Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Akwarium - profil - Jak dolozyc wiecej swiatla ??
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium - profil - Jak dolozyc wiecej swiatla ??  (Przeczytany 96684 razy)
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #30 : Kwiecień 10, 2007, 13:36:15 »

nie to jest 100 owalne i jest taka sama tylko na dwie rury
Zapisane
lucas71
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #31 : Kwiecień 11, 2007, 08:30:12 »

skalar, jak chcesz to odezwij sie do mnie na GG bo robi sie OT...
Zapisane

Uczymy się języków obcych a po polsku piszemy i mówimy niepoprawnie - starajmy się to zmienić...
=============================================================
Pozdrawiam.
Jacek
GG: 3673121
drSystem
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #32 : Czerwiec 13, 2007, 09:12:46 »

Ja zwiekszylem oswietlenie poprzez montaz halogenow 2x20W w pokrywie wycina sie dwa otwory adekwatne do rozmiaru halogenu i juz (oczywiscie nalezy kupic oprawki z obudowa z tylu - chyba ze ktos lubi bliskie spotkania z 230VAC Wink ). Takie rozwiazanie ma ta zalete ze mozna zastosowac zarniki typu SPOT (waski kat) i doswietlac swiatlolubne roslinki (oprawki maja regulacje w pewnym zakresie), albo FLAT i wszystko jak leci. Dodatkowo u mnie halogeny symuluja pory dnia - swieca 4H w okolicy poludnia. A na koniec jeszcze jedna uwaga - halogeny przy tych samych rozmiarach maja rozna moc nawet do 50W - dosc latwo dobrac odpowiednie.
Zapisane
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #33 : Sierpień 13, 2007, 21:46:51 »

do zamontowania swietlowki potrzebujesz wywiercic 4 dziurki w pokrywie, i urzyj cabel ties, to sa takie paski plastykowe z dziurka zaciskowe z blokadą ja ich urzywam non stop a do pokrywy dodalem juz tak 3 swietówki, jezeli dalej szukasz jak podlaczyc balast i reszte daj mi maila wysle ci rysunek
pozdrowienia
Zapisane

marekk
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #34 : Sierpień 28, 2007, 21:49:57 »

W podobny sposób zainstalowałem właśnie, na razie jedno gniazdo na świetlówkę kompaktową w standardowej pokrywie 112l, jak trzeba będzie to dołożę bez stresu następne 3 !!. Koszt 4,99 za oprawkę + kawałek taśmy izolacyjnej + kawałek przewodu z wtyczką+ 30 minut roboty. Z pomiarów wynika że mieści się  max 23 W Turbo Philipsa (żarówka jeszcze nie kupiona - trudno dostać 865, w sklepach masowo tylko 827 występują), są dostępne w barwie 865 (80% oddawania kolorów, 6500K) w aqua-light - cena ok 25pln.
Co oznacza że za chwilę będę miał 2x18W standardowego + 23 W dodatkowego (razem 59W !) oświetlenia na 112 l z możliwością dodania jeszcze 1x23 + 2x11 (po bokach mniej miejsca). co razem daje potencjalnie ponad 100 W.
Nie wyciąłem nawet grama plastiku w obudowie, wszystko się mieści.   

Zastanawiam się dlaczego oświetlenie ze zwykłych świetlówek kompaktowych jest tak mało popularne, a wszyscy bawią się w instalowanie świetlówek liniowych + stateczniki, startery i nie wiadomo co jeszcze. Koszt znikomy koło 30pln za dodatkowe 23 W.
Chętnym służę bliższym opisem.

Akwarium dopiero się zakłada, ma 2 tygodnie, mnóstwo roślin, 2 ampularie, 2 gupiki + bliżej nieokreśloną ilość pasażerów na gapę (rozdętki, zatoczki itp świństwo). 
Zapisane
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #35 : Wrzesień 08, 2007, 17:13:22 »

Witam,
W końcu kupiłem cały zestaw niezbędny do zamontowania dodatkowej świetlówki, tylko pojawił się mały problem - w jaki sposób zamontować w pokrywie uchwyty na świetlówkę. Nie chcę za bardzo wiercić w niej dziur na śruby bo nie będzie wyglądało to estetycznie, a wydaje mi się, że przyklejenie nie zda za bardzo egzaminu. Proszę o porady.
Pozdrawiam
Zapisane
Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #36 : Wrzesień 08, 2007, 17:35:03 »

Witam

nie wiem jak inni to rozwiązali (ja dałem śruby-obudowa PCV-nic nie widać ponieważ zakryłem to drugim dnem)
jeżeli to pokrywa tzw. wytłoczka to można spróbować żywicy dwuskładnikowej distal(ew.inne żywice używane np.do modelarstwa) - ale ja bym dał śruby + ew. jakieś czarne kapsle żeby nie psuć za bardzo "estetyki"

pozdr.Torro
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 09, 2007, 09:54:51 »

Na przyszlosc uzyj opcji szukaj
Jak przerobic obudowe zadna skomplikowana operacja co bedzie Ci potrzebne
2x oprawka bryzgoszcelna na przykrecanie statecznik elektroniczny 2 x15 wat lub elektronika z zarowki energo oszcednej 2x20 wat minimum troche kabla i slikon kilka srubek
-----------------------------------------------------

----------------(1lampa flora glo)----------------
                   w srodu eletronika
-----------------(2lampa power  )----------------

-----------------------------------------------------
teraz jak to przerobic
odklej gorna czesc pokrywy  wyciagnij caly srodek czyli starter ewentualnie elektronike i kabel zasilajacy
srodkowy kuferek przetnij na pol i do odcietej czesci przykrec dwie oprawki wyprowadz kable
nastpenie przycieta czesc wciskasz maxymalnie do czesci ktora zostala w akwarium i laczysz srubkami po bokach i w dolnej czesci  calosc uszczelniasz slikonem najlepiej akwarystyccznym  wkladasz elektronike do srodka laczysz wszykie kable  zaklejasz pokrywe uszcelniasz przykrycie od srodka  metalowe wystajace czesci zaklej slikonem aby nie rdzewialy po 12 godzinach masz duzo swiatla i radosci
Powodzenia
Zapisane
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #38 : Wrzesień 09, 2007, 14:37:45 »

Nie chodzi mi o cały opis co będzie potrzebne do zwiększenia ilości światła w akwa, tylko czym zamontować obejmy do trzymania świetlówek do pokrywy, a dodatkowa świetlówka to będzie 24W T5. W przyszłości po bokach zamontuje jeszcze świetlówki 8W.
Pozdrawiam
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 09, 2007, 15:03:21 »

srubkami kolego  musi byc dobre trwale mocowanie
Zapisane
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #40 : Wrzesień 09, 2007, 15:07:31 »

Właśnie o to mi chodziło. Nie za bardzo chcę wiercić pokrywę, ale obawiam się, że innego wyjścia nie będę miał, bo pewnie kleje by puściły po pewnym czasie.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Zapisane
Danio12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213


« Odpowiedz #41 : Wrzesień 09, 2007, 15:22:51 »

a nie wystarczy mu świetlówka, oprawka bryzgoszczelna i oprawka bryzgoszczelna z przewodem? No i coś żeby ''przykleił'' świetlówkę do pokrywy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2007, 15:25:17 wysłane przez Danio12345 » Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #42 : Wrzesień 09, 2007, 15:39:25 »

a nie wystarczy mu świetlówka, oprawka bryzgoszczelna i oprawka bryzgoszczelna z przewodem? No i coś żeby ''przykleił'' świetlówkę do pokrywy

 Grin Grin Grin Grin Grin

Udało ci się Cheesy
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #43 : Wrzesień 09, 2007, 16:44:30 »

Właśnie o to "coś" mi cały czas chodzi  Grin
Pozdrawiam
Zapisane
Danio12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213


« Odpowiedz #44 : Wrzesień 09, 2007, 17:37:17 »

tylko musisz mieć wtyczkę do gniazdka bo chyba nie ma oprawki z przewodem z zamontowaną wtyczką.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: