Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Problem z rozpoznaniem śmiertelnej dla rybek choroby
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z rozpoznaniem śmiertelnej dla rybek choroby  (Przeczytany 2759 razy)
2107tomek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« : Maj 02, 2006, 23:36:18 »

Witam mam ogromny problem rybki padają jedna z drugą i nie znam przyczyny trwa to już od 2 tygodni codziennie zdychają po ok. 2 szt. Byłem już pytać się we wszystkich sklepach zoologicznych o rade i nic jedynymi obawami jest na 24-48 godzin przed śmiercią to ciężkie dychanie, brak żerowania siedzenie gdzieś miedzy roślinami. Dzisiaj w akwarium przy roślinach dostrzegłem tez bardzo malutkie robaczki 0,5mm nitki białkowo przezroczyste szybko się poruszające i przyklejające się do liściach. 1 tydzień przed pierwszymi śnieciami ryb zostało zakupione 15 rozborek, z czego 5 już zdechło 90% ryb z akwarium nie mam żadnych objaw niestety obawiam się ze jak nie dowiem się, co im dolega to tez się zarażą
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Maj 03, 2006, 08:30:46 »

napisz więcej o samych rybkach (jak wyglądają, może zdjęcie,czy jedzą?) i akwarium (podstawowe parametry, wiek, napowietrzanie, rośliny, temp...)
Zapisane
2107tomek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Maj 03, 2006, 11:35:12 »

dzisiajese poranne wyniki wody TwO-13 TwW-9 PH-7,2 temp wody 28 (normalnie mam 24 podniesiona na czas choroby) roślinki to głównie nurzańce i wlanie przy nich zobaczyłem te malutkie robaczki rybki jedzą moralnie dopiero na 2 dni przed śmiercią nie podpływają do jedzenia jak nawet cos złapią to zaraz to wyplują akwarium ma już prawie 2 lata bez większych zmian wiec nie jest to przyczyna nowego 5 dni temu dodałem FMC i jednej z molinezji minely obiawy niestety inne dalej padaja a co dziwniejsze pretnik  buduje gniazdo  i o co w tym chodzi
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Maj 03, 2006, 12:39:49 »

robaczki to pewnie wypławki -są w każdym zbiorniku i nie są zagrożeniem dla rybek.
dalej nie napisałeś jakie rybki ci zdychają i dlaczego. czy masz testy na NO3,NO2. dlaczego dałeś FMC?
Zapisane
2107tomek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Maj 03, 2006, 14:19:23 »

Zdechł mi dorosły skalar, 6 rozborek klinowych 1samiczka, prętnika kilka neonów 1 kirysiek spiżowy 2  żałobnicza i to chyba wszystko akwarium mam 260l. NO3 Ok 25mg/l   N02-0 fmc dodałem, bo jakoś musiałem zareagować i troszkę chyba pomogło natlenianie mam na max 2 kostki podłączone od pompki elite  800( przed choroba nie było włączane)  Huh
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: