń 13, 2007, 21:09:46 »

Piękne cieszy oczy:)
Zapisane
Amolek_21
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #41 : Styczeń 29, 2007, 13:47:39 »

SUPER AKWARJUM Smiley
Zapisane
Amolek_21
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #42 : Styczeń 29, 2007, 13:48:44 »

Mam takie pytanko. Czym naj lepiej karmic paletki???
Zapisane
Tiger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #43 : Styczeń 29, 2007, 15:38:55 »

Zajefajne akwa Smiley nic dodać nic ująć. Bardzo podobała mi sie instalacja elektryczna Smiley
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #44 : Styczeń 29, 2007, 17:38:45 »

Mam takie pytanko. Czym naj lepiej karmic paletki???

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć czym najlepiej, każdy ma swoje indywidualne podejście. Ja karmie na przemian pokarmem suchym i sercami wołowymi, czasami zaserwuje im jakiś liofilizowany. Z suchych podaje Tropical D-50 Plus, Tropical Astacolor, Tropical D-Allio Plus, serca to już przepis własny i za każdym razem skład jest inny, ważne aby zachować pewne proporcje: serce około 50-60% zawartości pokarmu, krewetka (cała z pancerzem) 10-30%, reszta to dodatki. Przykładowy przepis:

  60 dkg - serce wołowe oczyszczone (80dkg)
  20 dkg - krewetka niedobrana
  20 dkg - groszk z marchewka (mrożonka)
  10 dkg - szpinak
100 ml - pokarm D 50 plus
  60 ml - spirulina
    2 saszetki vibovit waniliowy
    4 średnie ząbki czosnku
    1 łyżeczka papryki słodkiej

   Najpierw zmielić krewetki a potem mięso na przemian z warzywami. Przed drugim mieleniem dodać pokarmy, vibovit, paprykę i starkowany czosnek. Wszystko wymieszać i zmielić drugi raz.
Zapisane


385 l - dyskowce
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12
  Drukuj  
 
Skocz do: