Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Tarło barwniaków czerwonobrzuchych
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło barwniaków czerwonobrzuchych  (Przeczytany 6712 razy)
Kasztanka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« : Kwiecień 26, 2006, 18:23:55 »

Samica złozyła ikre
Pytania:
1. Jaka temperatura musi byc?
2. czym karmic dorosle a potem młode< jesli jakims cudem se wyklują> jak narazie to ryby karmilam tylko Ovo-wit, ochotka, wodzieniem, platkami owsianymi i sałatą, z tym ze te dwa ostatnie wcina tylko samica. samiec prawie w ogole nie je.
3. Robic codziennie podmiany? Ile litrow jak cos?< przyznam ze ostatnio cos zaniedbuje akwa, zpowodu braku czasu>
4. Ogólne rady jaką zapewnic opieke< tak na przyszłość w czasie tareł i w ogole>
5. Hm...czy jest mozliwosc ze cos sie wykluje< Two: 14, Tww: 17>?
TO JEST I TARŁO, wiec moze cos sie nei udac
Zapisane

-------------------------------------------------------
53l
1+1 barwniak czerwonobrzuchy
narybek barwniaków
otosek..<niestety jeden:(>

rosliny:
anubias, moczarka, bacopa, nurzaniec, jakas trawa, hm..i Limnophila sessiliflora
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 26, 2006, 21:10:22 »

tarło wymusza samica, która tak długo gania za samcem, że ten już z nudów zajmuje się oczyszczeniem górnej części doniczki, orzecha kokosowego lub groty. W tym czasie u samiczki silnie uwydatnia się pokładełko. Ikra składana jest najczęściej w godzinach wieczornych, przed zachodem lub krótko po nim. Ryba ta nie jest monogamistą, dobiera się na okres tarła i wspólnie pływa. Po wylęgu, w zależności od pary, ryby opiekują się narybkiem ale z czasem para zaczyna "kłócić się" o młode i to aż do tego stopnia, że samica jest w stanie zabić samca - taka nerwuska! Młode są przenoszone zaraz po wylęgu do dołków w piasku w pobliżu miejsca złożenia ikry. Jeśli żwirek, w którym rodzice wykopali dołek jest zbyt gruby, możemy stracić nawet połowę młodych. Uważajmy więc, gdzie będą stały groty. Rodzice, w przypadku zagrożenia, wykopują kilka dołków przenosząc narybek po kolei aż będzie spokojnie Młode pływają zgodnie z rodzicami, w pobliżu, w przypadku gwałtownego ruchu jednego z rodziców, rybki nagle opadają na dno, nie ruszając się. Ja podawałem narybkowi miażdżone serce wołowe, żółtko, rureczniki Pokarm podawałem na płaski kamień, do którego rodzice podprowadzali młode, będąc kilka cm nad kamieniem, w tym czasie narybek spływał na kamień i rozpoczynał żerowanie. Dzięki temu, że te małe rybki mają dość duże otwory gębowe, nie ma problemu z ich wykarmieniem. W temperaturze 27-280C rybki osiągnęły długość 2cm już po 9 tygodniach.
Zapisane

8317910

Kasztanka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 26, 2006, 21:26:30 »

dzieki za odpowiedz:) hodowales te ryby? mozesz cos jeszcze o nich opisac?
Zapisane

-------------------------------------------------------
53l
1+1 barwniak czerwonobrzuchy
narybek barwniaków
otosek..<niestety jeden:(>

rosliny:
anubias, moczarka, bacopa, nurzaniec, jakas trawa, hm..i Limnophila sessiliflora
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 27, 2006, 14:10:03 »

tak mialem barwniaki czerwonobrzuche i szmaragdowe(ktore sa duzo ladniejsze Wink ) a co bys jeszcze chciala wiedziec Huh
Zapisane

8317910

Kasztanka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 27, 2006, 14:35:39 »

Ale szmaragdowe są drozsze...ja mam czerwonobrzcgy;]Tongue Hm...po ilu dniach od zlozenia ikry sie wykluwaja te...przecinki?Smiley
Zapisane

-------------------------------------------------------
53l
1+1 barwniak czerwonobrzuchy
narybek barwniaków
otosek..<niestety jeden:(>

rosliny:
anubias, moczarka, bacopa, nurzaniec, jakas trawa, hm..i Limnophila sessiliflora
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 27, 2006, 14:55:19 »

Wylęg po 3 dniach, po 6 młode opuszczają gniazdo.
Zapisane

8317910

Kasztanka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 27, 2006, 16:43:22 »

hm...a ile najczesciej jest mlodcyh z jednego tarła?Smiley bo u mnie jest z 40 jajek.
Zapisane

-------------------------------------------------------
53l
1+1 barwniak czerwonobrzuchy
narybek barwniaków
otosek..<niestety jeden:(>

rosliny:
anubias, moczarka, bacopa, nurzaniec, jakas trawa, hm..i Limnophila sessiliflora
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #7 : Maj 04, 2006, 13:46:36 »

nie mam pojecia ile jest !! nigdy nie liczylem Grin
Zapisane

8317910

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: