Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Oświetlenie nocne LED - fotorelacja
Strony: 1 ... 5 6 [7]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie nocne LED - fotorelacja  (Przeczytany 116169 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #90 : Marzec 30, 2013, 11:44:05 »

Mirmił nie doczytałeś tego:
Co powiecie na takie lampy do akwarium 2 sztuki do 112l?

http://allegro.pl/naswietlacz-reflektor-led-10w-nowosc-promocja-i3081322530.html
Jak myślicie warto brać dwie takie same czy głupio bedzie wyglądać jedna ciepła druga zimna?


Pozdro

Kurde nie tu.


Ale w sumie masz stuprocentową rację tworzenie światła nocnego nie ma nic wspólnego z odzwierciedlaniem tzw. efektu świecącego księżyca nocą tylko ma na zasadzie sprzedanie wyrobu dla czystego bajeru co przypomina mi kolorowe świetlówki przyczepiane pod stuningowane samochody które wyglądają najczęściej jak akwaria ze sztucznymi roślinkami lub rafą koralową

Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #91 : Marzec 30, 2013, 17:49:51 »

Mirmił nie doczytałeś tego:

Kurde nie tu.




no tak istotny szczegół, ale na pytanie odpowiedziałem zgodnie z przekonaniem i wiedzą może szakallo przeczyta

Baniakmaniak: sporo ludzi łapie się na głupoty typu: oświetlenie nocne, fazy księżyca, dni pochmurne i inne pierdygały, nawet ja dałem się namówić i w swoim amazonie2 dałem coś takiego jak pioruny nocą - całe szczęście można tego nie włączać, a jeśli już to zawsze można wyłączyć, w sumie nie ja to wymyśliłem, ale uległem namowom krajowego "LOBBY".

Jednak największa bzdura jaką kiedykolwiek widziałem jest uziemienie wody w akwarium - pręt stalowy nierdzewny

zobaczcie ilu debili jest w narodzie: http://nano-reef.pl/topic/40960-uziemienie-wody/

przecież wystarczy pęknięcie kabla w okolicy fazy w filtrze lub grzałce lub innym urządzeniu i mamy elektrolizę wody w akwarium - może pozabijać lub ugotować ryby - I PORAZIĆ OSOBĘ KTÓRA WŁOŻY RĘKĘ DO AKWARIUM Z TAKIM WYNALAZKIEM!!!!!!!!

Proszę NIGDY NIE ROBIĆ uziemienia wody w akwarium, gdyż taki wynalazek zagraża waszemu zdrowiu i życiu


pewnie spytacie skąd jest mi bliski temat przebić do wody.... odpowiem tak są one częstsze niż się komukolwiek wydaje, a przekonało się wiele osób które mają moje sterowniki do pomiaru PH z elektrodami ERH-QA1, które po pierwsze przy przebiciu potrafią się uszkadzać (zesrebrzenie), a po drugie przy przebiciu PH mierzone nie jest prawdziwe gdyż następuje rozpływ dodatnich jonów wodorowych których ilość określa nam PH. Wiele osób pytało co robić - otóż każdy ze znanych mi producentów sprzętu akwariowego zanurzanego w wodzie jeśli zgłosi mu się reklamację z usterką przebicia do wody masy lub fazy - wymienia sprzęt na nowy, jeśli jest on na gwarancji oczywiście, stare sprzęty niestety nadają się na śmietnik.  


Wracając do tematu wątku:
Różnorodność produktów LED na rynku jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym aby nie robić czegoś takiego jak oświetlenie nocne, gdyż większość z diod LED się nie nadaję do oświetlania wody w akwarium. 
Ja odkąd zmieniłem parę razy diody LED te do świtu i zmierzchu oraz jako oświetlenie wieczorowo-nocne, stwierdzam że przez niektóre z diod LED maiłem sporo więcej gonisk które pojawiły się z dnia na dzień, szczególnie dały mi popalić diody RGB, nigdy bym nie użył więcej do akwarium czegoś takiego, a już szczególnie jako oświetlenie nocne (którego tak na marginesie nigdy nie miałem)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 18:13:29 wysłane przez Mirmil » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #92 : Marzec 31, 2013, 11:32:12 »

Właśnie zauważyłem to u siebie że uziemienie może właśnie więcej zaszkodzić niż pomóc. Już parę razy w swoim stażu akwarystycznym popękało mi grzałek właśnie w akwarium a to pewnie podczas sprzątania (odmulania) albo jakiś innych. Jak spada mi temperatura w akwarium zawsze najpierw wyciągam wtyczke właśnie od grzałki a dopiero później patrzę czy nie jest uszkodzona. Ogólnie pęknięta grzałka nie robi niebezpieczeństwa właśnie dlatego że w akwarium jest tzw. obieg zamknięty. Zauważyłem to i mocno się kiedyś zdziwiłem jak pęknięta grzałka w akwarium miała po prostu wodę w środku co było widać gołym okiem rybki sobie pływały i grzebałem sobie wcześniej wkładając ręce do środka ale jak wsadziłem próbnik napięciowy taki jak do kontaktu się stosuje świecił sobie najlepsze pokazując, że mam fazę w akwarium. Dlatego właśnie zastosowanie jakiegoś uziemiacza mogłoby spowodować zwarcie elektryczne jak by była faza w akwarium.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #93 : Grudzień 17, 2013, 11:06:52 »

Od siebie dodam, że fajnie wygląda też montowanie diod przy dnie akwarium. U siebie miałem przepiękny efekt  gdy rybka przepływała przed diodą - wówczas na przeciwległej ścianie było widać dwumetrowy cień jakiegoś rekina Cheesy

Choć tu tego efektu nie ma w jednym z baniaków miałem tak (przepraszam za jakosc, stare zdjecie):

Zapisane
Ewendie92
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #94 : Styczeń 14, 2014, 12:34:35 »

Dobre ;p jak wiele można zrobić światłem:)
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #95 : Styczeń 14, 2014, 21:27:44 »

Cytuj
Zauważyłem to i mocno się kiedyś zdziwiłem jak pęknięta grzałka w akwarium miała po prostu wodę w środku co było widać gołym okiem rybki sobie pływały i grzebałem sobie wcześniej wkładając ręce do środka ale jak wsadziłem próbnik napięciowy taki jak do kontaktu się stosuje świecił sobie najlepsze pokazując, że mam fazę w akwarium. Dlatego właśnie zastosowanie jakiegoś uziemiacza mogłoby spowodować zwarcie elektryczne jak by była faza w akwarium.

To może cały osprzęt akwarium podłączyć poprzez tzw różnicówkę (zabezpieczenie różnicowo-prądowe 30mA ) 
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
inzynier
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #96 : Luty 03, 2015, 18:47:33 »

Super to wygląda. Świetnie by to wyglądało koło mojego peceta w tym samym oświetleniu

Zapisane

zzlublin
Nowy
*
Wiadomości: 1


WWW
« Odpowiedz #97 : Marzec 05, 2015, 08:30:03 »

Super efekt Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7]
  Drukuj  
 
Skocz do: