Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Akwarium - profil - Jak dolozyc wiecej swiatla ??
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium - profil - Jak dolozyc wiecej swiatla ??  (Przeczytany 96679 razy)
frytek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 160


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 27, 2006, 21:08:48 »

Mam taki problem. Nie mam mozliwosci umiescic drugiej swietlowki, poniewaz mam takie coś, co mi przeszkadza. Jest to na rysunku. W tej puszcze, lub czyms takim, znajduja sie te wszystkie kable i nie wiem co z tym zrobic... mozna bylo by jakos to wyciac, ale zabardzo nie wiem w jaki sposob zmienic.
http://i30.photobucket.com/albums/c350/frytekkonrad/pomocy.jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2006, 23:35:50 wysłane przez Sebastian » Zapisane
SnoozE
Zainteresowany
**
Wiadomości: 93


« Odpowiedz #16 : Maj 06, 2006, 14:43:22 »

http://allegro.pl/item102594432__oswietlenie_dopalacz_t5_39w_kompletny_.html

Chyba to z allegro kupie. Zastanawia mnie tylko ten statecznik BAG. Czy to nie jest jakis badziew ?? Myslicie ze statecznik uda mi sie przykleic jakos z tylu obudowy zeby byl w miare mobilny - nie chce zbtynio ingerowac w bude.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2006, 16:53:18 wysłane przez SnoozE » Zapisane

pH 7.6 TwW 10 TwO 11 NH3 0 NO3 0

10x Neon inesa
10x Razbora klinowa
2x Skalar
4x Piskorek
2x Kirisnik czarnoplamy

120x40x50 profil, fluval 304, 2x30W + 1x39W Sylvania AQUASTAR T5 + 3x odblysnik, Atman 200W, podloze - bazal
frytek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 160


« Odpowiedz #17 : Maj 08, 2006, 13:37:16 »

Mam taki problem. Nie mam mozliwosci umiescic drugiej swietlowki, poniewaz mam takie coś, co mi przeszkadza. Jest to na rysunku. W tej puszcze, lub czyms takim, znajduja sie te wszystkie kable i nie wiem co z tym zrobic... mozna bylo by jakos to wyciac, ale zabardzo nie wiem w jaki sposob zmienic.
http://i30.photobucket.com/albums/c350/frytekkonrad/pomocy.jpg

niech ktos odpowie na moj post, bo mi rosliny zaczynaja gnic ;/
Zapisane
SnoozE
Zainteresowany
**
Wiadomości: 93


« Odpowiedz #18 : Maj 08, 2006, 14:54:16 »

Mam taki problem. Nie mam mozliwosci umiescic drugiej swietlowki, poniewaz mam takie coś, co mi przeszkadza. Jest to na rysunku. W tej puszcze, lub czyms takim, znajduja sie te wszystkie kable i nie wiem co z tym zrobic... mozna bylo by jakos to wyciac, ale zabardzo nie wiem w jaki sposob zmienic.
http://i30.photobucket.com/albums/c350/frytekkonrad/pomocy.jpg

niech ktos odpowie na moj post, bo mi rosliny zaczynaja gnic ;/


Ja naprzyklad tego nie ruszam (nawet tam wloze jeszcze jeden statecznik) i dokladam swietlowke tam gdzie mam karmienie mniej wiecej tak zeby go nie zaslonic - na przodzie budy

Ps. Dokladnie ten zestaw http://allegro.pl/item102594432__oswietlenie_dopalacz_t5_39w_kompletny_.html - nawet jest na rysnunku na aukcji gdzie ja mozna dac
Zapisane

pH 7.6 TwW 10 TwO 11 NH3 0 NO3 0

10x Neon inesa
10x Razbora klinowa
2x Skalar
4x Piskorek
2x Kirisnik czarnoplamy

120x40x50 profil, fluval 304, 2x30W + 1x39W Sylvania AQUASTAR T5 + 3x odblysnik, Atman 200W, podloze - bazal
Ziomal Kamil
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 150


« Odpowiedz #19 : Maj 12, 2006, 20:38:33 »

A mi co doradzicie? (1 strona Tongue)
Zapisane

126L
neonki czerwone
kiryski
kiryśnik
zbrojniki
frytek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 160


« Odpowiedz #20 : Maj 15, 2006, 20:12:32 »

mam takie pytanie. Czy są jakies oprawki bryzgoszczelne do 15W, ktore są dość małe? mam problem z umieszczeniem drugiej, bo NIE MA MIEJSCA! Sad((
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 14, 2007, 16:21:08 »

mam pytania:
Czy jak sie ma statecznik elekroniczny to nie jest juz potrzebny starter?
Czy dlugosc kabla od statecznika do lampy ma jakies znaczenie? tzn Czy mozna np. stateczniki ukryc w szafce pod akwa i tylko puscic kable do swietlowek ok 2m?

Dzieki za info!
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #22 : Styczeń 14, 2007, 20:42:30 »

1. Nie jest potrzebny.
2. Ma znaczenie, przy zbyt długim mogą występować spadki napięcia i zakłócenia, zaleca się aby przewód nie przekraczał 1 m.
Zapisane


385 l - dyskowce
lucas71
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 07, 2007, 21:54:33 »

Witajcie.
Od pewnego czasu nosilem sie z zamierem takiej przerobki a dzis doszlo to wreszcie do skutku. Pomyslalem sam (i posluchalem rady forumowiczow a dokladnie czatowiczow), ze moze komus sie przyda takie foto-info wiec zamieszczam ponizej fotki z kilkugodzinnej pracy.

1.
Na poczatku oczywiscie zdjalem pokrywe, wytarlem, osuszylem i wymylem spirytusem, zeby dobrze przystal klej na goraco, ktorym mialem pozniej zamiar wykleic gorna czesc pokrywy.



2.
Nastepnie wzialem strasznie skomplikowane narzedzie zwane nozem i przystapilem do wyciecia czesci "basenu", w ktorym uprzednio znajdowal sie dlawik i starter. Zostawilem po bokach po 5cm formy po pierwsze zeby byla sztywniejsza konstrukcja a po drugi zeby dodatkowo oslonic oprawy oswietleniowe.



3.
Nastepnie przy pomocy kleju na goraco i grubej folii miedzianej (lub aluminiowej, dokladnie nie wiem bo juz wynioslem wszystko do piwnicy i nie chce mi sie isc zeby sprawdzic Wink ) sprawilem, ze pokrywa zaczela sie swiecic jak... nie powiem co Wink
Tak to wstepnie po przymiarce wygladalo



4.
Teraz zostalo juz tylko polaczyc kilka kabelkow...



5.
... i sprawdzic dzialanie calego ukladu elektrycznego...



6.
Tak wyglada akwarium z oswietleniem tylko swietlowka (zwykly Philips 15W 6500K)



7.
A tak razem z dolozonymi swietlowkami kompaktowymi



Dolozone swietlowki kompaktowe maja barwe swiatla 4000K i prawdopodobnie stad zotle zabarwienie akwarium.
Jesli bede mial chwilke czasu to postaram sie jeszcze dorzucic schemat elektryczny calego ukladu elektrycznego.

Przyblizony koszt calego przedsiewziecia nie liczac mojego czasu, kleju na goraco, folii (bo znalazlem ja w garazu) i swietlowek to okolo 20zl.
Troche czasu, umiejestnosc poslugiwania sie nozem oraz lutownica (musialem pobielac koncowki kabli bo oprawy mialy gniazda zaciskowe) pomoze mi mam nadzieje w tym, ze moje rosliny nie beda chorowac i obumierac...

Za wszelkie sugestie i konstruktywna krytyke bede wdzieczny.
Zapisane

Uczymy się języków obcych a po polsku piszemy i mówimy niepoprawnie - starajmy się to zmienić...
=============================================================
Pozdrawiam.
Jacek
GG: 3673121
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #24 : Kwiecień 07, 2007, 22:58:23 »

wszystko wygląda super ale czy nie trzeba tych świetluwek kompaktowych zasłonić jakimś kloszem, one mają całą elektronike na wierzchu i nie są bryzgoszczelne, myśle że trzeba to dokładniej przetestować żeby w którymś momencie prócz świetlówek nie zaświeciły sie rybcie Smiley
Zapisane
lucas71
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 08, 2007, 22:43:45 »

No wlasnie, zapomnialem napisac i zrobic zdjecia calosci na koncu pracy - od spodu przykleilem jeszcze poliweglan na cala powierzchnie pokrywy wiec pierwsza, najwieksza wilgoc osiada wlasnie na poliweglanie, ktory jest przezroczysty i zupelnie nie zaslania swiatla nowopowstalego oswietlenia...
Poza tym z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze wilgoc w takiej ilosci nie jest az tak bardzo niebezpieczna choc nie twierdze, ze mozna ja lekcewazyc... Przy pracy z pradem ZAWSZE nalezy zachowywac szczegolna ostroznosc...

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 11:31:15 wysłane przez lucas71 » Zapisane

Uczymy się języków obcych a po polsku piszemy i mówimy niepoprawnie - starajmy się to zmienić...
=============================================================
Pozdrawiam.
Jacek
GG: 3673121
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 09, 2007, 02:02:05 »

ja te szczeliny w kompaktowch zasmarowalem silikonem (na wszelki wypadek)

a co do zdjec, to powinienes robic tak, ze masz te same ustawienia przyslony i czasu przy 1 i przy 2. Nie wiem czy na to zwrociles uwage przy fotografowaniu. Ale tylko tak mozny zrobic prawdziwe porownanie.


 papa
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
lucas71
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 09, 2007, 11:19:54 »

Jesli chodzi o przyslone to na obu zdjeciach jest identyczna natomiast na czas ekspozycji niestety w swoim "debilku" nie mam wplywu i dobiera automatycznie (zreszta tak jak i przyslone). Inne zabarwienie (jesli o to chodzi) na pewno wynika z tego, ze dolozone swietlowki kompaktowe maja duzo mniejsza temperature barwowa...
Moge tylko powiedziec, ze aparat mnie utwierdzil w tym, ze teraz jest wiecej swiatla, gdyz na poprzednim zdjeciu (sama swietlowka fabryczna) przyslona byla 3.6 a czas ekspozycji 1/8sekundy; zdjecie z zaswieconym dodatkowym oswietleniem mialo odpowiednio: 3.6 oraz 1/13sekundy pomimo tego, ze zdjecie bylo robione dokladnie z tego amego miejsca. To dowodzi, ze aparat potrzebowal prawie o polowe ktoszego czasu naswietlania zeby zdjecie wyszlo rownie dobrze...

Ale to tylko takie dywagacje malo zwiazane z akwarystyka aczkolwiek bardzo mnie cieszace Wink

Ale dziekuje za zwrocenie uwagi na ten szczegol Oswald Smiley

...jeszcze tylko obiecany, nieco nieelegancki schemat polaczen elektrycznych mojego oswietlenia.
Elementy oznaczone w przerywanym prostokoacie sa standardowymi w ukladzie polaczen swietlowka-dlawik-starter (to nieopisane nad swietlowka), wiec moze komus sie przyda po prostu do jakiegos innego celu... Na przyklad jak komus sie kabelek urwie i nie wie gdzie go przykrecic Wink





Do zmiany/poprawy wiadomości używaj opcji "Edytuj", nie pisz ciągu kolejnych wiadomości po sobie - 13 pkt. regulaminu forum
Sebastian.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 20:05:11 wysłane przez Sebastian » Zapisane

Uczymy się języków obcych a po polsku piszemy i mówimy niepoprawnie - starajmy się to zmienić...
=============================================================
Pozdrawiam.
Jacek
GG: 3673121
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #28 : Kwiecień 09, 2007, 12:26:59 »

a tam odrazu nieelegancke, po przeczytaniu twego tematu chciałem zrobić coś podobnego w siebie (mam 100 owalne) ale chyba nie znajde tam miejsca w pokrywie:( a tak poza tym wszystko mi pasuje
Zapisane
lucas71
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 09, 2007, 21:35:29 »

skalar - jesli masz pokrywe podobna do mojej (tylko podejrzewam, ze z dwoma swietlowkami) to mozesz dac dodatkowe kompakty po srodku, czyli w miejscu gdzie aktualnie sa dlawiki, tak jak i u mnie, tylko u mnie ten "basen" byl z tylu akwarium a u Ciebie bedzie w srodku... Chyba, ze Twoja pokrywa jest zupelnie inna...
Zapisane

Uczymy się języków obcych a po polsku piszemy i mówimy niepoprawnie - starajmy się to zmienić...
=============================================================
Pozdrawiam.
Jacek
GG: 3673121
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
 
Skocz do: